Mladý Shawn MacArthur, ktorý si prišiel do New Yorku splniť ten pravý americký sen, si zarába na živobytie pouličným predajom falšovaného tovaru. Je to drsná škola, v ktorej musíte mať rýchle nohy, keď sa na rohu vynorí policajti, a ešte rýchlejšie ruky, keď narazíte na konkurenciu. Pri jednej ručnej výmene názorov uvidí Shawna podvodník s relatívne dlhými prstami Harvey Boarden a ponúkne mu vstupenku do sveta nelegálnych pouličných zápasov vo voľnom štýle. Partnerstvá založené len na zarábaní peňazí zvyčajne nemajú dlhú perspektívu. Shawn sa ale od prvých zápasov prezentuje ako obrovský talent, ktorý má šancu dotiahnuť to zo špinavých pivníc nočných klubov až do najvyšších poschodí manhattanských mrakodrapov, kde sa dá pred newyorskou smotánkou pobiť za rozprávkové peniaze. Keď si Shawn vzápätí uvedomí odvrátenú stránku svojho splneného sna, je už neskoro. Opustiť tento klub elitných bitkárov je mnohonásobne ťažšie, než do neho vstúpiť. (TV JOJ)

KarelR

V podstatě nemám páru za co ty 2 hvězdičky dávám, protože větší nudu už jsem v kině dlouho nezažil. Ve filmu s názvem Fighting (!) Channing Tatum v podstatě zmlátí jenom dva lidi (soubojů je víc, ale další mi přišly jen na okrasu), a to jen proto, že to je napsané ve scénáři. Zbytek času se snaží sbalit servírku Zulay (Hraje ji Zulay Henao. Cool, ne?) a "skamarádit" se s Terrencem Howardem, jehož hyperotravný pouliční obchodníček mluví celou dobu jako idiot a nikdy nezjistíte proč. Ve filmu především chybí jakékoliv vysvětlení toho, proč byste měli Tatumovi fandit (Další outsider, co se umí prát. No a?), nikdo vám neřekne, jak celý systém soubojů funguje (dva maníci prostě přijdou do místnosti, kde je tak 30 lidí, a začnou se mlátit), bitky krom té závěrečné za moc nestojí (navíc zabírají minimum času) a z konce se vzpomatovávám doteď, protože průhlednější už být nemohl. Pro mě hodně bolestivý zážitek, proto vám radím si dobře rozmyslet, jestli chcete strávit 105 minut s hrdinou, který lidem z nouze prodává knihy jako Harry Potter a hroch. ()

Cival

Silné tři. Někdy se dá i z jednoduché outsiderské báchorky s nic moc herci a klišovitým scénářem vyrvat docela dost... Chytlavý dozvuk arénovek, jehož největší devizou je zarputilost a zvlášť v kontextu jiných bijáků z velkoměsta i nečekaná opravdovost. ()

Malarkey

Pořádnej akční film chci aby měl plno pořádnejch akčních scén, který mě budou bavit a ne chudáka v hlavní roli, který tři akční scény vyhraje a ještě k tomu takovou náhodou, že hrát v tomhle filmu já, tak radši rychle uteču, protože on by ke mně přišel a hnedka bych si dal o roh stolu a byl bych out. To je fakt trošku o ničem. ()

Marigold

Nanicovatá historka o fighterovi ze spodiny podaná v legračně zahuhlaném indie stylu, ve kterém veškerá autenticita podlého nesdílnému a chabému scénáři. Opravdu nepodařený pokus podat hollywoodské klišé v nezávisle dramatickém stylu. Velmi agresivní nuda. ()

larelay

Viete co je na tomto filme najlepsie? Hudba. A viete co este? Terrence Howard, ktory mal prejav ako sfetovany prvacik z pomocnej skoly, ktoreho nielen ze v detstve utlacali, ale este aj bili po hlave a preto je ako mechom udrety. :D To bola vtipna vsuvka celeho filmu. A este vtipnejsia bola babicka. No a to je asi tak vsetko, bola to fajn blbinka na nedelne poobedie. Ale naozaj vrelo neodporucam :D ()

Adrian

Akceptujem, ze to nie je bojovy film, menej uz to, ze samotne pravidla su iba velmi jemne naznacene az v zaverecnom fighte. Akceptujem aj ten poulicno-krcmovy styl (strihany takmer iba do detailov), ktory sice postrada eleganciu, ovsem ma aspon obcasny nadych kontaktnosti a fyzickosti. Ovsem ako drama ten film zlyhava, kedze ma ambicie pohravat sa s klise (napr. kuskovanim / vynechanim informacii), pricom ovsem aj tak do nich nakoniec vzdy sklzne. Tym sa vo vysledku stava menej uveritelnym aj to malo, co na povrch presiakava. Snazit sa sediet na dvoch stolickach, pricom ani na jednej poriadne, sposobuje obcas este vacsie bolesti v zadnici, nez nesediet vobec... . ()

