Námorný prieskumný ostreľovač Joe Linwood (Ted DiBiase) na nejaký čas odišiel z práce, a tak sa môže pripojiť ku svojej manželke Robin (Lara Coxová) a vycestovať s ňou na slávnostné otvorenie luxusného päťhviezdičkového hotelového rezortu na ostrove v južných moriach. Ich rozprávková dovolenka sa však rýchlo skončí, keď skupina miestnych povstalcove prevezme kontrolu nad rezortom a niekoľko hostí, vrátane Robin a majiteľa hotela, zajme ako rukojemníkov. Kým vyjednávajú o výkupnom, vodca rebelov postupom času začne vraždiť rukojemníkov. A hodiny rýchlo ubiehajú. Joe musí vziať veci do vlastných rúk a pokúsiť sa sám zachrániť Robin a ostatných žijúcich pred istou smrťou. (TV JOJ)

Isherwood

Zatímco jednička si dělala srandu sama ze sebe, dvojka už jenom z diváka… aneb, WWE opět vzpomíná na zlaté osmdesátky. Křivdil bych filmu, kdybych tvrdil, že jsem se nebavil (u některých scén dokonce překvapeně oceňoval nápaditost), ale furt je to kapka v moři klišé, vykrádání a necharismatických hrdinů. Podobně jako Robert Patrick minule, to zde zachraňuje hláškující (byť pomálu) Michael Rooker. Hlavní problém je ale opět hlavní hrdina. John Cena byl tuhý tragéd, Ted DiBiase je ušatý klučina, který akorát strávil moc času v posilovně a na svoji muskulaturu sbalí spíše nadrženou sedmnáctku, než vybije dva tucty teroristů. Ale Lara Cox je hot, to zase jo. :) Lepší 2*. ()

sniper18

Je to celkom dobrý akčný film. Má výborný príbeh o príslušníkovi námornej pechoty, ktorý sa spolu so ženou zúčastní na slávnosti na jednom menšom ostrove. Na slávnosť ale zaútočia povstalci a všetkých vezmú ako rukojemníkov, ale vojakovi sa podarí z toho dostať a samozrejme sa pokúsi oslobodiť rukojemníkov vrátane jeho ženy. Spracovanie príbehu tiež nie je najhoršie, síce po úvodnej akcii nastane asi tak 20 minút, ktoré nemajú čím zaujať, ale ked´ sa už akcia začne, tak sa už stále niečo deje. Akcie je tu dosť a páči sa mi, ale aj tak som nedostal to, na čo som sa tešil. Typ príbehu, hlavného hrdiny, prostredia a aj rozostavenia povstalcov je ako stvorené pre moje obľúbené tiché zneškodńovanie protivníkov, teda na diaľku pomocou odstreľovacej pušky alebo zblízka pomocou noža alebo lámaním väzov, ale týchto prvkov je tu len veľmi málo a akcia sa skôr zameriava na klasické prestrelky a nejaký ten súboj. Vizuálne akcia pôsobí dosť dobre, efekty, kamera a aj strih sú celkom kvalitné a nájdu sa tu aj v súčasnej dobe čoraz populárnejšie dlhšie akčné pasáže bez strihu. Nie som moc spokojný s hlavným hrdinom, jeho fyzické schopnosti sú slušné, ale absolútne mu chýba charizma a nanešťastie ani rozumu moc nemá, čo dokazuje hlavne situácia so zabitím povstalca pri bazéne. S povstalcami ako záporákmi som spokojný, ich veliteľovi už charizma nechýba a aj celkovo pôsobia dobre. Vo filme sa nájde aj viacero nelogičností, ale to už k takýmto filmom patrí. Nedostal som práve to, čo som očakával, potenciál bol väčší, ale stále som dosť spokojný. S jednotkou nemá spoločné takmer nič, ale ak by som mal tieto filmy porovnať, tak jednotka ma zaujala viac. Podobných filmov sa už v súčasnoti moc netočí a tak si treba vážiť každý lepší kúsok. Objektívna kvalita filmu- 65%. film sa páči mne na 72%. ()

