Biografické drama z produkce HBO inspirované stejnojmenným dokumentem z roku 1975 vypráví životní příběh „Velké Eddie“ a „Malé Eddie“ Bealeoých, blízkých příbuzných Jacqueliny Kennedyové. Dvojici podivínek hrají Jessica Langeová a Drew Barrymoreová.  Biografické drama z produkce HBO je inspirováno stejnojmenným stominutovým dokumentem bratří Mayslesových z roku 1975, který zblízka nahlédl do osudu matky a dcery Bealeových. Ženy, úzce spřízněné s bývalou první dámou Ameriky Jacqueline Kennedyovou (byly to její teta a sestřenice), se uzavřely do naprosté izolace a žily v rozpadajícím se domě o 28 místnostech v East Hampton. Po pětatřiceti letech se pozoruhodného námětu ujal scenárista a režisér Michael Sucsy a podrobně vylíčil osud dvou excentrických podivínek, jež k sobě váže až příliš úzké pouto. Říkaly si „Velká Eddie“ a „Malá Eddie“ a herecky je ztvárnily Jessica Langeová a Drew Barrymoreová. Ve vedlejších rolích uvidíme Jeanne Triplehornovou, Daniela Baldwina, Kena Howarda ad. (oficiálny text distribútora)

TomasKotlant

Výjimečný film. S patřičnou dávkou lehkosti, ironie, smutku i nepochopení servíruje tento skromně působící film jeden neznámý příběh na stříbrném podnosu. Úžasná hudba, výborné výkony v hlavních rolích, milý konec s trochu netradičními titulky, se špetkou vizuální hravosti v jemných barevných tónech. Hrdinky balancují mezi uměním a absolutním sociálním vyloučením. To vše je proloženo dokumentární dějovou linkou. Jenom škoda, že při té skromnosti nedokázal film vyvolat větší emoce. Trochu mi to připomnělo film Edith Piaf z roku 2007. *** Ve zkratce: Jedině nohama napřed. ()

ElizabethB

Od filmu Grey Gardens som necakala vela... Prvych pat minut som mala pocit,ze som opat raz narazila na psycho film, ktory mi zatazi zaludok a myslienky. Nestalo sa. Miesto toho som sledovala zaujimavy pribeh , uzasne herecke vykony, dojimave sceny, ktore prirodzene vhanali slzy do oci…Drew Barrymore a Jessica Lange boli na nerozoznanie od ich skutocnych predstaviteliek a celucky pribeh opisujuci vynimocny, zvlasny vztah dcery a matky sa ma, ci som chcela, ci nie, velmi dotkol. Nemozem sa dockat. kedy si pozriem original dokument Grey Gardens (1975) s “Little a Big Edie” 10/10 ()

kagemush

Trošku nabubřelá TV stanička HBO už zas přišla s něčím zajímavým ve své vlastní produkci. Ne že by nějak tentokrát vybočila ze svého vykalkulovaného středního proudu (jak se jí to povedlo s Generation Kill),takže místo dramatu spíše už zase melodrama.Ovšem mimo zajímavý příběh tu pro mě další dva bonusy. Takhle zprostředkovaně jsem se dozvěděl o dokumentu Grey Gardens a přestože ,,pouze" TV film,tak výběr představitelek hlavních rolí a následně obě herečky vynikající. U mě oblíbená Barrymore dobrá,a u mě jindy nepříliš vítaná Lange fenomenální,-klaním se,kaju se. ()

iamek

HBO natočila další malý, ale silný dramatický zážitek se skvělým obsazením. Začátek snímků byl utahaný a nudný, ale pak příběh nabral potřebné tempo. Film neuvěřitelně táhne skvělá Jessica Lange, která v roli matky byla skvělá. Neméně kvalitně zahrála Drew Barrymore, kterou jako herečku moc neuznávám, ale zde zahrála dobře. Připadalo mi že tahle role byla napsána přímo Drew na tělo. ()

freddy

Těžko mohu slovy naplno obsáhnout nadšení, kterého se mi se zhlédnutím tohoto filmu dostalo a které ve mně film samotný vyvolal. Řeknu to upřímně, na tenhle snímek jsem se původně bál podívat, protože neznám dokument, na jehož základě byl tenhle film natočen, a neznám ani ty dvě ženy, o nichž to bylo. A životopisné filmy příliš v lásce nemám (pokud nejsou o sportu) a prostě a jednoduše jsem se bál, že tenhle film mě nezaujme, že se v něm nebudu orientovat. Vždyť čím mohly být zajímavé dvě ženy, o kterých jsem nikdy neslyšel a jejichž jediná výjimečnost tkvěla v tom, že byly příbuzné první dámy USA? Ale řekl jsem si, že svou nedůvěru zkusím překonat a filmu dám šanci a můžu říci, že toto mé rozhodnutí bylo naprosto vynikající. Tohle je totiž od začátku do konce silný příběh dvou žen, dvou až natolik obyčejných žen, že vlastně byly velmi neobyčejné. Nevadilo jim žít v rozpadajícím se domě spolu s mývaly a jinými zvířaty, bez topení, elektřiny a ostatních vymožeností. Hlavně že byly spolu, dcera potřebovala k životu svou matku a matka zase potřebovala svou dceru. Těžko říci, v čem je vlastně tenhle film tak výjimečný, možná je to až trochu překvapivá samozřejmost s jakou děj plyne, možná je to díky vynikajícím hereckým výkonům Drew Barrymore (která podává svůj životní výkon) a Jessicy Lange, prostě ať je to kouzlo zajímavosti tohoto filmu skryto v čemkoliv, mně se to velmi líbilo a film mě svým příběhem jednoduše dostal a stále na něj musím myslet. HBO si může připsat na poli filmové tvorby další výrazný úspěch. Bez většího zavahání ode mne tenhle film zaslouženě získává pět hvězd. ()

• Jessica Lange byla za svůj herecký výkon oceněna nejprestižnější televizní cenou PrimeTime Emmy v kategorii nejlepší hlavní herečka v minisérii nebo filmu. (Exos)
  • O skutočných postavách (Edith "Big Edie" Ewing Bouvier Beale a Edith "Little Edie" Bouvier Beale) bol v roku 1975 natočený dokumentárny film Grey Gardens režírovaný Albertom Mayslesom a Ellenom Hovdom a v roku 2008 aj broadwayský muzikál. (elanius)
  • V dokumentu z roku 1975 se David Maysles zeptal malé Edie, kdo by měl hrát její matku, pokud by se o nich natočil film. Ona zmínila Ethel Barrymore, což je prateta Drew Barrymore, která zemřela již v roce 1959. (..Lucas..)