Ghost in the Shell 2.0

(festivalový názov)
  • Japonsko Kōkaku kidōtai 2.0

V Japonsku roku 2029, v době, kdy každá část těla lze nahradit kyberimplantáty a většina lidí je neustále připojena k síti, vzniká speciální jednotka (sekce 6) určená ke stíhání hackerů. Když ovšem zatknou hackera, který si říká loutkař, zjistí, že to není člověk, ale pouze samoudržovací program zhotovený pro státní účely. Stojí tedy před otázkou, zda je tento program, který si vyvinul osobnost, bytost nebo ne.
Ghost in the Shell 2.0 je pouze remake původního filmu z roku 1995. Je překreslený do moderní animace a jsou přidány realističtější zvuky. (Mello)

kirmakX6on

Stáhl jsem si obě verze, Kōkaku kidōtai z r. 1995 i tuto verzi se značně vylepšeným audiovizuálem...a jednoznačně mohu doporučit tuto (nutnost 1080p rozlišení). Ze začátku je sice rušivý přechod 3D/2D animace, ale to je problém jen začátku a především se týká jen těla Majorky. Bohužel ale jsou postavy namluveny jiným hlasem než jsem byl zvyklý ze seriálů a hlavně Majorka byla o dost méně sexy (ty modrý oči jí fakt neslušely..) ...ale tak to bylo i v původní verzi z r. 1995...takže na ni se skutečně nemá cenu dívat (a z pc ji taky mažu). Taky se zkvalitnily titulky od toho r. 1995 :-) ..doporučuju ty od Lukasinga...nemají chybu. Film jako takový je ojedinělý ve své snaze se zamýšlet nad podstatou života a podstatou duše...ale popravdě mnoho nám toho neřekne. Je to hodně i detektivka, akčňák, velmi dobré sci-fi, ale především umělecký film...filosofie je v něm trochu druhořadá, stejně jako byla i v seriálech, je pouze kořením, byť důležitým. Myšlenky ve filmu obsažené jsou inspirativní, ale měly být mnoooohem podrobněji diskutovány. Na druhé straně, filmů kvalitních alespoň tak, jako je tento, je skutečně naprosté minimum, takže i přes jeho určité nedostatky dávám plných pět. Celkově: 93% ()

Idaho

Dlouho jsem ten film nechtěl vidět, ale když jsem se k němu dostal v rámci korektur na Animefest 2009, nemohl jsem jinak. Jasně, jde o tentýž film, a proto jeho rozdělení na dvě samostatné položky naprosto nechápu – stejně jako v případě Ashes of Time. To by už tu mohlo být rovnou několik „Blade Runnerů“. Ale co, když jsem ohodnotil Ashes of Time: Redux, tak proč ne tohle? 100 % ()

Gemini

Při současné oblibě různých reedic a reduxů a (ve světě her) HD remaků se asi nedá proti (byť už téměř dekádu staré) revitalizaci klasiky všech anime klasik nic namítat. Faktem je, že jsem se ke GITS 2.0 dostal až v roce 2016, a musím říct, že paradoxně díky snaze držet se tehdy aktuální vizuální CGI špičky do dnešní doby zastaral výrazněji, než by bylo milé. Asi je čas na GITS 3.0;) Pokud bych to viděl v době premiéry a neměl zkušenost s originálem z roku 1995, pěl bych tu patrně ódy na úchvatné kyberpunkové sci-fi (jak ostatně na patřičném místě činím). Ale protože jsem "odkojený" původním dílem pana Oshiiho, pak můžu GITS 2.0 hodnotit i jako aktualizaci, a tady jde říct jen to, že "dvounulka" nepřináší nic nového krom několika minut trikových scén z hlubin různých sítí a vizualizací schématických 3D map (sledovačky apod.). A z tohoto pohledu to může být pro někoho i zklamání. Já si to pro sebe uzavřu tak, že je to pro mě osobně zbytečné přikrášlení něčeho pro "novou generaci", ale je to pořád Kōkaku kidōtai, s tou samou atmosférou, s tou samou geniální hudbou, a tak dále, takže nemám důvod řešit to jinak, než jak činím při každé další repríze příběhu o duchu majorky Kusanagi a jeho schránce. To znamená 2501%;) ()

Hromino

Hodnotit tohle a původní GITS je jako hodnotit původní a remasterovanou verzi staré trilogie Star Wars - trochu nesmysl. Identické filmy, rozdílné audiovizuální zpracování - ale hodnotí se to tu jako dva samostatné filmy. Za těchto podmínek samozřejmě musím dát plný počet, protože GITS je trochu taková moje... no, srdeční záležitost. :) ()

Plangi

Některé filmy zanechají hodně v divákovi pouze prvním zhlédnutím. Měl jsem u něj zůstat. Opakovaná projekce bohužel postrádá ten efekt okouzlení a hned tu jsou podstatné výtky. Stopáž necelé hodiny a půl se strašně vleče, protože se víceméně nic neděje. Možná to chtělo dát si práci nejen s dokonalostí formy. A hlavní myšlenka? Ta bude krmit nejedno cyberpunkové dílo včera, dnes a zítra, ale chtělo by to trochu zapracovat do hloubky a ne jen filozofovat a suše participovat na již mnohem sofistikovaněji zpracovaném v roce 1982, tedy 0 filmové kyberpáně. Soundtrack jeden z nejlepších, co jsem kdy slyšel. 75% ()

Festival sci-fi filmů

Festival sci-fi filmů

07.03.2014

Lákají vás neprobádané hlubiny vesmíru? Rádi přemýšlíte o tom, jak by mohla vypadat budoucnost lidstva? Pak by vám neměl uniknout první ročník festivalu sci-fi filmů Future Gate. V pražském kině Bio… (viac)