predators

No, prvním 5-ti minutám bych ještě věřil, ale jinak je to horší než Comando z Árným :-) To, že hlavní hrdina proklouzne kolem 120-ti strážných teroristů a že přežije pád jedné tuny šutrů, to bych ještě pochopil, ale že vytáhne "číslo" s pouty od Davida Coperfielda, to jsem fakt nečekal :-) U něčeho jsem se i zasmál, ale na druhou stranu, nuda to nebyla. A jak napsal Isherwood, Lara Cox byla opravdu hot! :-) 40% ()

sedm.1

Co je platné, že krom úvodní dvacetiminutovky jde o jednu nepřetržitou akci, když je to tak strašně špatně zpracované. Výbuchy, střelba, souboje, a to vše prakticky bez pauzy, na to asi musí slyšet každý divák, který holduje akčnímu žánru, jaké pak ale přijde rozčarování, když to tak strašně nefunguje. Problém bych v případě Vojáka 2 tedy až tak nehledal v bezduché, naivní a primitivní zápletce, ten je totiž svou nekvalitou zcela očividně převýšen nudně, efektně nepůsobivě a trestuhodně hloupě zpracovanou akcí, a to ať už se jedná o laciné výbuchy, nevídaně směšné, až trapné přestřelky a choreograficky zcela nezvládnuté souboje, navíc vše bez jakékoliv dynamiky a adrenalinu. Hlavní hrdina v podání Teda DiBiase je pak naprosto nevýraznou postavou, k čemuž přispěl i právě samotný DiBiase, oproti kterému je kritizovaný John Cena jako první Voják hotovým Al Pacinem, DiBiase je jen necharismatický, nesympatický a nemastný, neslaný chlápek, který mě jednoduše totálně nebavil, ne-li až svým projevem doslova otravoval. Podobně je na tom ale kompletně celé obsazení, ve kterém mě nezaujala snad jedna jediná postava, ani jeden jediný herec, všichni jen žvatlaj bláboly a tváří se u toho jak Hamleti, no prostě hotový děs. Navíc se to celé bere i až neskutečně vážně, což u jedničky neplatilo a určitě v tomto směru na tom jen získala, a tady to tak svým pojetím sklouzlo jen k naprosto nezábavnému béčku, bez jediného světlejšího momentu. Voják 2 je tak zkrátka nezábavný, laciný, plytký béčko, bez jediného zajímavého momentu. Pryč od toho! ()

Lacike

Este horsie ako dost nudna jednotka. Vykradacka Die Hard. Len namiesto mrakodrapu tu mame nadherny ostrov. Je to sice celkom dost akcne, ale akcne sceny su dost stereotypne a nudne natocene, hlavny hrdina je totalne nezaujimavy, zaporaci nudny a dost casto sa to zbytocne berie strasne vazne. Najviac mi liezla na nervy totalne nevhodne zvolena hudba. Jedine plus pre mna predstavuje Lara Cox, ktoru bolo velmi prijemne vidiet po rokoch odkedy hrala v Skole zlomenych srdc. Je stale sexy. Je to sice lepsie ako nove Seagalovky, ale len o trochu. PS to Adrian: Skola zlomenych srdc je super, ale BH 90210 bolo lepsie ;-) ()

• The Marine 2 je prvým projektom spoločnosti WWE Studios. (mysiak)
  • Film je produkovaný spoločnosťou WWE films, ktorá plánuje vyrobiť 3 podobné snímky každý rok. (mysiak)
  • Dalším kandidátem na hlavní roli byl také wrestler Cody Rhodes. (Chris Masters)

Z Vatikánu se šíří hrůza

Z Vatikánu se šíří hrůza

13.02.2013

Člověk musí obdivovat Hollywood, jak dokáže reagovat na aktuální dění. Produkční společnost Lakeshore, stojící třeba za sérií Underworld, si do momentálního mediálního rozruchu pospíšila se zprávou o… (viac)