Skupinka lovců odměn pronásleduje nejnebezpečnější zločince galaxie. Ráda zachrání svět... pokud jí někdo dobře zaplatí. (Netflix)

rowdys

Adaptacia trpi akousi dichotomiou, ked na jednu stranu je bohata na hromadu vacsich ci mensich detailov, ktore ocenia znalci predlohy, na stranu druhu ale miestami posobi chudobne a odflaknuto a s pribehovymi zmenami tam, kde ich nebolo treba a casto diktovanymi rozpoctom. Narabanie s nim budi nevyvazeny dojem a napriklad Firefly dokazal byt vo vizualnom vyobrazeni svojho sveta konzistentnejsi i napriek financnym limitom. Soundtrack je opat kategoria sama o sebe a hudbe jedinej sa da dat plny pocet bez vyhrad, kedze sa on postarali i tentokrat SEATBELTS. Dynamika bojovych scen trpi turnbase syndromom, ked na seba obcas vsetci uprostred boja na sekundu zazeraju, aby niekto vyplul hlasku. To uplne zabija flow a posobi to priam hrackarsky. Akcni reziseri asi prave boli vybookovani Paramountom a HBO. Nie som fanusik silenej LGBTI agitacie v masmediach ale tentokrat sa musim postavit na obranu tvorcov pred bigotmi, pretoze uz samotne 23rocne anime malo svoje nonbinary a gay postavy a teda nie je to tentoraz ziadna silena tlacenka. Co sa ustredneho osadenstva tyka, tak ked je najvernejsie stvarnenou postvou corgi Ein, Faye ide kompletne mimo misu a Ed chyba az do konca, tak mate problem uz pred prvou klapkou. Na Spikea a Jeta nech si spravi kazdy svoj nazor. Novak s Johnsonom si neraz uplatnuju dramatic license kvoli sequelu a fanusikovia budu kvoli tomu vrcat, ale z tohto pohladu to je omnoho mensi pruser, nez Goyerova Foundation, ktora priam hranici s herezou. Netflix mohol radsej vrazit prachy do anime spinoffu s povodnymi tvorcami, nez v mnohych smeroch limitovaneho live action remaku a mal sancu na uspech. ()

Fr

„ZASTŘEL JE DŘÍV, NEŽ ONI TEBE!…“   Vizuálně nadupá píčovina. V prvních dílech bylo dost (super) akce a hlášek, ale postupně to šlo všechno do hajzlu, vizuál se vočuměl, akce ubylo a mluvilo se a mluvilo… Navíc ten jejich (asi všech tří…) osudovej příběh je celkem nuda a asi od půlky mě pěkně sralo, že jsem se do toho pustil. O lásce o přátelství a parťáctví… Kdyby začali od konce… mělo to jen šest dílů, záporák měl víc prostoru, bylo víc akce a hlavně fórů… ale to už by asi byl jinej seroš, že? Takže (jestli bude) pokračování, tak beze mě!     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Neznám tohle japonský anime. 2.) Nesnáším „anime“ a přesto bych….  ///  Thx za titule „Jan Táborský“.                PŘÍBĚH  **  HUMOR  *  AKCE  ***  NAPĚTÍ  * ()

Kordus

Anime Cowboy Bebop patří do mého TOP už hodně dlouho, možná bych ho označil i za svoje nejoblíbenější anime vůbec, takže jsem se obával, co se stane s hranou verzí... a překvapivě to nebylo špatné. Drží si to styl předlohy, herci jsou solidní, triky většinou na úrovni a samozřejmě, skvělá hudba obsahující většinu klasických fláků tomu přidává další hvězdičku. Jen jsem možná čekal, že si děj půjde trochu vlastním směrem a nebude se tak pevně držet originálu. Na binge-watching dobrý. ()

