Monochrome Factor

• Japonsko モノクローム・ファクター
Japonsko, 2008, 9 h 36 min (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Kairi Sorano (komiks)

Kamera:

Masaki Nakamura

Hudba:

Takeši Abo

Džun'iči Suwabe, Hiroši Kamija, Micuki Saiga, Daisuke Ono, Masumi Asano, Wataru Hatano, Ken Narita, Šin'ičiró Miki, Tomoaki Maeno, Satoši Hino, Hiroši Naka (viac)

Nikaido Akira je obyčejný středoškolák, který proplouvá svým životem se zjevně znuděnou tváří. Ale to se změní po setkání se záhadným pohledným mužem, Shiroganem, králem Stínů. Ten mu poví, že rovnováha mezi světem stínů a lidí je narušená, a on je jediný, který může zabránit jejímu zbortění. Co však udělá chlapec, který se o nic nezajímá, nic ho nebaví a nerad někomu podává ruku, protože by ho to mohlo uvrhnout do "špatného světla"? (Zíza)

skretik

Celkom príjemná oddychovka, keď to beriete dostatočne s nadhľadom. Koniec sa mi naopak veľmi páčil, otvorený, plný možností. Som zvedavá, či bude aj pokračovanie. ()

BigBen87CZ

Na anime seriál má Monochrome velmi silnou sexuální složku. Ne, že by se objevovala nahota, nebo nedej bože hentai, jen spousta postav v seriálu má těžký potíže se sexualitou, docela slušná porce z nich (včetně Shiroganeho samotného) je homosexuálních a dává to velmi často najevo ... ale je to hrozná sranda. Od začátku mě Monochrome chytil. Postavy si mě záskaly (zvláště Shirogane je prostě úžasný), postupné nabalování nových postav neotravuje, vtipných scén a hlášek je tu spousta a kdo se chce odreagovat, tomu můžu s klidným srdcem Monochrome doporučit. Jeho achilovou patou je velmi slabý děj co se týká bojů a "dark side". Všechno na jedno brdo ... jeden überpadouch posílá Kuchiki, ty někoho posednou (páč má momentálně splín a podlehne), ten nastoupí, parta ho chce sundat, splín se vyřeší, Kuchiy povyleze a oni ho oddělaj ... nebýt tohoto scénáristického nedostatku, dal bych klidně i 95%, ale takhle musím nechat 90%. Jo a abych nezapomněl ... hudebně jeden z nejlepších openingů ever ... A jenom poznámka k závěru: Závěr je podle mě hodně neutrální. Nechává openy pro další řadu (které se ale po dvouleté odmlce těžko dočkáme) ale i ukončuje. Hodně připomíná konec kapitoly knihy ... knihy, která bohužel asi zůstane nedopsaná. Škoda, že o seriálu ví tak málo lidí (8 hodnecení a tři komentáře (včetně mě) )je fakt málo. Tohle anime mi totiž je hodně podle chuti a řadí se minimlně do mého osobního TOP5. ()

sans.sourire

Sice mne ne vždy udrželo Monochrome Factor v plné pozornosti, ale stále to šlo. Anime se mi neskutečně líbilo a myslím si, že nebylo vůbec špatné. Moc mne potěšila recidivita poloviny a více tohoto seriálu, která poté vedla k pravému vyústění příběhu, tedy přesně tak, jak mají epizody fungovat. Série mne pobavila, rozesmutnila, napjala, dojala a také často vyděsila. Homosexuální odstín Monochrome Factor ještě krásně dobarvil. Konec byl vážně smutný, ale též nostalgický. 8.1/10 ()

Zíza

Myslím, že s klidem bych mohla dát i tři *, ale to by mě nesměl nasr*t ten blbej konec, kterej je vlastně, jak praví "klasik", ticho před bouří. Takový konce se mi prostě nepáčí. Ale jinak to celkem jde, protože jsem se té nabubřelé infantilnosti i zasmála a ani jsem se tolik nenudila. On by to byl krásnej a silnej střed, kdyby to mělo trocho svižnější, výraznější konec, takhle to celé vyznělo do prázdna, což je škoda. ()