Právnička Liv (Kate Hudsonová) a učiteľka Emma (Anne Hathawayová) sú od detstva najlepšie kamarátky. Obe sa zasnúbia v rovnaký deň, obe si plánujú svadbu v hoteli Plaza, obe využívajú služby slávneho svadobného salónu Marion St. Claire (Candice Bergenová). Problém však nastane, keď asistent organizátorky svadieb omylom naplánuje obe svadby v hoteli Plaza na rovnaký deň. Z priateliek na život a na smrť sa stávajú úhlavné nepriateľky, pretože ani jedna z nich nechce dátum svojej svadby zmeniť. (TV JOJ)

Radiq odpad!

Ach jo ach jo ach jo. No co se taky dalo čekat od americké podělané komedie o svatbách a nevěstách. Mělo mě už varovat ženské obsazení. Ještě bych aji toleroval Kate Hudson, která podle mě nějak přibrala (podle toho lehkyho ovaru pod bradou), ale Anne Hathaway byla a dycky bude pro mě hrozná. Nejenom vzhledem. Připadá mi totiž, že přes jednu půlku ksichtu má ty svoje divně postaveny velky oči a přes druhou půlku rty. A oboje v kombinaci s nejapnym herectvim a se vším ostatnim nebrat... K tomu ději taky nemám co dodat - prostě trapny americky pindy, trapná americká posedlost dokonalejma svatbama, trapny kamarádky, no trapnej celej děj. Žádnej humor, jenom trapno. Jediny pozitivum byl Steve Howey, ale ten mě bavil jenom proto, že mi několik jeho zaksichtění připomnělo jeho zaksichtění z jeho role v Deníku zasloužilé matky... ()

Makky

Absolútna hovadina, kde sa dá priebeh filmu odhadnúť desiatky minút dopredu. Našťastie túto jednoduchú blbústku zachraňuje duo Hathaway & Hudson, kde u mňa čo sa týka sympatií viac zažiarila práve Anne Hathaway. Veľky problém asi je, že som chlap a tie ich "problémy" mi miestami pripadali pritiahnuté za vlasy. Aj dve hviezdy sú priveľa... ()

Mikita

Jako bývalá nevěsta i holčička snící o pohádkové svatbě bych to šílenství mohla chápat.... Ovšem stalo se, že nedokáži s rozhádanými kamarádkami/nevěstami soucítit: Ani nemohu najít nějakou racionální či alespoň pochopitelnou iracionální pohnutku. Vzhůru mě udržela jen hlavní ženská dvojice úžasných hereček. I když tady jsou trošku za pipiny, stále jsou skvělé. ()

Mr.Dogman

Já tomu dám 4* protože jsem se zasmál a to opět ze srdce, a to je přece hlavní. Komedie by měla být přece HLAVNĚ o zábavě ne? A příběh, scénář a to všechno, je tu prostě vedlejší. No a pak je tu druhý problém, a to že to někomu nepřijde vtipné. To Vám samozřejmě neberu, ale není člověk ten, aby se zavděčil lidem všem :) ()

Roseinka

Miluju tenhle film jako typická ženská. Prostě romantická komedie o nejlepších (ne)přítelkyních a o přípravě svateb je pro mě dokonalým odlehčením, které si ráda pustím častěji. Navíc Kate Hudson je prostě úžasná baba a přesně takové role jí nejvíce sednou. Nasměju se, popláču, zasním a jsem spokojená. Chápu, že chlapi tenhle film moc dobře nehodnotí a slečny zde možná chtějí dát najevo, jak jim to přijde trapné, ale já vím, že se jim to tajně líbilo. :D ()

• Natáčení probíhalo od 31. března do 24. června 2008. (Dlee)
  • Pro scénu, kdy se ve svatební den nevěsty poperou, měly herečky připraveny celkem čtvery svatební šaty. Všechny šaty měly jiné zpracování, ale s tak nepatrnými odlišnostmi, že to ve filmu nejde poznat. Stejně tak Nateův (Bryan Greenberg) oblek při zkoušení není tentýž jako na svatbě. (Patw)
  • Film bol pôvodne zamýšľaný ako tínedžerská komédia, v ktorej mali hlavné postavy obsadiť Emma Roberts a Nikki Reed. Až neskôr sa rozhodlo, že to bude komédia pre mladých dospelých, v hlavných úlohách s Kate Hudson a Anne Hathaway. (U_S_O)