Jeoffrey

Asi takhle – je to mnohem menší průšvih, než jsem původně čekal. Stylizaci se podařilo trefit, hudba je super a některé postavy jsem docela poznával. Atmosféra je ale trošku jinde, začátek ještě jakž tak dobrý, některé díly uprostřed i docela fajn, ale hlavně ke konci mi tam chybí ta sympatická uvolněnost, kterou zde střídá snaha o přehnané drama ve stylu mafiánské Hry o Trůny. Navíc jsem některé postavy vůbec nepoznával v porovnání s předlohou a v určitých důležitých aspektech mi přišly skoro jako někdo úplně jiný, než jak jsem je znal z anime (hlavně Julia, Vicious...). Co se akce týká, někdy jsem byl spokojený, jindy si zase říkal, že některé údery a pohyby, které si můžete dovolit v anime, do živého provedení, tak aby to vypadalo dobře, asi prostě převést nejde. Co je ale horší, tak díky všem těm dramatům a snaze o nějakou rádoby originálnější a komplikovanější dějovou linku v závěru se spíš děsím toho o čem by mohla být druhá sezóna a jak moc daleko od stylu předlohy bychom se v ní tentokrát mohli dostat, a to není zrovna dobrá věc… Má to aspekty, které se mi líbily a věci, které mi neseděli, ale neštvalo mě to, neuráželo, ovšem kromě pár momentů a několika málo silnějších dílů jsem si to vlastně ani nijak extra silně neužil. 5,5/10 ()

HAL

Anime jsem viděl před lety - a tohle mě nijak neurazilo. Naopak bavil jsem se místy velmi a dal bych si s touhle trojkou hned víc, což mě až překvapilo protože ukázky mě spíš odrazovaly. Je vidět že autoři neměli moc velký budget a museli ho maskovat kreativitou, ale taky je vidět že mají tu látku rádi a snažili se ji vystihnout. A bez kompromisů, poslední seriál co jsem viděl že si takhle nebere servítky byla snad první řada Altered Carbon.  Za to jsem mnohem radši než díla s epickým rozpočtem co naturel svých předloh jenom znásilňují (dívám se na tebe Nadace). Fakt je škoda že seriál má jen deset dílů (anime 26 + film). Nejzábavnější momenty jsou ty kdy jen tak chillují na lodi, přátelsky se hádají a plní random bounty hunter zakázky - blíž k další Firefly už se asi nedostanem - ale s tím jak je málo času se musí hlavně v druhé půlce už hodně věnovat hlavnímu příběhu (klasický noir), a to je trochu větší nuda. Čemuž moc nepomáhá ani to že hlavní femme fatale je imho docela nehezká. 8/10 ()

Vavča

Jak moc si má smysl stěžovat? Jasně originál jsem viděl, ale nemohu říct, že bych si vše vybavil, přesto nemá smysl jen hejtit. Navzdory nepatřičnému rasovému a lgbt aktivismu ve filmovém průmyslu tlačí Netflix bota jinde (byť orientace postav je zbytečně řešená jinak, pouze Mustafa Shakir jako Jet byl trefou do černého, ostatní národnostní změny jsou mimo). Hlavní problém není vzpomínka fanoušků, jak si někteří myslí, ale naprostá neschopnost tvůrců nadávkovat a podávat příběh, tak aby nepůsobil jako laciné béčko. Jasně originál není světoborný svým námětem, ale má skvělé charaktery, pomalu vtahující atmosféru. Vicious i Spike jsou cool borci, kteří pečlivě rozmýšlejí své akce. Příběh je tady vybalen bezohledně hned na začátku a tvůrci si pomáhají dost velkými berličkami pro začátečníky (rodina Jeta by se ještě dala přežít), ale Vicious působí jako afektovaný, horkokrevný, psychicky defektní jedinec... Akční scény někdy vycházejí, jindy jsou totálně mimo (třeba závěr stačilo hodit trochu do heroic bloodshed a fungovalo by to). Akce tady není dost propracovaná, je vidět, že nebyl nikdo extra k dispozici, působí to na mě v tomhle ohledu lacině. Což zamrzí, protože výprava, kostýmy jsou povedené. Někdy epizody svým námětem fungují a baví mě, jindy ne, a tvůrci si často neví rady. Nevidím tam nějak moc velké pozitivní nápady a změny. Snad jen větší prostor a role Julie (Elena Satine je skvostná). John Cho se jako Spike snaží, nevadí mi, docela jsem si ho časem oblíbil, Mustafa Shakir jako Jet perfektní, největší kámen úrazu ja Daniella Pineda jako Faye. Nemá vypadat a působit jako laciná štětka se špatně obarvenými vlasy (a ještě k tomu je tlustá, říká Nozomi Sasaki:)), podívejte se na její tváře, nohy, tělo celkově, děs). Výhrad mám spoustu, ale herci se fakt snaží a některé díly, momenty nejsou marné, OST je super, takže zavírám obě oči, dávám tři hvězdy a skřípu nad svojí objektivností zuby. Jako vždy mohu drze prohlásit za více peněz, bych to udělal lépe z postu režiséra:) Mrzí mě, že lidi co nikdy anime neviděli, si teď po tomhle budou myslet, že anime náměty jsou béčkové, laciné a jejich příznivci mentálně retardovaní. Tak to není, anime umí být cool, originální, jedinečné vynalézavé, jen tady to dostali do ruky neumětelové. Fakt bude lepší, když dostanou původní tvůrci peníze a udělají si buď další anime, nebo adaptaci podle sebe (kde měl mimochodem Spika hrát Keanu Reeves), ale holt nemám ty miliardy. ()

