Arizona krátce po občanské válce. Obávaný Slaytonův gang přepadl dostavník. Kromě truhly plné zlata má Frank Slayton (Philip Carey), který cestoval inkognito přímo ve voze, enormní zájem i o jednu z pasažérek. Jennifer Ballard (Donna Reed) mířila na západ za svým snoubencem Benem Warrenem (Rock Hudson), ale Slaytonovi se zalíbila a tak se rozhodl ji unést. Nikdo netuší, že gang je pronásledován Benem, k němuž se cestou postupně přidávají všichni, kteří by Slaytona rádi viděli bradou vzhůru. (dopitak)

dopitak

V podstatě není přehnaně co vytknout, až na místy nepřirozeně působící exteriéry plné kulis, samozřejmou zadní projekci a malou nápaditost scénáře. Rock Hudson je sice uveden v titulcích jako první, ve filmu je ale nejvíc vidět Philip Carey s Donnou Reed. ()

Martin741

Zas Rok Hadsn vo westerne- mne je znamy hlavne presladenymi filmami a la Pillow Talk 1959. Dost plane, hlavne v strede vladne vatovo plane plkanie : 30 % ()

Mol

YOU LOOK VERY MUCH ALIVE, DEADMAN!!! Trestuhodně nevyužit herecká megastar Rock Hudson. Měl podle mě dostat více prostoru, ale když už je na plátně, tak to stojí za to. Rock Hudson přežije svou vlastní smrt, Rock Hudson se pere s indiánem ve vodě, Rock Hudson je pokopán koněm a přesto dál jede jako mašina. Ten chlap je snad ze žuly. Potěšila určitě účast Lee Marvina a Donny Reed a taky Walshovo házení věcí do kamery. Diváci v té době v kině museli dostávat šoky. I DON'T WANNA DIE RICH!!! ()

špaček421

Cesta za vysvobozením snoubenky, nebo za vlastní pomstou? Western, který ani chvilku nenudí, byť jeho scénář není z nejoriginálnějších a nejpropracovanějších. Ovšem režisér Raoul Walsh z toho vytřískal, co šlo. K tomu mu pomáhá silné obsazení v čele se sympaťákem Rockem Hudsonem a zákeřným padouchem Philipem Careym. Snad jen unesená Donna Reed mohla být nahrazena lepší herečkou, celý film prochází s jedním útrpným výrazem ve tváři. Lee Marvin tu dělá jen křoví, ale tady to díky hlavním tahounům vůbec nevadí. Zajímavé je, že film byl točen ve 3D, což člověka napadne hlavně u scén, kdy někdo něco hází do kamery, a ještě zajímavější je to, že režisér Walsh měl jen jedno oko, tudíž ten film nemohl vidět správně. ()

mnx

Viděno ve 3D. Byl jsem překvapen, jak to v roce 1953 uměli. Jinak takový klasický western, se všemi prvky, co k tomu patří. ()

• Rock Hudson dostal v posledný deň natáčania zápal slepého čreva. (Dale)
  • Tento film bol natáčaný vo formáte 3D. Režisér Raoul Walsh mal ale iba jedno oko, takže film nemohol nikdy vidieť vo formáte, v akom ho natočil. (Dale)