Lamač kostí drží tvrdě tvoje uši

(neoficiálny názov)
  • Hongkong Ji zhao (viac)

Namyšlený mladý student Ah Wen (Billy Chong) je ze své kung-fu školy poslán na zkoušku do jedné kuchyně, aby si vydělal na živobytí. V kuchyni se začne vysmívat šéfkuchaři (Siu Tien Yuen), ale ještě netuší, že starý kuchař je mistrem bojového umění kung-fu. Když Ah Wen začne po pár šarvátkách, kdy dostane za vyučenou, respektovat svého šéfkuchaře, kuchař mu pomůže najít obávaného bojovníka, který před lety zabil jeho otce. Ah Wen však není dostatečně připraven, aby vykonal svou pomstu. Kuchař ho proto začne vyučovat bojové umění Stínový dráp, což je kombinace Orlího drápu a Stínové pěsti. (Epistemolog)

Ironfood

Tak po dlouhé době se mi konečně podařilo tento film vypátrat, už jsem začínal mít podezření, že jsem si ho vysnil:-) Viděl jsem to v mládí pod názvem Crystal Fist a stalo se to pro mě takovým ukázkovým příkladem, jak má kung-fu film vypadat. Krom nápadité choreografie tréningových i bojových pasáží je hlavní devizou je, že naprosto minimalizovali děj a co nejvíce omezili zbytečné (rozuměj non-kung-fu) scény. Zajímavý je mimo jiné nápad s hlucho-slepou dvojkou bojovníků.... ()

majo25

Variácia na o rok staršieho Majstrovho syna, kde zápletku tvorí učenie žiaka starým majstrom a tiež rýchlokvasná pomsta. Veľa súbojových scén so staršími bojovníkmi tvoria mladší dvojníci, ktorí nie práve najlepšie zamaskovaní. Bohužiaľ je príbeh silne komediálny, rovnako tak väčšina súbojov a veľmi rýchlo zapadne v šedi ostatných HK filmov. ()

Epistemolog

Příběh se podobá Drunken Master (1978) s Jackie Chanem. Když je namyšlený student bojových umění poslán do kuchyně vydělávat si na živobytí, vysmívá se chefkuchaři, který je však mistrem kung-fu a posléze také najde vraha otce mladého studenta. Yuen dává Chongovi v tréninku fakt sady, ovšem Chong je třída. Mihne se i známý herec a akční režisér Chin Lai Sung, který má větší roli slepého muže se skvělou bojovou sestavou. Jeho technické kopy mi dost připomínal styl Tan Tao Lianga. Hluchého muže a jeho druha hraje kaskadér a choreograf Brandy Yuen a raritka je i američan žijící v HK hrajíc vedlejší roličky cizinců Jim James, který se mihl i ve 3 filmech s Brucem Lee. To samé platí i o Alexandru Grandovi, ten tady ztvárnil ruského boxera. ()