Yoshitsune

Lidi kteří dělají na remastru a nebo na remaku, dělají hrozně nevděčnou práci, jednka si lidi tyhle dva pojmy pletou a pak ať už udělají cokoliv, tak dostanou od lidi vynadáno. Je pravdou že před pár lety, sem měl podobné mladistvé vrtochy a každý remak či remaster, sem bojkotoval s tím že se nikdy, ale nikdy na něj nepodívám. Tohle obodobí mám za sebou a teď k tomu přistupuji, více otevřeněji, nejdříve kouknu jaké to je a pak to ohodnotím. A jak tedy dopadl, slavný lovec odměn ? Určitě né tak špatně, aspoň né tak, jak mluví hodnocení zde. Je pravda, že po prvním díle, sem si říkal že to je nějaký divný a ta akce se mi moc nelíbila, ale pak přišel druhý díl a tak nějak to šlo nahoru, i akce byla taková lepší. A rovnou musím vychválit akci ve druhém, devátém a desátém díle. Akce zde sice neni taková, že by mi odpália kalhoty, ale je přehledná a i dost kreativní, co se týče prostředí, kamery a i boje samotného a pan Kruťák to s katanou fakt jakože umí. Ale kvůli čemu bych doporučil tenhle seriál ? No kvůli akci sice ne, kvůli příběhu taky ne, ale postavy a herci kteří je hrají, tak ty sou luxusní, celou hlavní pětici herců musím vychválit, hrají to špičkově a ty postavy mně baví. A taky mně baví to, že narozdíl od anime, mangy, muzikálu, divadelního představení a nebo her co vyšli na PS2, se tohle odehrává tak trošku jinak. Nebojím se řící lépe, on né že by anime seriál byl špatný, ale neni to ten seriál, co si chcete pustit po těžkém dni, ale tenhle seriál to je. Tenhle seriál, jako by víc jde na ruku divákovi a narozdíl od anime, je takový přímočarejší a jednoduší, což nemusí být vždycky špatná volba, ono anime je skvělé a tak, ale je to takové těžké místy náročné na dívání. Tady se člověk muže bavit a zároveň, se nemusí bát že se nějak zamotá do děje. Zatímco anime převážnou část dílů řešili, odměny a na pozadí se odehrával hlavní příběh, tady je tomu naopak, odměny jdou na vedlejší kolej a hlavní je příběh. Také musím ocenit ty intriky, lži, podvody, manipulace a jiné veletoče, co tady postavy předvádějí, zrovna u tohole seriálu sem to nečekal, ale příjmně mně to potěšilo. A teď k vážnějšímu tématu a pozor bude to obsahovat SPOILERY. Spike Spiegel je zde docela mizera a nebo bych měl napsat hajzl ? Jedno z toho určitě, to že lže Jetovi o tom kdo je, bych ještě relativně dovedl pochopit, ale to že ojedovi svému nejlepšímu příteli jeho holku, kterou pak s ním nechá ať si to holčina pěkně vyžere, to je fakt hnusný. Nelze se divit, že Julia pak začne mít větší a větší roupy, takže to co odehraje potom, je celkem logická a fakt originální přeměna charakteru. Faye Valentine je úžasná pokaždé kdy se objevila na scéně, nešlo se nesmát, její mimika, její hlášky a ještě je perfektně zahraná, nelze se divit, že si tenhle seriál občas krade pro sebe. A pak je tady Kruťák, záporák celého seriálu, ten zlý, ten kterého je třeba zabít, noooo vlastně mi ho bylo líto, nebyl by taková zrůda, kdyby ho otec od mala nešikanoval a kdyby ho nejlepší přítel, s jeho životní lásku, neustáli nezrazovali. On Kruťák celý život směřoval k propasti a když stál na jejím okraji, tak místo toho aby ho jeho bratr, od toho okraje odtáhl, tak ho strčí do té hnusé a zlé jámy, a po té co se Kruťák vyškrábe, tak touží jen po pomstě a všichni se tomu diví. Za mně osobně, je to velice zdařilá adaptace.......která se logicky nedočká druhé sezony, no tak to je skvělý. Lze jen doufat, že snad jednou, tenhle seriál dostane pokračování. () (menej) (viac)

