Hory zaliate krvou

• Česko Hory zalité krví (viac)
všetky plagáty

Ten příběh jste určitě slyšeli. Vypráví o nejkrvavější, nejkrutější vyvražďovačce, která vznikla v 80. letech, ale záhadně zmizela. A jsme v současnosti: trojice hororových fandů hledá tajné místo, kde se film točil a doufá, že tu najde jeho kopii. To, co objeví, je fakt, že tajemný krvák je víc než jen film. Je skutečný. A oni jsou jeho nejnovějšími hvězdami. Hory zalité krví přicházejí s úplně novým rozměrem hrůzy, protože zděšení filmoví nadšenci musí vzdorovat šílenému vrahovi, který nosí zdeformovanou masku dětské panenky. Ale moment, Babyface je přece jen filmová postava, ne? Ne. On žije. Čeká. A těší se na setkání s fandy, kteří zemřou – pomalu, krutě, otřesně – pro jeho umělecké dílo. Rozjeďte kameru! (oficiálny text distribútora)

freddy

Pro svůj 900. komentář jsem si vybral k ohodnocení horor, tedy žánr, k němuž v poslední době zkouším tak nějak postupně a pomalu stírat svou nechuť a filmů natočených v tomto žánru si dopřávám už trochu více, než tomu bylo ještě před měsícem. Zkrátka tomuto žánru, z něhož jsem doposud viděl jen velmi málo filmů, dávám postupně šanci přesvědčit mě, že si mou pozornost plně zaslouží. Film Hory zalité krví jistě není špatným hororem, dokázal ve mně totiž probudit zájem o celý příběh a se zájmem jsem to celé sledoval až do konce. Ale na to, abych tento horor mohl označit za nadprůměrný či snad dokonce brilantní chybí ještě pořádný kus. Předně se mi tam nelíbil ten konec, jakmile se všichni zúčastnění dostanou do toho domu, tak film upadá na kvalitě a ten závěr ve mně zanechal několik nezodpovězených otázek a já mám rád, když je ve filmech po jejich skončení jasno. Ten závěr tedy pokazil jinak velice solidně rozjetý film, který vypadal opravdu hodně zajímavě. Na chvíli jsem dokonce doufal, že se to nepromění v bezduchou krvavou vyvražďovačku, ale to bych toho už asi chtěl po filmu příliš mnoho. Výsledek jsem nicméně ochoten označit jako průměrný, nadšení se postupně změnilo ve znuděnost, a tak si myslím, že označení průměrný horor je zde zcela na místě. Dá se říci, že tenhle film rozhodně neudělal žánru horor v mých očích žádnou ostudu, spíše mě utvrdil v tom, že hororům bych měl začít dávat šanci zřejmě častěji, a asi tak i učiním. V tomhle případě uděluji tedy tři docela solidní hvězdy. ()

S.Quentin QUALE

Co za 2k jistojistě fanoušků hororu tohle hodnotilo? 51%? WTF? Hixploitationu, který si sice nekrytě půjčuje z TCM, ale má i zábávný a propracovaný scénář, je prolitý krví, má stylového zabijáka, dám bez problémů 4*. Konec už trošku přepálenej, ale jinak jsem se bavil moc dobře a lituju, že mě hodnocení zdejších expertů odrazovalo tak dlouho. 75% vylíté krve... ()

claudel

Proč se nemůže točit více kvalitních hororů? Já mám tenhle žánr docela rád, ale narazím vždy tak na jeden slušný z deseti. Přál bych si tolik nelichotivou statistiku výrazně vylepšit. Hory zalité krví jen míchají dohromady Záhadu Blair witch a Texaský masakr motorovou pilou a výsledek je značně neuspokojivý. ()

Frajer42 odpad!

Totální hovadina. Něco tak amatérského jsem opravdu už dlouho neviděl. Divím se, že za názvem filmu v závorce nestojí amatérský film, protože ho tento paskvil po všech stránkách připomínal. Film je opravdu neskutečně slabý. Ačkoliv je hrozně krátký, tak se strašně táhne. Celý děj je vystaven na totálních minidebilitách, které dohromady tvoří jednu monstrózní debilitu. Příběh totálně hloupý. Přišlo mi, že se snažil hrát si na něco na co ani ve skrytu duše neměl. Místo herců zde hrála banda kriplů, takže po této stránce si divák taky nepřišel na své. Zkrátka film splňuje všechny aspekty, které by správný odpad měl mít. A taky že je má. ()

gogo76

Po úvodných 15. minútach sa režisér rozhodol, že už nebude točiť erotický horor, ale horor s troškou erotiky a partia mladých (ako inak), sa konečne vydáva do lesa. Potom sa to už konečne začína podobať na horor, aj keď všetky pokusy o ľakačky zúfalo nevychádzajú.Postupne krvi pribúda, príbeh je v podstate zaujímavý a z časti aj originálny (film, ktorý žije), ale okrem pár drsných a krvavých záberov, nie je ničím výnimočný. Napriek množstvu krvi, ma film nedokázal vyľakať a ani na chvíľočku navodiť pocit strachu alebo dusnej atmosféry. Preto len slabé tri hviezdičky. Film 50%. ()

• Počas nakrúcania nosil režisér Dave Parker svoje obľúbené tričko s motívom kapely Kiss. (BlackTom)
  • Filmovou hudbu nahrála Česká filharmonie. (=woody=)