Příběh patnáctileté dívky žijící v malém bytě s rozvedenými rodiči, kteří se o ni přetahují a nestydí se používat proti sobě cokoliv. Při všech těch nechutných scénách není divu, že se bouří různými průšvihy. (veronikav)

IvcaSammet

Téma filmu je sice zajímavé, ale zpracování stojí opravdu docela za nic. Snad největším mínusem filmu byl scénář, který byl opravdu hodně chabý. Jenže nejen scénář mě u filmu nudil, bohužel mě nudila i samotná postava Renaty a její kompletní výstup, včetně herečky Anny Duchaňové. Možná to bylo tím, že mě prostě její přítomnost na obrazovce iritovala, ale přišlo mi, že ta "pubescentka" neumí zas až tak dobře hrát. Jediným světlým okamžikem byl Kryštof Hádek, za kterého dávám filmu aspoň tu jednu hvězdičku ... Jinak to ale bylo 70 minut totální nudy ... ()

SeanLSD

To sa ten život na človeka ale valí! Spočiatku to vyzerá, že to chudák dievča je medzi nie dvoma, ale aspoň šiestimi mlynskými kameňmi, ale potom stále viac vyniká, že sa na svojich rodičov pekne podala. A teraz - je to obžaloba systému, nefunkčných vzťahov alebo nezvládnutého rodičovstva ? Od všetkého trochu a od ničoho všetko, proste veľmi výstižná psychológia mládeže - hlavná mladistvá hrdinka iba nasáva všetko čo je okolo nej a po svojom, v podstate bez vyložene zlého úmyslu to transformuje a zase vypúšťa späť do sveta. Nevadilo mi ani silne televízne spracovanie, bolo vidno, že autorka vie o čom píše. Každopádne ma neprestane udivovať ( aj keď s pribúdajúcimi vlastnými skúsenosťami stále menej ), ako sa vzťah dvoch ľudí, ktorí sa museli mať dosť radi na to, aby spolu splodili a vychovávali dieťa, dokáže prekrútiť do pravého opaku. A potom, že sú ďalšie generácie skurvené, keď musia ešte sami zase odznovu objavovať tú mužsko-ženskú nekompatibilitu a prejsť celým tým príšerným vzťahovým labyrintom, aby bolo zaistené pokračovanie nešťastného ľudstva. ()

Mylouch

Na 90.léta slušný potenciál televizního námětu postaveného na problémech dospívající dívky v podání neznámé Anny Duchaňové, ze kterého režisérka nedokázala udělat nic, čím by přesvědčila o svých vypravěčských schopnostech. Zkrátka česká režisérská škola 90.let. Velká škoda nevyrovnaného hereckého obsazení, což se naštěstí týká jen epizodních rolí. ()

Fifer

Nemyslím si, že je to nudný film. Je to typický televizní film, tudíž z kamerového, či režisérského hlediska opravdu neočekávejte nic zásadního. Ale scenář je z přece jen lehce nadprůměrný, za což zcela určitě může fakt, že autorka čerpá ze svých zážitků ( po tomto filmu následuje celá série filmů řešící život mladé dívky, která vyrůstala těsně před revolucí ) a ono se to pozná. Je tam prostě ten osobní vklad, který to odděluje od suchopárné režie nějakého televizního řemeslníka. Charaktery jsou rozepsány zajímavě, otec-komunista z vnitra a kurevník, matka ovšem také není žádná světice a dcera vlastně také ne. Rodiče si jdou (zejména ke konci) docela slušně po krku, ale je to celkem uvěřitelné, lidé jsou schopní udělat ledacos, aby získali dítě do své péče. Ovšem abych to nepřechválil, s televizními filmy pánů Starcha a Sedláčka, se to nedá srovnat, to je jiná liga. ()

NinadeL

Dnes už zapomenutý (a zapomenutelný) malý televizní film Andrey Sedláčkové, ze kterého se jen omylem stal první díl pentalogie. Jako samostatný film průměr, jako první díl volného cyklu hodně špatné, protože v dalších epizodách se muselo prakticky všechno přepsat. ()