Kapitán Mike Harmon (Rock Hudson) je po celém oddělení znám jako pečlivý policista, který nerad mění své zvyky. Návštěva dcery bývalého italského kolegy, kterou naposledy viděl jako malou dívku, obrátí vše vzhůru nohama. Ačkoliv všichni její předci vždy vedli řádný život jako strážci zákona, Esmeralda (Claudia Cardinale) zamířila opačnou cestou, když zcizila větší množství šperků. Jejich majitel, jistý pan Fairchild z Kitzbühelu, je ale toho času na cestách a o krádeži zatím nemá tušení. Dívka požádá otcova dávného přítele Mika, aby jí pomohl šperky nepozorovaně vrátit. Vloupat se ale do důmyslně střežené vily není ani pro zkušeného policistu jen tak, zvlášť když si Esmeralda už nevzpomíná, kde je v domě sejf... (dopitak)

phamphi

Ruba al prossimo tuo (neboli okrást bližního svého) je romantická komedie o tom, jak se z upjatého policisty stane vášnivě zamilovaný nonkonformista a z rebelující zlodějky počestná žena toužící po rodinném životě. Anebo ne? - Námět zajímavý, Claudia Cardinale velice sexy, ale provedení vázne. Navíc zobrazování zamilovanosti páru jako hudbou doprovozené nesmyslné chechtání a utíkání po ulicích bylo podle mě trapné už tehdy ... - Režie: Francesco Maselli; anglický název: A Fine Pair, nebo Pretty And Dangerous Burning. ()

Flego

Je to príjemné, je to zábavné a obom hlavným protagonistom to veľmi svedčí.  Príbeh o nenapraviteľnej zlodejke a poctivého policajta prináša mnoho komických situácií a film ich vyťažil dostatok. Lenže tu je niekedy menej viac. Minutáž je predsa len príliš dlhá, zbytočne dlhá. Lepší priemer. Tretia recenzia. ()

dopitak

Čtyři a půl taky za tělo a tvář CC. Nejprve si jí můžete vychutnávat pod proudem sifonu ve spodním prádle, potom se dlouho převaluje po Rocku Hudsonovi v čistoskvoucí posteli a na konec ve sprše (kamera je ale furt blbě, neuvidíte nic). Takové bydlení kousíček od Vatikánu by si dal líbit každý. Dokonce jsem začal uvažovat, jestli by se něco podobného nedalo postavit u nás, rovné střechy snad v centru jsou, horší by to bylo s tepelným ohodnocením. Film je trochu blbost, trochu je blbé to, že je v italštině a anglické titulky k němu nepatří k nejpřesnějším. Jeden silný hudební motiv táhne po romantické lince, fajn jsou lokality. ()