Hezké holky, jedna jako druhá

• USA Pretty Maids All in a Row (viac)

Mladý student, jménem Ponc, chodí na střední školu plnou krásných, dospívajících dívek. Právě kvůli tomu se přestává soustředit na učení a myslí jen na to jedno. Život se mu zdá nudný a nespravedlivý, ale když najde na chlapeckém záchodě zavražděnou studentku jejich školy, škola se změní na ústav plný lidí, kteří patří mezi podezřelé. K tomu ještě dostali novou učitelku, která je strašně sexy. Je těžké být mladým studentem a ignorovat sílu přírody. Ale kdo je vrahem? Komu byla tak krásná dívka na obtíž? To zjistíte, až zhlédnete tuto detektivku plnou černého humoru se špetkou erotiky. (MrPierc)

MrPierc

Hlavní náctiletý hrdina chodí na střední školu plnou krásných náctiletých dívek. Protože se film odehrává kolem roku 1970, všechny dívky zásadně nenosí podprsenku, jsou otevřené sexuální svobodě, nosí minisukně a po ramenou jim padají dlouhé vlasy. Nedivím se pak hlavnímu hrdinovi, že ztrácí koncentraci na učení a připadá si jako na mučícím křesle. Korunu tomu nasadí jeho nová třídní, která je milá a krásná blondýna. Nechtěně do našeho chlapce naráží svým poprsím a vystavuje ho pohledům do jejího výstřihu. Takovou dusnou erotickou atmosféru nelze zažít ani v tropech zavřený ve skleníku. Jenže na škole se stane vražda a začíná vyšetřování. Hlavním podezřelým se stává učitel tělocviku, který se nestará jen o tělovýchovu mladých dívek...Úžasný film, musím ocenit sexistický pohled na celou střední školu, krásné dívky a těm vévodí třídní učitelka (Angie Dickinson!). Jemně lechtivé a zároveň to je detektivka + opět nádherná lehká hudba od Lalo Schifrina. Quentin Tarantino má tento film ve svých top 10 filmech (a já se vůbec nedivím). ()

emma53

Tak to je film asi opravdu víc pro mužské oko, protože těch dívčích prdelek tam bylo víc než dost. Ale léta 1971 to ještě ukočírovala v těch akorátních mezích. Tílka měly sice alá Twiggy, tehdejší symbol ženské krásy, ale ne tak výrazně, přece jen byly trochu obalenější. Například paní učitelka Smithová stála rozhodně za hřích a tak jsem se tomu inteligentnímu, ale tak trochu truhlíkovskému Poncovi vůbec nedivila. Byla to spíš taková trochu bizarně, rajcovně lechtivá komedie s krimi příchutí, kde si zahrál i známý štramácký herec s hlubokým hlasem, Telly Savalas a mohl si vyzkoušet, jaký bude v budoucnu komisař Kojak. Příjemná koktejlová jednohubka. Až teď jsem si všimla, že to režíroval francouzský Roger Vadim, tak to pak jasně vysvětluje tu Hezkou holku, jednu jako druhou:-) ()

nmafan odpad!

Chudák Rock Hudson. Jako studiová hvězda ze "staré" holywoodské éry neměl asi na počátku sedmdesátých let příliš nabídek k filmování, a tak přijímal role i v takovýchhle obskurnostech. Aby nedošlo k mýlce - mám rád některé lehce ujeté, netradiční či třeba přímo béčkové filmy. Ale tohle je od začátku do konce přehlídka absolutní režisérské a scénáristické bezradnosti a filmařského amatérismu, jež po většinu času působí dojmem pornofilmu, z něhož někdo vystříhal "klíčové" scény. Tarantina by za takovéhle tipy neměli v anketě Sight & Sound příště připouštět k hlasování... ()

Šakal

„Sex je náš dělá dobře mně i Tobě, otčenáš bejby odříkej až v hrobě“.... Pubertálnímu mladíkovi jménem Ponc (nevědomky) vystavuje na obdiv svá pevná ňadra resp. zadeček, nová třídní učitelka A. Dickinson a tak si odskakuje upustit přebytečnou...páru, na WC. Než se tak stane, objevuje ve vedlejší kóji zavražděnou spolužačku. Jako by to už tak nestačilo, byla navíc i vynikající roztleskávačkou. To je však pouze začátek jedné velké série vražd. Vraha je samozřejmě potřeba vypátrat a kdo jiný by se měl vyšetřování ujmout, než slovutný inspektor Kojak. Jedním z podezřelých by mohl být i místní oblíbený učitel-novodobý Jan Ámos Komenský, pokračující v mistrových myšlenkách. Zejména té stěžejní, „škola hrou“, kterou se samozřejmě i sám řídí. Než se však přiblíží (jeho) definitivní ortel, bude muset stihnout Ponce vyléčit z „ejaculatio praecox“ a vychovat si svého následovníka. Vzdělání (sexuální osvěta) je totiž nutná šířit dál... Upřímně nechápu místní odpady a pohoršenost. Slovy R. Hudsona resp. M. „Tiger“ McDrewa, celý trik je v tom, udržet si zdravý nadhled. Osobně mám naopak pro Tarantina plné pochopení. 80%[Pokud patříte mezi tu hrstku, co večer nemůže dlouho zabrat a tak si počítá do omrzení ovečky, ručím vám za to, že tentokrát sáhnete spíše po kozičkách. Pokud ani to nezabere, zkuste společenské hry aneb nepodceňujte sílu šachů. Ostatně, své o tom už věděl, i ten nejpovolanější ]. ()

kinderman

Holky jsou tam hezké a ochotně se svlékají, ale nejlepší je stejně suplentka v podání božské Angie Dickinsonové. Hvězdička navrch za to, jak mi připomněla, kterak jsem  jednou lokálně umrtven, a tudíž zcela bezmocně ležel před zákrokem v nemocnici, pohledná sestřička se nade mě naklonila, aby cosi upravila, a otřela se mi ňadrem o obličej. Ale jinak je ten film strašná pitomost. ()

• Playboy v dubnovém čísle roku 1971 publikoval článek o tomto filmu, který napsal režisér Roger Vadim. Obsahoval 9 stránek, na kterých byly herečky Angie Dickinson, Gretchen Burrell, Aimee Eccles, Margaret Markov, dále Playboy zajíček Joyce Williams a další. (MrPierc)
  • Snímek byl prvním americkým filmem francouzského režiséra Rogera Vadima. (MrPierc)
  • Svůdná dívka Sonny (June Fairchild) nahraje vzkaz na magnetofon pro učitele Tigera (Rock Hudson) s oslovením „Hi Tiger, my little short quick snack“. O několik minut později si student Ponc (John David Carson) vzkaz celý přehraje, ale úvod je již pouze „Hi Tiger“. (MrPierc)