liquido26

2,5 James Mason hraje mafiánského doktora, který docela mazaně okrade gangstera (Dan Duryea) o kořist z poslední vloupačky a pak prchne i s jeho holkou do Mexika. Začátek je hodně slibnej, ale bohužel v momentě, kdy se schovají v malé mexické vesničce jde celý film slušně řečeno do prdele. Začíná totiž rustikální romantická pohodička se zachraňováním zvířátek a aby to nebylo tak úplně idylické objeví se několik vesničanů, které doktor už prostě nemohl zachránit a následně se objeví i banditi, co vesnici přepadnou. Nicméně nic z toho už nás moc nevytrhne a nezachrání to ani usilovně pátrající gangsteři, co chtějí svůj loot zpátky. No a ten konec je asi druhý nejhorší noirový konec, co jsem viděl. (Na prvním místě se stále drží konec typu - probudím se a všechno, co se stalo byl sen). No a navíc James Mason mi připadal takovej dost mdlej. ()

Topco

Slabota. Kriminálny príbeh po príchode do Mexika totálne stráca dych a do mesta a ku starým konfliktom sa vrátime až v samotnom závere. Herecky slabé (áno, Mason je mdlý a hl. herečka nezaujímavá) a trestuhodne nevyužité (Duryea ako záporák a Conrad ako jeho parťák sú sľubní, ale absolútne marginalizovaní). Ak by sa mexická idylka osekala o polovicu a Duryea mal väčší priestor, mohol byť z toho aspoň lepší priemer. ()