V roce 1800 si rybář Gilliatt (Rock Hudson) vydělává na živobytí pašeráctvím mezi Francií a ostrovem Guernsey. Je ochoten dopravit přes Kanál krásnou Francouzku Droucette (Yvonne de Carlo), která chce údajně zachránit svého bratra před gilotinou. Cestou se do ní ale zamiluje... První film Rocka Hudsona, jenž se natáčel v "zámoří". Raoul Walsh původně pro hlavní ženskou roli chtěl Joan Fontaine, studio mu ale "vnutilo" Yvonne de Carlo, pro kterou se tak jednalo již o čtvrtý film po boku Rocka Hudsona. Velmi volně inspirováno románem Victora Huga Dělníci moře. (Pohrobek)

Martin741

Jo, odohrava sa  to v nadhernej prirode a antraxtivne protsredie mi k spokojnosti nestacia, halvne ked tam hral odporny Rok Hadsn   : 40 % ()

liquido26

Dobrodružný film z doby vlády Napoleona I. je natočený v krásných barvách a částečně se odehrává v poměrně atraktivních exterierech, ale bohužel jinak je po všech stránkách velmi nevýrazný. ()

KarKulA

Rock Hudson byl asi frajer, ale tady mě opravdu nebavil. Film sám o sobě není žádná tragédie, ale pro mě představoval jednu velkou nudu a o co hůř, s romantickýma vsuvkama a dosti nelogickým chováním hlavních postav. Lepší 2*. ()

Pohrobek

Šel jsem do toho s tím, že se jedná o zfilmování nějakého Hugova díla. Při sledování i poté mi nebylo vůbec jasného kterého a říkal jsem si, že asi půjde o nějaký zapomenutý román Hugova mládí, i když Guernsey - Hugův pozdní azyl - by byl velkou náhodou. Na IMDb jsem zjistil, že se má jednat o verzi Dělníků moře. To tak. Společného to má pouze dobu, místo a jméno hlavní postavy. Na druhou stranu - ze všech těch romanticko-dobrodružných filmů padesátých let Sea Devils celkem vyčnívají. Ať jde o promyšlenou, skutečně hugovskou zápletku, zběhlou režii matadora Raoula Walshe anebo dostatečně hrdinského Rocka Hudsona i krásnou Yvonne De Carlo. Kdo má tento žánr rád, zcela jistě neprohloupí. ()

kinderman

Tenhle film má štěstí, že ho režíroval Raoul Walsh, který si mohl dovolit točit ve skutečných exteriérech a dokázal mu vtisknout i přes absenci nějaké větší akce docela slušné tempo, a že je v něm víc Yvonne De Carlo než Rocka Hudsona. ()

• V jednom rozhovore v roku 1984 Rock Hudson povedal, že si nepamätá, o čom tento film bol. (westerns)
  • Rock Hudson bol pre tento film zapožičaný od spoločnosti Universal International. (westerns)