Russel Stevens mal smutné detstvo. Ako chlapec sa stal sa svedkom vraždy vlastného otca, narkomana, ktorý pod vplyvom drog prepadol obchod s alkoholom a postrelil predavača. Po dvadsiatich rokoch. Černošského policajného dôstojníka Russella Stevensa požiada šéf protidrogového oddelenia Gerald Carver o spoluprácu. Bude pracovať v utajení a jeho úlohou bude odhaliť distribučnú sieť kokaínu. Russel sa vždy držal od drog čo najďalej. Z tohoto dôvodu zvažuje atraktívnu Carverovu ponuku. I keď tuší, že jej prijatie bude najväčším omylom jeho života, nakoniec ju prijme. Vydá sa do sveta obchodníkov s narkotikami - spočiatku pôsobí ako obyčajný dealer na ulici, neskôr, keď si získa dôveru šéfa, prenikne i k obávanému Felixovi Barbosovi, mužovi, ktorého má usvedčiť. Spriatelí sa so židovským právnikom Davidom Jasonom, ktorý distribuuje syntetický kokaín. Ten plánuje nízkou cenou novej drogy vytlačiť z trhu konkurenciu. Russel sa potrebuje stať jeho partnerom, najskôr si však musí získať jeho dôveru. Situácia ho donúti vraždiť a ochutnať drogu... (oficiálny text distribútora)

castor

Další polda coby tajný agent nastrčený pod falešnou totožností mezi darebáky. Má se dostat mezi obchodníky s tvrdými drogami a postupně si došlápnout na ty největší ryby. Nejprve se mu do úkolu příliš nechce, protože byl coby malý kluk svědkem smrti svého otce, který se pod vlivem kokainu vydal loupit. Svými novými „kolegy“ pohrdá, zároveň ho ale šokuje, s jakou snadností lze získat na prodeji drog šílené sumy. A jestli on ten Laurence Fishburne nezajde příliš daleko... Právě ten nikdy nepatřil k rychlopalným ukecaným černochům, prošel si řadou malých rolí, nakonec je dnes ve filmovém světě velmi ceněný. Tajná mise vznikla v úplně stejném roce, kdy se jiný tajný pochybovačný polda (Charlie Sheen a jeho Ve stínu gangu) musí inkognito dostat mezi (tentokrát) motorkářský gang, který jede v obchodě s drogami a zbraněmi. Billa Duka známe spíš coby vedlejšího záporáka z akčních fláků, coby režisér žádnou díru do světa neudělal. Tentokrát vsadil na temný příběh o odvrácené tváři kalifornského velkoměsta, ve kterém ve dne v noci trhá uši řev nejen policejních sirén. Výsledkem je slušné řemeslo s dobrou atmosférou, které ani dnes neurazí. ()

Bauer

O Billu Dukeovi vím, že je skvělý herec ale to, že dokáže natočit vynikající krimithriller jsem vůbec netušil, až doposud, kdy jsem měl možnost zhlédnout tento výborný film!! Snímek má chytrý a zajímavý scénář. Laurence Fishburne a Jeff Goldblum vytvořili dvojku, která se k sobě hodí ale hlavně oba dva předvádějí excelentní výkon. Další z mnoha filmu od kterého jsem nečekal absolutně nic a byl jsem překvapen, co se z toho vyklubalo. Na tento film se kdykoliv s chutí podívám znovu, protože to stojí opravdu za to!! ()

BigBrother

Jedna z mych nejoblibenejsich gangsterek. Silny pribeh o padu puvodne spravedliveho policisty nespada do zanrovych klise (aspon podle urovne roku 1992), je patricne drsny, obsahuje zajimave a prokreslene vedlejsi postavy a diky pozdejsi drogove zavislosti hlavniho hrdiny trochu zpochybnuje predvidatelny zaver. Za pozornost stoji i autor nametu a scenare Michael Tolkin, ktery se podepsal pod naprostou silenosti Rapture a pod velmi slusnym katastrofickym Deep Impact. ()

Martin741

Asi najlepsi film dnes uz herca nizsej svietivosti Billa Duke-a. Duke je tu ovsem za kamoerou, riesi take fajne veci ako praca protidrogoveho oddelenia /Duke mieri vysoko, hm/, distribucna drogova siet, obchodnici s drogami ...... fajn,e Morpheus, teda pardon, Laurence Fishburne sa snazi jaxa len da, tempo namakane, dialogy tiez ...... prosim viac takychto filmov : 77 % ()

Nin

Naprosto bombastická zapomenutá gangsterka. Především hlavní dvojice je perfektní. Na jedné straně zcela uvěřitelný drsňák Laurence Fishburne, mladý policajt v utajení, vyrůstající v ghettu mezi drogami, které stály život i jeho táty, a tak se zapřísáhl, že na návykové látky ani nešáhne. Na straně druhé Jeff Goldlum, chlápek od rodiny, který je spíš obchodník, žádný velký gangster. Goldblum je tu sympaťák a často taky blázen, jak ho známe i z dnešní doby. Čili užvaněný milý blázen, kterého fascinuje všechno kolem sebe - i když v tomhle filmu ho nejvíc fascinuje sex s černoškami. Oba jsou stažení do nebezpečných situací, děj je pořádně napínavý, a na to, že samotná premisa není nic originálního, tak Deep Cover je napsaný a natočený tak, že je od začátký do konce zajímavý a zábavný. Není to nic realistického, je to klasická žánrovka, ale zatraceně vyvedená. (9/10) ()

• V závere filmu pri vypočúvaní sú v súdnej sieni tabuľky s menami "Bojan Bazelli" a "Pamela Warner" – tie odkazujú na kameramana Bazelliho a scénografku Pamelu B. Warner. (Real Tom Hardy)