Chrustyn

Původní animák jsem neviděl, ale tento mi byl celkem sympatický. Tempo jednotlivých epizod je sice dost nevyvážené, ale celkově to má velice příjemnou atmosféru, pár slušných akčních nápadů a Cho je sympaťák. Jako celovečerák by to mohlo fungovat výrazně lépe. ()

korbitch22

Předlohou jsem absolutně netknutý a už teď sem vyloženě vytočený, že nevznikne druhá série. To je kurva pro manažery Netflixu nebo jakékoliv tvůrčí společnosti problém vyndat si hlavu z prdele a přemýšlet trochu do předu? Pokud vím, že uchopím těžkou látku, která má silnou původní předlohu a nejsem si jistý, jak ji diváci přijmou, vynaložím o menší peníz navíc a natočím místo deseti dílů dílů jedenáct. Pustím ven 9 a když vidím, že sledovanost je nedostačující, pustím jako poslední díl ten, který seriál ukončuje uspokojivě, pokud vím, že budu pokračovat, pustím jako poslední díl série ten díl, ke kterému jsem natočil otevřený konec. Fakt napřesdržku. Tolikrát už se tohle stalo a pořád se nenajde jediný idiot, kterému by to došlo. Když se vrátím k seriálu jako takovému, první tři díly sem si zvykal úplně na všechno. Naprosto mě nebavil Jet a jeho otravný představitel. Chemie mezi hrdiny je děsivá a musíme si počkat 4 díly než si to teprve sedne a to jen díky tomu, že Jon Cho je boží a všechno hlavně spasí nástup Faye na scénu. Od čtvrtého dílu to šlape jako hodinky. Skvělý hlášky, skvělá chemie mezi herci, dokonce i ten dementní Jet zapadne. Vizuální stránka je skvělá, život na lodi Bebop je fajn. Chtělo to víc lokací, víc zloduchů, víc lovení lidí. Potenciál jako prase. Mělo se to od prvního dílu točit víc kolem lovení lidí než kolem minulosti Spika a Viciouse. A už vůbec ne kolem posraného Jeta. Přerod Julie bolestivý a nepochopitelný. Marně se můžu modlit, že by Netflix natočil film ve stylu zakončení Firefly. Jakmile totiž od 4. dílu začalo všechno fungovat a přestal hrát ten zkurvený Jazz tak často, začalo to být fakt dobré. Kurva fix! 80%. ()

