Otec šampión

• Česko Táta šampión (viac)

Učitel poezie a otec samoživitel zjišťuje, že věc, po které v životě nejvíce prahne, nakonec nemusí být to, co ho učiní skutečně šťastným. V této černé komedii zazářil v hlavní roli skvělý Robin Williams.  Robin Williams coby Lance Clayton, vždy snil o tom, že se stane slavným a bohatým spisovatelem. Jenže namísto toho pracuje jako učitel poezie na střední škole a jeho jediný syn Kyle (Daryl Sabara) je nesnesitelný puberťák. Lance chodí s rozkošnou učitelkou umění Claire (Alexie Gilmore), jenže ta nechce o vážném vztahu ani slyšet, natož snad veřejně přiznat, že se s Lancem schází. Jednoho dne se Lancemu přihodí podivná nehoda, která se na jednu stranu pro něj jeví jako velká tragédie, ale na stranu druhou jako životní příležitost. Náhle má na dosah všechnu slávu a bohatství, o které vždy snil... (oficiálny text distribútora)

Mona07

První dvě třetiny byly výborný, ale od 60 minuty film ztrácí své tempo a ve své přehnanosti vše kazí. Jako bych se dívala na dva různý filmy, přičemž prvnímu bych dala hvězdičky 4 a druhému 2, nicméně film je protkaný spoustou dobrých hlášek, u kterých se člověk fakt pobaví. V souvislosti s dramatickou stránkou filmu mi vychází dobrý tragikomický koktejl, škoda jen té poslední třetiny... ()

venison

Robina Williamse mám moc ráda, patří k mým nejoblíbenějším hercům.. Hrál ve spousty skvělých filmech a bohužel měl i ve spoustě filmech špatnou ruku.. Tento film patří k těm druhým.. Myšlenka příběhu je sama o sobě dost morbidní.. Jeho syn je nepřesvědčivý, nechutná spratek.. Ostatní herci také z nic moc nestojí a na Robinovi bylo vidět, že se také zrovna 2x nesnažil.. Jemu sedí tragikomické role, tato patřila jenom k těm tragickým.. Chyběl mi tu vtip a zdravá nadsázka.. :-/ ()

korbitch22

Šílený ,,Zed´´ z Policejní Akademie Bob Goldthwait,pověsil hereckou kariéru na hřebík a snaží se prorazit jako scénárista a režisér.Jak se mu to povedlo s jeho předchozými filmy všichni víme a ani u jeho třetího celovečerního pokusu se nejedná o bůhví jaký klenot.Robin Williams je sice legenda a pořád skvělý herec,ovšem už dávno není komerčním trhákem a co jsi budem povídat,film stojí a padá s ním.Zed je sice dobrý scénárista a píše vážné náměty,které mají určitou hloubku,jako režisér je ale neumí naprosto divákovi podat,natož prodat.Robin Williams má syna kreténa,pro kterého je všechno pro buzíky,hudba,filmy,kundy...nejlepší je čoko voko :D a dusit se při mrskání lachtana,což se mu stane i osudným a jeho otec ( neúspěšný spisovatel,učitel,otec,milovník ) se na jeho smrti rozhodne vydělat.Film je od první minuty průhledný,unylý a nudný,pár světlejších okamžiků jako scénka se psem nemůže film utáhnout.Jak říkám,téma je to dobré,ale nudně poddané a režisérsky tak rutinní a klišovité,že podle stejné šablony by tento film natočil i Ondřej 100 a to je to vážně dement.Nudný nezávislý film,za který když už nic jiného,mluví jeho nulové výdělky.40% Zede vrať se do akademie,šílené ječení ti slušelo více. ()

Torision

Vůbec bych nečekal, že v nejúchylnější černý komedii, co kdy uvidím, bude hrát hlavní roli Robin Williams, kterýho si pamatuju hlavně z Flubbera a Jumanji. Ale bylo to super, hrozně mě bavil Williamsův syn, kterej je totální pošuk a úchylnej úlisňák bez přátel a zájmů, kterej masturbuje i při pohledu na převlíkající se sedmdesátiletou sousedku. Williams jako nedoceněnej spisovatel a učitel poezie je taky boží a jeho manipulace s lidma ze školy je pecková. Sice se mi během sledování filmu nestalo zase mockrát, že bych se smál nahlas a na Oskara tenhle film taky neni, ale bavil jsem se u toho fakt dobře. "Chlapče, ty mi nečteš vlastní poezii, ale text z písničky Under Preasure od Queenů a Bowieho" - "Aha. Nečekal jsem, že je znáte" - "Jo, znam, jsem totiž bílej" ()

Fr

Jmenuji se Lance Clayton. Nejvíc se bojím toho, že skončím sám...... Nemá to lehký tenhle spisovatel, kterýmu nic nevydali. Radost mu nedělá ani synáček, se kterým si nerozumí ani (nebo právě proto), když probírají ranní masturbaci. 50 minut sleduji životního ,,loosera“ Williamse a poslouchám jeho úchylnýho syna. Nejsem škodolibej, ale za některý věci si lidi můžou sami. A přestože sled událostí příštích nabírá zajímavý směr, mám o tomto zvrhlém příběhu, který má s komedií společného tolik, jako smrt s energetickým nápojem (naprosto) jasno. Místo zábavy jsem se vnitřně užíral. JE HRŮZA VĚDĚT, O ČEM JE TENHLE SVĚT. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Chci důkaz, že masturbace je nebezpečná. 2.) Zjistím, kde v Evropě letěj sračky v ,,P“. 3.) Vzrušuje mě nahé tělo R.Williamse. 4.) Slovní spojení jako například ,,tvrdej pták, odřená ….“ jsou ozdobou každého filmu. 5.) Mám syna idiota a chci vědět, co mě (jeho) čeká. PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

• Režisér Bobcat Goldthwait a Geoffrey Pierson, ktorý hral riaditeľa, sa spolu predstavili už v seriáli Unhappily Ever After (1995). (Niles)
  • Režisér Bobcat Goldthwait si vo filme zahral šoféra, ktorý odviezol postavu Robina Williamsa do talk show. (Niles)
  • Svou premiéru si film odbyl na známém festivalu Sundance. (HellFire)