Detektív Roland Sallinger (Steven Seagal) s kolegom Trevorom Johnsonom (Brian Keith Gamble) vtrhnú do bytu priekupníkov drog. Objavia niekoľko miliónov dolárov a Trevor navrhne, aby sa rozdelili. Keď Roland odmietne, parťák ho postrelí. Roland prežije, a keď sa ho Trevor pokúsi v nemocnici doraziť, ubráni sa, ba dokonca zradného kolegu zabije. Hoci sa časom zotaví, musí odísť do predčasného dôchodku, čo ťažko nesie. Keď sa na neho obráti dávny priateľ Conner Wells (Steph Duvall), aby mu pomohol chrániť dcéru Nikitu (Liezl Carstensová), ktorú sa niekto pokúsil uniesť, bez váhania súhlasí a vydá sa za ním do Texasu. Zoznámi sa tu s odmeraným detektívom Simonom Pachecom (Kevin Wiggins) a s Connorovým vodičom Manuelom (Johnnie Hector), ktorého atraktívnu sesternicu Allegru (Kisha Sierraová) cestou z letiska náhodou zachráni pred dvojicou násilníkov. Ako nový osobný strážca sprevádza Nikitu do baru na schôdzku s priateľom, boxerom Masonom Silverom (Arron Shiver). Všimne si podozrivého muža, ktorého mu Manuela predstaví ako Jasona Crossa (Luce Rains), a označí ho za veľmi nebezpečného. Pri odchode sa Nikita sa Silverom poháda a Roland musí zasiahnuť proti mladíkovi, ktorý dvojicu obťažuje. Neskôr sa od detektíva Pacheca dozvie, že Conner sa kedysi zaplietol s nebezpečným Crossom, ktorého sa márne snaží dostať, pretože o ňom všetci odmietajú hovoriť. Krátko nato Silver vyláka Nikitu do mesta, kde už čakajú Crossovi únoscovia. Roland ju síce sleduje, napriek tomu sa mu ju nepodarí zachrániť. Cross dá vzápätí Connerovi dvadsaťštyri hodín na to, aby na neho prepísal svoje pozemky a päť miliónov dolárov. Roland s Manuelom a jeho bratmi sú však odhodlaní Nikitu nájsť a zachrániť. (TV JOJ)

Fiftis

Aj skoro v šesťdesiatich rokoch svojho života je Steven Seagal schopný hrať akčné postavy. Teraz ako penziovaný detektív Rolland prijíma ponuku svojho priateľa a má ochraňovať jeho dcéru. Tá je samozrejme unesená a tak sa ju neohrozený Rolland vydáva hľadať a pokúsi sa ju zachrániť. Súhlasím, že toto je po dlhej dobe lepší film so Seagal, ale zvykol som si u neho na vyššiu úroveň herectva. Film je celkom akčný. Je to film na pohodu ale žiadna jednotka medzi filmami. Kto hľadá akciu tak budiš, ale inak podpriemer. ()

jonyyy

Pro Vás, kteří tvrdíte, že Steven má jen jeden univerzální výraz - koukněte na Hlídače, tu se několikrát dokonce směje! Celkem slušný akčňák, ale trochu mě zklamal konec, o kterém jsem se domníval, že bude více sofistikovaný a promyšlený, Rollandovo chování a seběvědomí na konci napovídaly tomu, že má nějaký plán. 60% ()

Gilmour93

Dýchavičná, ledabyle zrežírovaná slátanina, v níž džejárův klobouk položený na Seagalovi hlídá jistou anorektickou fiflenu. Při střelbě se komicky pohybuje ve zcela jiném kmitočtu, než zbytek osazenstva na place (Steven, ne ten klobouk), boj na tělo zabere všehovšudy 53 sekund (v nich je 106 střihů) a nakonec jednomu protivníkovi změří tep zevnitř krku, aniž by si jako kvalifikovaný senzibil umazal ruce od krve. Je to smutné, ale mistr aikida dospěl do stavu, že i zenit své kariéry už zná jen z vyprávění.. Mimochodem, všimli jste si, že jsem se zdržel už opravdu trapných poznámek na jeho fyzickou konstituci? Žádné „mělo se to jmenovat Hlídač špajzu, nebo Hlídač s kalhotami číslo 64“, žádné „zaslouží si to méně hvězd, než je počet brad hlavního představitele“, či „tenhle bodyguard by při klusu vedle prezidentské limuzíny dostal infarkt do 30 vteřin.“ Stálo mě to hodně odříkání, ale jak je vidět, udržel jsem se.. ()

eye candy

Začínám mít neblahé tušení, že nás bude Steven obšťastňovat svými filmy do konce věků a možná i pár let potom. Objektivně vzato ale nutno uznat, že je filmové ztělesnění buddhy pravděpodobně z nejhoršího venku. Některé jeho poslední filmy jsou v podstatě poměrně dívatelné, chvílmi i celkem zábavné, jinými slovy skoro průměrné. SS totiž očividně překonal menší desetiletou krizi kdy nemohl na place udělat pět kroků aniž by se nezadýchal a spíš než jako doručovatel spravedlnosti vypadal jako někdo komu musíte pomáhat do schodů. Je stále prostorově výraznější, ale už to není tak tragickej pohled jako dřív. Co se bohužel za tu dobu nezměnilo je otřesně béčkovitý scénář. Obsáhleji ho popisovat by byla ztráta času a možná i pár bodů inteligence, nablite si na papír a dostanete ekvivalentně chytrou zápletku. Taky mně stále vrtá hlavou, proč je Steven na všech bookletech svých filmů zachycenej s pistolí v ruce (a to přitom ve většíně z nich ani nestřílí), jestli to je nedostatek originality nebo to má být třeba nějaké tajné poselství. Ale jinak tento Osobní strážce v Seagalově podání nebyl zas tak špatnej, víc akčních scén (které jsou mimochodem celkem povedené) míň keců a byly by to skoro 4* (pochopitelně v kontextu kvality Seagalových filmů) ()

zdenny

Můj oblíbenec Steven jede furt v těch svých béčkových sračkách. Nebylo to úplně nejhorší, ale po "Ruslanovi" jsem si myslel, že ty akční scény by mohly být přece jenom lepší. V "Ruslanovi" ten příslib byl. Zde opět nějaký ten krok zpět. Navíc závěr filmu celkem stupidní. Každopádně co se týče charismatu, tam si myslím to Stevenovi moc neubírá. Budu ho mít vždycky rád. ()

• V scéne, kedy Nikita (Liezl Carstens) hádže do seba miešané drinky je oblečená v čiernych šatách. Lenže počas zvracania pri limuzíne ich má už ružové. (johnsnow)
  • Film se natáčel v létě 2009 ve městě Santa Fe v Novém Mexiku v USA. (ssfan)