Scalpelexis

Vezmu (resp. minimálně se pokusím) to zprvu z nezasvěceného a objektivního pohledu a po značně nepřesvědčivých úvodních trajlerech, ze kterých nejednomu anime fandovi běhal mráz po zádech, z toho hraný Bebop vytančil slušně. Na hlavní trojici se dá relativně snadno zvyknout, dialogy mají ten správný mix vtipu a šarmu, herecky to hlavně od Choa a Shakira je nadprůměrný, povedená stylizace a vesmírné kulisy jsou atraktivní a hudba je doslova sexy (že se divíme, když si přizvali zpět legendární Yoko Kanno!). Děj si často najde čas na odlehčenější části a jak jsem se bál, že akce by mohla pokulhávat (vadily mi momentky, kdy to na vteřinu-dvě stopli), byl jsem spokojen i na této frontě. Co mi naopak nevyhovovalo, byla otravně všitá linka Syndikátu do každého dílu, která mě ukrutně nebavila. Zde bylo znát, že když se takto autoři rozhodli, chtě nechtě už se nemůžou opřít o předlohu a musí začít vymýšlet něco svého, což jim zrovna dvakrát dobře nešlo. Když tímhle slowfoxem se dostanu ke srovnávání s kultovní anime předlohou, začnou nedostatky v adaptaci vyplavávat na povrch. Dokážu snadno přeskočit detaily typu, že Spike by měl být hrán někým o dost mladším a Faye je zábavnější v podobě neurotické femme fatale. Líbila se mi víc původní epizodovost, větší uvolněnost a bezstarostnost děje a postav na onom kresleném plátně; bylo to celé víc zabalené do cool hávu a vtipy se valily s kadencí kulometu oproti místy křečovité nervozitě této show. Nejhorší jsou ovšem záporáci, protože celý ten ansámbl kolem mamlasoidního a ufňukaného Viciouse je katastrofální oproti onu chladnému a kalkulovanému zabijákovi z předlohy. Vše dorazil odporně neuctivý a překombinovaný závěr, nesmyslně mutující postavy do sfér mého osobního nepřijatelna. Vůbec nechci vědět, kam by hraný seriál mohl pokračovat, protože už z toho začaly prosakovat nedospělé kličky nechvalné síly přátelství a lámou tím předešlé standardizované chování postav. Nicméně nejde popřít, že tato série našla solidní kompromis respektu k předloze a vlastní kreativity, aby nabídla ucházející zábavu, kterou mezi adaptacemi anime vzácně nalezneme. 3* ()

zdepapepa

Minimálně za jednu věc se Netflix (alespoň ten evropský) musí pochválit, a to tu, že přidal do své knihovny i původního Cowboy Bebop (byť bez filmu), takže si každý může v klidu udělat obrázek, co je lepší. Já se bohužel nemohu vymlouvat na nějakou nostalgii, jelikož jsem anime i film viděl až v roce 2019. Někdo by mohl namítnout "To byla ještě doba předcovidová" - na což já odpovídám "Ok, no a?" Určitě to není tak silné jako když sledujete něco ve svém mládí. Původní anime šlo v rámci možností pustit i mladším (minimum či žádná sprostá  slova, erotika, krev), seriál je toho plný, ironicky mi to však ve výsledku přijde o to víc dětinské, taky kvůli zvoleným zápletkám a epizodám. Ty jsou naházené na shuffle/náhodně (a není to ani ten dobrý, Gateway Shuffle), i přes téměř dvojnásobnou délku epizod zde (cca 40-60 minut vs cca 24 minut původních) velká část epizod zůstává mimo. Z těch co se dostaly (nebo alespoň to, co z nich po úpravách scénáře zbylo) jsou tam zastoupeny dobré i špatné. Nejhorší pro mě bylo (a bylo mi to trnem v patě už v anime) je dějová linka Spike-Julia-Vicious. Zde je z Viciouse prakticky deuteragonista, čímž z něj mizí jakékoliv tajemno nebo nebezpečí (pokud zbylo poté, jak ho seriál vyobrazil). Ve výsledku tak vypadá spíše než nebezpečný záporák jako Lidl verze Viseryse Targaryena, Lucia Malfoye nebo, vzhledem k tomu, že za tím taky stál Netflix, Geralta z Rivie. Julia na tom v mých očích není o moc lépe. Zbytek seriálu byl naštěstí obsazen lépe, pro chválu na Jeta se vsadím, že nemusíte chodit nijak zvlášť daleko, já jsem byl spokojen i se Spikem, Faye a Edou (což pro mě byl vrchol trollingu - není v intru, v původním anime je v některých dílech, které jsou i v seriálu, tak si celý seriál říkám "Chápu logické obavy, že mezi sériemi vyroste, i v seriálu taky hned není vidět (až v 9. díle, čili prakticky až ve třetině), proč ne." Jenže pak přijde závěr seriálu a já se ptám "Proč až nyní?". A pak přišel závěr seriálu, kde anime vždy mělo zajímavé dovětky typu "SEE YOU SPACE COWBOY", atd. a oni (asi v duchu výše zmíněné shufflování) tam hodí jednu z úplného konce anime a já se pro změnu ptám "Proč už nyní?".). Gren taky ušel (dost času mi pohled na něj připomínal herečku Simona Babčáková), jen mě mrzelo, že v seriálu nedostal žádný prostor jako v anime, tam měl totiž silnou osobitost. Celkově osobitost seriálu oproti anime pokulhává - ztratilo se outro (minimálně graficky), ztratily se medailonky, kde postavy představují příští epizodu (bohužel jsem si nedělal velké naděje, že by Net"máme tlačítko na přeskakování titulků vepředu i vzadu"flix točil něco, co by jejich platforma většině uživatelů přeskakovala. Ztratila se také epizodičnost originálu, kde to byla zajímavá antologie příběhů a loterie žánrů. Nejlepší je asi brát seriál tak, že je to AU fanfikce osoby, která chtěla víc vidět dějovou linii Spike-Vicious-Julia. ()

