Michael Dixon (Cuba Gooding Jr.) je už celú večnosť policajtom, starajúcim sa o bezpečnosť a poriadok na americko-mexickej hranici, kde sústavne dochádza k viac či menej závažným incidentom. Michael však má všetko pod kontrolou, kolegovia si ho vážia a doma ho každý večer netrpezlivo čakajú jeho najväčšie poklady – manželka Angela (Sharon Leal) a dcérka Emily. Lenže nik nevie, že Michael nebol vždy mužom, ktorým je dnes! Pred svetom i sebou samým totiž skrýva problémovú minulosť - pred rokmi bol totiž členom jedného z najbrutálnejších pouličných gangov v Los Angeles! To, že pred žiadnou minulosťou, a takouto obzvlášť, nemožno ujsť, si uvedomí vo chvíli, keď náhodou natrafí na členov svojho niekdajšieho gangu. Prisahal síce, že starý život je preňho raz a navždy minulosťou... No keď sa ho psychopatický vodca gangu Drake (Omari Hardwick) rozhodne prinútiť, aby preňho cez hranicu pašoval drogy, Michael sa rozhodne bojovať všetkými možnými aj nemožnými prostriedkami, aby ochránil svoju rodinu pred desivými chybami svojej minulosti. Pretože nikto, kto bol niekedy členom gangu, mu už nikdy viac neunikne... (TV Markíza)

Shitonit

Pohodovej frčák, vcelku vo pohodovým týpkovi, kterej se snaží změnit svůj život a být fakt ten rajt men. Jenže historije ho vcucává, a tak nezbyde nic než historiji vystřílet do posledního vydechnutí. Oukej ! Bez zaškobrtnutí si to peláší svým tempem, ve svém žánru, takže jasná čtyřka, a klíďo i pjetka, jenže na tu sem se ve svém letním opojení prostě nezmoh. ()

teutates

Pripomenulo mi to History of Violence, samozrejme v slabšom prevedení... Pochmúrna atmosféra, pomalé tempo, nepresvedčiví herci, scénar... to všetko zanechalo stopy na Linewatch a potopilo Goodingové šance na "znovuzrodenie". Hlavná dejová línia sa zvrhne v neprospech celého snímku. Nižší priemer 4/10 ()

Korina

Můj oblíbený herec Cuba Gooding v nezvyklé roli pohraničníka, který nejen hlídá hranici, ale především chytá zlé převaděče a projevuje soucit s nelegálníma uprchlíkama. Drsná realita mexické hranice, na které se už desetiletí nic nemění. Nic méně, hlavní myšlenka filmu je o napraveném zločinci a o tom, že minulosti stejně neuteče a bohužel ohrozí i svou rodinu. Všechno nakonec spravedlivě dopadne, děj je nevyhrocený, zajímavá atmosféra, trocha napětí, ale hlavně vcelku zdařilý film. ()

MM_Ramone

Prvé minúty som si myslel, že mám pred sebou zle obsadený tuctový akčný film. Pretože Cuba Gooding Jr. sa na úlohu drsného príslušníka pohraničnej stráže vôbec, ale vôbec nehodí. Na stvárnenie tejto postavy by bol ideálny povedzme Chuck Norris. Lenže ono to nebol len zle obsadený, ale aj desne stupidný film. Odkedy sa tam obaví ten smiešny černošký gang, tak to stráca úroveň s každou ďaľšou scénou. Neohrabané filmárske pokusy o navodenie akejsi rozťahanej atmosferičnosti sa tiež ani trocha nepodarili. * ()

ArdathBay

Kubík je věčný béčkový herec, pokud má hlavní roli a ani tady tomu jinak není. Klasické klišé o temné minulosti nynější dobrého poldy, která si ho najde. A to stačila jedna kulka, která byla navíc zasloužená. Ovšem to by tento snímek vůbec nevznikl. Pomalé tempo nevadí, ale scénář je nenápaditý a příběh pohřbívá do vod průměrnosti. ()

• Natáčelo se v Albuquerque v Novém Mexiku. (Terva)