Dvojí svět hotelu Pacifik

• Poľsko Zaklęte rewiry (viac)

I přepychový hotel skrývá svou temnou stranu - zejména pokud v něm pracujete. O třídním rozvrstvení společnosti se přesvědčí i číšnický učeň, jenž v meziválečném období do jednoho takového podniku přichází... (oficiálny text distribútora)

mchnk

Hotel Pacifik - to nejhorší, co můžeš od povýšenecké buržoazní společnosti a jejich posluhovačů dostat. Většinou se jedná o pár facek. Nuzné zaměstnání, ale i kariérní postup, lámající charakter dříve morálně zdatného učně. Film má své kvalitní dramatické části, ale v celku se jedná o silný průměr, možná i trochu níž. Velmi slabé herectví a jednoduchý, až nezáživný vývoj děje, který by se ve finále vešel do poloviny. ()

Big Bear

,,O jaké lidské důstojnosti mi tu jako číšník vyprávíte? '' Netvrdil bych, že film je propagandou, byť se to tak může jevit. Ona ta krásná třicátá léta před druhou válkou si dnes dost idealizujeme. Každý si představuje krásné dámy, pány továrníky atd.. Ale také to byla doba kdy na těm továrníkům někdo stál u mašin, byla to také doba chudoby, kdy někteří skutečně spali kde se dalo a kdy přijít o práci byl veliký problém.Zeptejte se babiček a dědů jak ani ve městech nebylo nejlépe. Ti na venkově pak věnovali většinu času dřině na poli. Takže v tom rozvrstvení hotelu nevidím problém. Potěšila velká míra českých herců a musel jsem zde uznat, že je toto jeden z mála filmů s Romanem Skamene, kde hrál slušně. Celé to bylo velice zajímavé a jsem rád, že jsem ten film viděl. Tři křupavé rohlíky s mákem. * * * ()

slunicko2

Kvalitní propaganda. 1) Film možná v detailech nelže. Nemohu vyloučit, že příběh odpovídal skutečnosti do nejmenších podrobností. Nevěřím však, že podobné poměry byly či jsou TYPICKÉ. 2) Snímku jsem původně dal dvě hvězdičky. Po několika dnech však přidávám třetí...nějak ty obrázky nemohu dostat z hlavy... 3) Restaurace v pražském Obecním domě poskytla filmařům prostor s přesnou atmosférou. ()

honajz

Kulisy, výprava a kamera vynikající, ale to přehrávané herectví a naprosto klišé příběh to celé zabíjejí. Je to patetické, předvídatelné, chybí jakýkoliv moment překvapení, a samotné prostředí ošuntělého hotelu v zákulisí a nablýskaného vepředu nestačí. U některých herců a scén mám dokonce pocit, že si je vypůjčili protože museli, odehrají svou miniroli a zase zmizí. Na podobné téma existuje daleko více lepších filmů. ()

Gavin87

Velice zajímavý a povedený film, natočený v době, kdy se s velkou naléhavostí zobrazoval svět v době nemilosrdného rozvrstvení společnosti, aby byl jakousi obhajobou událostem, které nejen v hotelu Pacifik způsobí výměnu těchto dvou světů,kdy se utiskovaná třída, živořící v temných zákoutích hotelu, chopí vlády a buržoasní třídě, zvyklé na popíjení sektu a sedání na centimetrovém plyši, ukáže zač je toho loket. ()

• Film bol natáčaný v obecnom dome v Prahe. (dyfur)