agentmiky

Na začátku musím jít s pravdou ven: Originální japonské anime neznám, nikdy jsem o něm neslyšel, takže jsem šel do hrané verze s čistým štítem.....A jo, Kovboj Bebop se mi dost líbil. Jasně, není to bez chyb, na nějakou vyšší známku mi pár věcí chybělo, ale k tomu se dostaneme. Jako obří plus tohoto projektu vidím jednoznačně kasting. John Cho coby Spike společně s Shakirem ztvárňujícím Jeta vytvořili obstojnou buddy dovjku. Ta energie sršící z nich v každém záběru seriál posouvala dále, co se týče komediální roviny (jako, vtipných hlášek a narážek tato desetidílná podívaná nabídne dost). Pineda coby Faye mi z nich tří seděla asi nejméně, bylo vidět, že místy trochu přehrávala, ale nešlo o nic hrozného. Peníze v tom divák vidí na každém kroku, ta stylizace mě bavila, akční stránka též dokáže příjemně překvapit (i svou krvavostí!). Abych vše jen nevychvaloval do nebes, tak scénář sem tam místy postrádá smysl, základní příběhová linka točící se kolem Kruťáka je bezesporu fajn krokem, ale dost momentů mi přišlo pouze k účelu uměle natáhnout děj (stáhnout to na 8 dílů, byl bych spokojenější). I tak ale s přihlédnutím ke zdejšímu hodnocení tomu ty čtyři hvězdičky udělím. 7/10 ()

WaraiOtoko

Tak budu asi trochu kontroverzní, ale prostě mám pocit, že největším problémem nové adaptace Bebopa je nostalgická vzpomínka fanoušků. Což říkám jako samotný fanoušek originálu, ale možná na rozdíl od nich jsem nezapomněl jak mě seriál v prvních epizodách spíš nudil a místy přišel až trapný, takzvaně mě „chytil“ až svou pátou epizodou a scénou v kostele. Schválně jsem se podíval na několik prvních dílů znovu a ano opravdu si myslím, že scénáristé nějak zvlášť neublížili originálu změnami v podobě způsobu jakým se hlavní postavy představí do děje, stejně tak jejich charakteristika a  „charisma“ se až na Viciouse (a možná postavy Feye, pořád nechápu jaký smysl měla ta lesbická scéna) podařilo zachovat, stejně tak jsem kvitoval s povděkem rozvedení hlavní dějové linky, která nepůsobí tak odstřiženě od vedlejších příběhů, které mi přišly zpracované poměrně věrně originálům na rozdíl od hlavní linky, kde jsem měl největší problém s postavou Viciouse, který na mě v původní sérii skutečně působil děsivě a vzbuzoval respekt, zde je jeho postava mnohem více rozvedena do podoby uplakánka co má „daddy issue“ naopak zrada Julie mi přišla jako dobrý nápad, vzhledem k tomu, že na mě od začátku její postava beztak působila velice nesympaticky. Byl jsem také příjemně překvapen vizuálními efekty a celkově setting světa na mě působil filmově, co mě ale nakonec zklamalo bylo něco co jsem předpokládal nejméně a sice soundtrack, byť ho dělala má oblíbenkyně Jóko Kanno, opět jsem si potvrdil, že Watanabe (režisér předlohy) možná není nejlepší režisér, ale rozhodně ví jak pracovat se soundtrackem a zejména s ním nešetří! Zde jsem v mnoha scénách jsem měl problém hudbu vůbec slyšet přes efekty, jelikož se režisér pravděpodobně řídil dle mého hloupým dogmatem, že dobrý soundtrack je takový, který scény jen podkresluje a neruší. Takže nakonec mi z toho vychází 3 hvězdy, což sice znamená, že bych se byl býval raději věnoval něčemu jinému, ovšem tady je to spíš dáno tím, že oprati originálu toho seriál zase nic tak moc nového či lepšího nepředvede a kdybych seriály viděl v obráceném pořadí, možná by i mé hodnocení bylo převrácené. ()

