Ako už to tak býva, na začiatku ich vzťahu zohrala obrovskú úlohu náhoda. Bez nej by sa pravdepodobne nestretli, natoľko odlišné bolo ich zázemie. John Tyree (Channing Tatum) slúži u Zelených baretov, špeciálne jednotky americkej armády, a do rodnej Južnej Karolíny ho priviedol opušťák, počas ktorého si chce oddýchnuť od stresu z neustálej bojovej pohotovosti a tiež stráviť nejaký čas s otcom. Idealistická študentka Savannah Curtis (Amanda Seyfried) si tú pre zmenu užíva prázdniny v honosnom rodinnom sídle. Z nesmelého oťukávanie sa po dvoch spoločne strávených týždňoch vyvinula láska ako trám. Ani jedného z nich by do tej doby nenapadlo, že by si na inom človeku dokázali vypestovať takú závislosť. Lenže dovolenka, respektíve prázdniny musia raz skončiť. Vídajú sa len sporadicky, po 11. septembri sa Johnova vojenská misia na Blízkom Východe neustále predlžuje. Dobu odlúčenia musí milenci zmierňovať korešpondenciou, nežné dotyky nahrádzajú len slová z listového papiera. Kým Savannah má obrovský strach a zúfalo čaká na každý ďalší list, ktorý potvrdí, že je stále nažive, John sa trápi, pretože nevie, či má uprednostniť túžbu po Savannah alebo profesionálnu zodpovednosť voči svojej krajine. Všetko navyše ešte sťaží nečakaná tragédia, ktorá vzťah páru vystaví tej najväčšej skúške. (TV Doma)

Roman.Ticka

Milý Johne, jsi tak sladký, že bych tě hýčkala, pečovala o tebe s láskooou a oddaností o rozměru oceánu a síle zelených baretů. I kdybys jen hýbal brvou a napínal svaly na krku, jak ti to krásně šlo ve vypjatých situacích, pokaždé bych ti nasekala minimálně 4*, aniž bych hla brvou a svaly by mi ztuhly jak nedělní tatínkovy lasagne. Takhle nějak si představuji prodlouženou zastávku přírody na cestě štědrosti. Klidně bych byla jen vlnkou, na které tak elegantně surfuješ nebo ji brázdíš svým dokonalým hříšným tělem a klidně budu jen tím pitomým prknem. ()

Popluh

Brakové romantické drama od mistra citlivých filmů, což se samozřejmě hned na několika místech náležitě projeví. Bohužel jsou ale procítěné a minimalistické momenty obložené kupou natažené vaty, která by zasloužila důraznější střihačské nůžky. I tak byl ale Milý John skutečně milou podívanou na jedno zhlédnutí až do toho závěrečného zvratu, který do filmu jako celku moc nepasoval. Ostatně celé zakončení chtělo být tak strašně lidské a vděčné všem, že zadupalo jakoukoliv šanci na lepší hodnocení. Film tak hlavně stojí a padá s hereckými výkony. Zatímco Amanda Seyfried jako vždy nezklamala, Channing Tatum rozhodně překvapil. Oba se ale museli sklonit fenomenálnímu Richardu Jenkinsovi, který by, nebýt toho, že hraje v "akademicky podřadném" filmu, rozhodně figuroval na příštích Oscarových nominacích. Milý John tedy rozhodně není žádné peklo, jen v podstatě tak trochu zbytečný film, který nepřinesl nic nového, spíš to staré míchá do jednoho koukatelného a snesitelného celku. Umělečtěji založení režiséři už platili nájem pomocí mnohem horších filmů. 60 % ()

misterz

Hrozne nudné, nezáživné, s plochými postavami a toľkým patetizmom, že by sa mohol aj týždeň v kuse predávať a stále by niečo zostalo. Čo s mňa týka, absolútne nechápem ľudí, čo idú dobrovoľne niekam za hranice do vojny, šíriť tú akože svoju demokraciu. A ešte aj byť na to hrdý. Je to hnus. A dramatické aj romantické scénky tiež vyzneli do stratena. 30/100 ()

maseer2

jedno velké a už milionkrát omleté klišé - rozhodně jsem od Lasse Hallströma čekal něco originálnějšího.. celý snímek navíc až moc připomíná Zápisník jedné lásky - napadlo mě to už v kině a to jsem ještě ani nevěděl, že autorem knižních předloh k oběma filmům je stejný spisovatel (Nicholas Sparks).. 3* ()

Chrustyn

Hallstromovi kýčovité romance s pokusy o přesah, mám docela rád, protože jsou příjemné na pohled, dobře zahrané a chytré. V případě snímku "Milý Johne" však musím většinu zmíněných přídavných jmen odebrat, protože tentokrát se jedná opravdu jen o kýčovitou a ne moc dobře zahranou romanci, která netrpí na režii, ale hlavně na hlavní představitele, kteří nejsou dobrými herci a jejich postavy jim neuvěříte ani na minutu. ()

• Keď John (Channing Tatum) pozve Savannah (Amanda Seyfried), aby sa stretla s jeho otcom, dá si na ľavú ruku rukavicu, aby si prezrela mince. V ďalšom zábere (keď sa pár rozpráva) má Savannah rukavicu na pravej ruke. (Arsenal83)