Bláznivá strela - Amerika v ohrození

• Česko Bláznivá střela - Amerika v ohrožení (viac)
všetky plagáty
USA, 2008, 83 min

Bláznivá střela – Amerika v ohrožení je komickým převyprávěním klasické pohádky Vánoční koleda, ovšem s tím rozdílem, že namísto Ebenezera Vydřigroše se v hlavní roli objeví cynický anti-americký filmař Michael Malone. Ten se vydá na křížovou výpravu s cílem zrušit Den Nezávislosti, přičemž jeho zbraní je jeho nejnovější filmové dílo nazvané Chcípněte, vy americká prasata. V onen svátek, 4. července, ho však navštíví tři duchové, kteří se mu namísto Vánoc snaží ukázat význam Dne Nezávislosti.
Režisér této taškařice, David Zucker, je známý jako mistr filmových parodií (Bláznivá střela, Scary movie, Připoutejte se, prosím). Ve filmu si zahráli Kevin Farley, Kelsey Grammer, Jon Voight, Leslie Nielsen, Bill O’ Reilly, Dennis Hopper a James Woods. (oficiálny text distribútora)

P1tr

Pár povedených scének nezakryje fakt, že film vám, pokud nejste američan, nedá příliš šancí se dobře pobavit. Možná že ani v Americe se American Carol nesmějí. David Zucker natočil poměrně suchou a i přes kratší stopáž dloooouhou komedii, která není příliš vtipná. Ačkoliv se o to očividně snaží. V mnohých momentech je cítit až přílišný klad na patriotismus a láska k USA se zdá býti až příliš vážně mýněna. Od Zuckera jsem čekal něco lepšího. Námět by se dal využít lépe, ale bohužel se musíme spokojit s tím podprůměrem, co máme. ()

Sir-Filip odpad!

Naprosto hrůzná a strašlivá sr.č.a! Tohle neměla Bláznivá střela zapotřebí, to bylo vždycký jiné kafe. U tohoto pokračování postrádám jednu důležitou věc, tolik příznačnou pro předchozí díly, a to je HUMOR!!! Je to jeden ze 2 filmů, na které jsem se začal dívat a nedodíval se! Druhým filmem byly Sněženky a machři po 25 letech. Navíc jsem byl nařčen z toho, že nemám hodnotit filmy, které jsem neviděl celé. Tak tedy, viděl jsem hodinu a 5 minut.... to je více než 3/4 celkové délky An American Carol. Kdo nevěří mému hodnocení, mrkněte se na to! Ostatně i negativní reklama je reklamou! "ENJOY IT !!!" ()

D.Moore

"Je čím dál těžší najít sebevražedné atentátníky. Všichni dobří jsou mrtví." Velké překvapení. Takové záchvaty smíchu jako během úvodu odehrávajícího se v Afghánistánu jsem sice do konce filmu už nedostal (dobře, s výjimkou videa o radikálních křesťanech), ale Amerika v ohrožení mě přesto velmi dobře a (!) na dnešní nuzné parodické poměry i inteligentně pobavila. Rád jsem se přesvědčil, že David Zucker na "to" pořád má a že timing gagů pro něj není sprosté slovní spojení. Řekl bych, že je to trochu jako s Monty Pythonovým Životem Briana (a nejen kvůli jedné scéně fanatickým, nepřemýšlejícím davem). Velice satirickou Ameriku v ohrožení je totiž ohromně jednoduché nenávidět stejně jako milovat.__P.S. Všichni fanoušci Leslieho Nielsena povinně dokoukají titulky až do konce. ()

rublik05 odpad!

Čeští distributoři by se měli propadnout hanbou. Tohle "dílo" nemá s původní Bláznivou střelou nic společného a jedná se o prachsprostý podvod na divákovi. Dokonce si ani nejsem jistý, zda to točil opravdu ten samý člověk, co stojí za tak skvělými parodiemi (Bláznivá střela, Scary Movie), protože tohle je fakt trapárna non plus ultra. Totálně nesympatičtí herci, prakticky nulový děj, ve kterém jsem postrádal jakýkoliv náznak humoru či vtipných scén. Na parodii nebo komedii je tohle opravdu velký špatný. Od začátku až do konce samé nuda a trapas. 0/10. ()

Pilda17

No s předchozími díly se tento film nedá srovnávat. Žádný děj a hlavně strašně zmatený příběh, který je opravdu o ničem. Celkový dojem z filmu je hodně špatný a vtípky stojí také za prd. Kdyby tam hrál Leslie Nielsen hlavní roli a dělal svoje vtípky, tak tak jak to umí určitě bych hodnocení zvedl. Ale bohužel nehrál a to mě mrzelo, protože s tímto hercem jsou skvělé komedie.. 2/10 = 25% ()

• Podľa dátumu na náhrobku sa Michael Malone (Kevin P. Farley) narodil 20. apríla 1952. V ten istý deň, akurát v roku 1889, sa narodil aj Adolf Hitler. (m.a.t.o.)