BarryLyndon

Originál z nám jenom z pochval z doslechu, anime moc nemusím. Ale tohle mi fajnově sedlo. Asi se to letos nehodí na stupeň vítězů za Invincible a Arcane, ale jako seriálová verze Strážců Galaxie, proč ne? Bavil jsem se. 7,5/10 ()

majo0007

9.12.2021 - Netflix oficiálne uznal, že to (zase) posral a séria po jednej season končí! Chvalabohu. A každý , kdo tu pindá s *, nech sa pičí. Nepozerateľné a sami si to NF uznali! ()

Tucqa

Anime Cowboy Bebop patří mezi mé oblíbené a Spike je jedna z mých úplně nejoblíbenějších postav, co se tohoto žánru týče. S castingem jsem víc než spokojená, nevadilo mi ani to, že Spika hraje Korejec ani to, že je jeho herec skoro dvakrát starší než jeho animovaná předloha. To, že se příběh liší od anime mi taky nevadilo, působilo to přirozeně a pro transformaci do live action verze se i některé změny hodily. Byla jsem velmi ráda, že jsem si mohla znovu poslechnout soundtrack od Yoko Kanno, ale určitě bych tam těch písniček přidala víc. A teď k tomu, co je průšvih - poslední díl. Nejen že obsahově nekoresponduje s koncem anime, postavy se nechovají podle svého charakteru a celé mi to prostě nedává smysl. V poslední minutě nám je také představena postava, u které mi ani nevadilo, že ji vynechali, protože by nebyl v deseti dílech prostor pro její rozvoj. Teď se obávám, že přijde druhá série, kde na to prostoru bude dost. Eda je v live action verzi nejen velmi otravná, ale troufám si říct, že pokud by do příběhu vstoupila o pár dílů dřív a dostala by víc prostoru, tak své celkové hodnocení seriálu snížím. Nebráním se někdy v budoucnu re-watchingu tohoto seriálu, co ale příště rozhodně vynechám, bude poslední epizoda. Na tu bych nejraději zapomněla co nejdřív, aby mi nekazila celkový dojem z poměrně slušně zpracované live action verze mého oblíbeného anime. ()

Akira777

To má být vtip, tohle je strašná adaptace, Faye Valentine jako bílá mexičanka, když to má být asiatka, ne zrovna čistá, má mít nějaký romský rysy, ale jde o Číňanku, kdo četl mangu mi dá za pravdu, Netflix se sice snaží být diverzní, ale zdá se že pro asiaty ne. Ed to bylo strašný, Jet Black je zřejmě černý protože ve jménu má černý, tenhle herec naštěstí sedl, dokonce má stejný charakter. Co je však ještě horší je charakter a postava Spika, to je v tomhle seriálu snad vtip a co se týče herce, není špatný, ale jeho věk je tam dost vidět. Jenže hůř než hlavní posádka dopadli záporný postavy..... to prostě bolí. Navíc proč nenechat ten krásný příběh z anime a mangy? Ne radši to vykuchají a udělají tohle. ()

Cowboy Bebop se zdrží

Cowboy Bebop se zdrží

19.10.2019

Herec John Cho (Star Trek) byl vážně zraněn na place chystaného seriálu Cowboy Bebop od Netflixu. Cho si poranil koleno a vzhledem k tomu, že má v hrané adaptaci slavného anime hlavní roli, musí se… (viac)

Cowboy Bebop našel hlavního hrdinu

Cowboy Bebop našel hlavního hrdinu

05.04.2019

Hlavní roli Spikea Spiegela v chystané hrané adaptaci anime Cowboy Bebop nakonec ztvární herec John Cho (Star Trek, Pátrání). Desetidílný seriál produkčně zaštítí Netflix a kromě výše zmíněného herce… (viac)

Tak už se rozhodni, Keanu!

Tak už se rozhodni, Keanu!

17.01.2009

Keanu Reeves toho během propagačních rozhovorů ke Dni, kdy se zastavila Země, navyprávěl o své budoucnosti opravdu hodně. Ve kterém z filmů jej tedy uvidíme? V „šéfkuchařském filmu“ Davida Finchera,… (viac)