Dobrodružstvo na tajomnom ostrove

• Česko Prokletí Midasovy skříňky (viac)

Odveké tajomstvá. Diabolské sily. A výprava odvážneho hrdinu do fantastickej ríše plnej záhad a čiernej mágie. Život sedemnásťročného Mariaha Mundiho (Aneurin Barnard) sa obráti hore nohami potom, čo jeho rodičia zmiznú a mladší brat je unesený. Mariah sa vydáva po stopách svojej stratenej rodiny. Tie ho zavedú až do tajomného honosného hotela Princ Regent, kde objaví skrytú ríšu príšer unášajúcich deti, smrtiace tajomstvá a tiež dávno stratený artefakt, ktorý môže človeku priniesť nesmierne bohatstvo, ale zároveň aj zničujúce nadprirodzené schopnosti. Mariah musí nielen zistiť pravdu o zmiznutí svojej rodiny, ale tiež zabrániť tomu, aby zlovestná mystická Midasova skrinka nepadla do nesprávnych rúk. (TV Markíza)

zbyshek

Celkem příjemná rodinná fantasy, která, dá se říct, nenudila. Největším trnem v oku byl pro mě hlavní hrdina Aneurin Barnard, nesympatický je slabé slovo. Po jeho boku však hrály dobré herecké adresy v čele s Sheenem, Headey či Neillem. Děj byl trochu povrchní a trošičku laxní, se zdálo. Tak či tak, já se nenudil, nebylo to špatné, ale ani dobré. Prostě průměr, 50%. ()

Raziel_cz

Mariahu! Mariahu! Mariahu! Mariahu! Mariahu! Mariahu! Felixi! Felixi! Felixi! Felixi! Felixi! Felixi! Felixi! Pěkně natočená, ale bohužel maximálně tuctová young-adult záležitost, která vybočuje jedině tím, kolikrát po sobě v ní jednotlivé postavy navzájem opakují svoje jména. Jinak jsou tu všechna myslitelná klišé – od kryptického veršovaného manuálu jak použít mystický artefakt, po postavu, co si nalepí falešný vous a nikdo ji nepozná. A maguffin k tomu. Bohužel se to na rozdíl třeba od Flynna Carsena bere smrtelně vážně, takže si umíte představit, jak brutálně pitomě to celé vyznívá. Nad tím, jak tvůrci dokázali zlanařit herce formátu Michaela Sheena, Leny Headey a Sama Neilla zůstává rozum stát. Naprosto zbytečný film. ()

Prometheus69

Boha jeho kdo dal hlavni postave tak kurevsky jmeno? Ze je mi na bliti z toho to jen vyslovit? Uuprimne seru na jestli tu nekdo prekrucuje legendy a vymysli nesmyslny blaboly... ale tolik klise v jednom filmu jsem uz dloho nevidel. Navic postavene na tak chatrne dejove kostre ze by i sam velky Bolek zasnul... do toho vseho jeste soundtrack ktery az nezkutecne misty prehrava.., kdy z variace na Dobrodružství Hakkyberiho Finna dela temer epickou zalezitost.. presto ze se na platne praktivky nic nedeje. Proste ztrata casu... zaverecne vyvrcholeni uz je spise jen ke vsteku, no a co ten otevreny konec? To jako vazne? Zkutecne koouzelny zážitek. Primo nezkutecnej. Předpokládám ze ta pivovina mela nejspis i svou knizni predlohu ktere se autor musel proste drzet. Jinak si nejak nedokážu predstavit jak mohl někdo az tak vymrdat z takovim potencionálem. Jako by tu bylo snad kurva tezky vymyslet lepsi a poutavejsi dej. Ani se uz nedivim proc to u nas ani neslo do kina. A seru na tojak jsem byl natesenej, tak jsem ted nasranej... davam proste odpad! Smitec ()

Malarkey

Musím říct, že mě tenhle film vůbec nevadil. A to i přesto, že jsem na něj koukal s bolestí celýho těla z nějaký bláznivý vzduchový chřipky, co na mě vlítla ráz na ráz. Není to nic velkýho a je to fakt spíš hodně dětský, ale ta atmosféra toho ostrova s těmi cyberpunkovými prvky mě fakt docela bavila. Jo a Sam Neill je tady fakt drsnej. Tak drsnej, že i jeho chůze je dostatečně drsná a nedokáže jeho charisma drsnosti za žádných okolností urazit. ()

DaweForeman

Další nezáživná britská nuda. Jednu hvězdu snad dávám jen za myšlenku. Jinak ať se podívám na jakýkoliv prvek v tomhle filmu, tak je odbytý a nedotažený do konce. Navíc když vezmu v potaz všechny postavy, tak ani jedna nebyla ničím zajímavá spíše iritující - s výjimkou Charityho. Jinak co se týče tohohle žánru, tak bych mohl najít spoustu jiných filmů, který byly mnohem zajímavější. ()

• Natáčení probíhalo v Anglii ve městech Bristol a Bath nebo v přístavu Charlestown. (Terva)