Superpero

Bitky sice nejsou natočené nic moc, ale Channing Tatum a Terrence Howard jsou sympaťáci a je z toho hodně cítit rukopis režiséra od kterého jsem viděl i jeho prvotinu. Takže se tam hodně kecá na ulici a všichni se se všema znaj. Největší otázkou filmu sice zůstává, kde hlavní hrdina sehnal to prázdný metro na trénování, ale je to fajn. Mám rád tyhle Rockyovský filmy o loserovi dobrákovi, co to někam dotáhne. ()

novoten

Původní nápad asi špatný nebyl. Channing Tatum jako nový rváč ze společenského dna, nenápadný trenér, sympatická barmanka odvedle, to všechno zní fajn - jenže tohle není nový Rocky. V něm byl trenér starý cholerik, manažer nesnesitelný protiva a hlavně Rocky byl i přes svou očividnou jednoduchost přesně ten typ hrdiny, kterému jakýkoli úspěch musím přát. Scénář Fighting chce tohle schéma učinit ještě bližší, ještě lidovější a stačí málo a celý obraz se sesype. Tatum v rámci uvěřitelnosti koktá, Terrence Howard téměř neartikuluje a Zulay je chtě nechtě zbytečná. Film proto selhává jak jako výpověď, tak jako drama (konflikty mezi postavami jsou buď zbytečné nebo nevěrohodné) a totálně vyhoří i jako akční film. Shawn se totiž přijde prát, dostane nakládačku, ale nějakou náhodou nakonec neprohraje. Navíc bez toho, že by si nějak zatrénoval, prostě jen udělá v prázdném metru pár kliků a jdeme na to. To neberu. Jedinou záchranou od prvotřídního průšvihu jsou tak herci. Jakkoli jim Montiel podtrhává nohy vším možným, charisma se zničit nedá. ()

B!shop

No cekal bych, ze ve filmu, kterej se jmenuje Fighting, se bude bojovat. Jasne, jsou tu nejaky bitky, tusim ze ctyri, ale popravde receno, za moc nestoji a vetsinou to skonci tak, ze se po sobe dva chlapkove valej. Pak tu je zaverecna bitka, ta je sice lepsi, ale ze by to nejak vytrhla, to ne. No a jelikoz ve filmu o nic jinyho nejde, je to docela problem, takle se postavy furt jen tak nak motaj po ulicich, pronasi nijaky dialogy a clovek jen ceka na dalsi souboj a doufa, ze bude za neco stat. Navic herci ani nemaj moc co hrat, Howard ma priserne pisklavej hlasek a Tatum vypada jak chcipacek a moc se rvat neumi. Filmu nicmene hodne pomaha hudba, ne ze by byla tak uzasna, ale skvele se sem hodi, takze ty necely dve hodiny docela slusne utecou, aniz by film zacal nudit. ()

Flipnic

Naprostá pohodovka a oddechovka. Nejedná se o tradiční "arénovku", i když zde souboje na různých místech v černošské mafošské komunitě hrají důležitou roli. Důraz je kladen zejména na hlavní postavu filmu. Sympaťák se svými problémy a starostmi. Je to prostě taková pohodová mírně Béčková akce a příběh naprosté nuly, která se v ilegálních soubojích dostala na vrchol. "Já NIKDY neprohrávám!" jsou jeho častá slova, i když mu ani přátelé nevěří, že by dalšího protivníka mohl porazit. Souboje nejsou nic extra, sestříhané až hrůza, poletující zmatená kamera. Ale i tak třeba ty střihy jdou dobře po sobě a jsou tak jsou souboje hodně adrenalinové. Víc než 3* tomu nejde dát, ale jinak obecně vřele doporučuji... ()

Shit

Trailer byl dravej, tvrdej a akční, film je pravej opak, kdy ze spánkovýho režimu ho vyváděj jen bitky a ty se daj spočítat na prstech jedný ruky, trvaj většinou pár minut a nejsou nic extrovního, nicméně vedle všech těch martial arts mlátiček je tohle "pouliční" hlava nehlava řezaní docela oživení a fajn, akorát škoda, že z těch 105 minut je tak 95 jen kydání scénářových hnojů, který občas dokázaly překvapit i mě a to už je co říct, protože já vydržim opravdu hodně ()

Gilmour93

Jean-Čuník Van Tatum: Lví slepé střevo.. Naprosto zbytečný film s invalidní snahou o sociální přesah a bitkami, při kterých balík slámy z Alabamy vyhrává, když soupeř stoupne na banánovou slupku.. ()

Kaka

Celkem příjemná záležitost. Samozřejmě pokud pomineme jednoduchost a přímočarost celého příběhu, který je svým způsobem banální a opět směřuje k pointě "the american dream". Channing Tatum ovšem překvapivě dobře hraje svého hlavního hrdinu, který svou upřímností poměrně zdatně vybočuje z řad drsných chlapíků bez mozku a výborně ho doplňuje i Terrence Howard a Zulay Henao. Jejich vztah je výborně vykreslen. Ačkoliv se nejedná o nikterak zásadní dílo, je to nenáročná a upřímně natočená rychlovka. Po chvíli na ni zapomenete, ale znechuceni rozhodně nebudete. ()

Krouťák

Věděl jsem, co od tohohle filmu čekám a taky se mi toho dostalo. Klasická odpočinková záležitost se zajímavým obsazením ( Terrence Howard může hrát sebevětšího mamlase, ale zamlouvá se mi čím dál víc ). Asi bych v tomhle případě použil oblíbenou větu mnohých publicistů - ,, Je to zručně natočený '', protože se mi na to až překvapivě hezky koukalo ( ano, narážim na '' originálnost '' příběhu ). Nu a kombinace té rádoby gansterské hudby s večerními ulicemi drsného města taky nejsou někdy na škodu, že jo :) za mě 60%. ()

castor

Talentovaný filmař Dito Montiel, který svým autobiografickým debutem Průvodce k rozpoznání tvých svatých (i tady hluboké trhliny ve vztahu k otci) dobyl prestižní festival Sundance, si pro tentokrát jen tak šmejdí newyorským podsvětím. Nicotný příběh týpka, co se hodlá poprat za svůj americký sen, přináší jen další nedotaženou báchorku. Protože tenhle mladík není ani Ital a jeho příběh se ani neodehrává ve Philadelphii. A navíc tamten hřebec uměl s onou prostotou alespoň pořádně pracovat. Archetypální příběh rváče, který nemá kde složit hlavu a který se probije v nelegálních zápasech z pouličního prodejce falšovaného zboží až k (asi) zamilovanému a (asi) bohatému rváči. Je mi líto, ale tak prostinký příběh, ve kterém se hlavní hrdina nedokáže ani vymáčknout, když chce říct holce (která je mimochodem tuze hezká), že se mu líbí, se zase tak často nevidí. Ty tři hvězdy dám, ale dal bych je bez rozpaků, jen kdyby každá druhá slibná scéna nevyšuměla do prázdna. Tvůrci se mezitím snaží broukat na romantické struny a pokoukávat po sociálním dramatu. Tahle schematická báchorka, když už nic jiného, tak je alespoň ve všech těch sférách vyvážená a vlastně ani neotráví.. a to se cení. ()

viperblade

Až po zhlédnutí tohoto snímku musím zpětně ocenit Never Back Down, který je podobný (hlavním tématem jsou souboje, mění se jen prostředí, tady nejsme ve škole, ale na ulici) ale přesto jiný a hlavně lepší. Fighting je jen průměrný film, který nás chce utáhnout na (rádoby) realitu, jak si žijí tito lidé na ulicích. A zpočátku bych tomu i věřil, ale důvod, proč píšu rádoby, je druhá polovina (včetně konce) a hlavně že Tatum (který, přiznejme si to, nebude nikdy opravdu skvělý herec, ale když se bude snažit, bude alespoň sympaťák) začne trénovat až před posledním zápasem. Do té doby ve filmu solidně mlátí všechny bez jakéhokoliv tréninku (když nepočítám, že ho trénoval otec, s kterým se před nějakou dobou rozešel ve zlém). Nevím, ale to mi nepřijde moc reálné. Navíc si režisér mohl pohlídat trochu scénář (do třetího zápasu jde Tatum s tím, že bude za 30 000 dolarů, ale když je po všem, dá mu jeho "agent" v podání Terence Howarda, jen 10 000 dolarů. Ve filmu sice říkal, že si něco nechává pro sebe, ale že by to měli 2/3 pro agenta a 1/3 pro něj?) Tenhle film mohl být (alespoň) solidní oddychovka, ale bohužel nedosáhl ani na tuhle metu. 50 %. ()

Spooner

Strašná nuda. Film, který má být hlavně o bitkách, ale místo toho se tam většinou jenom chodí a přiblble mluví. A když na nějakej fight nakonec dojde, tak je většinou nevyužitej a naprosto bez nápadu, jenom ten závěrečnej zápas byl dobrej. Herci navíc hrajou docela špatně. Terrence Howard hraje, jak kdyby byl po mrtvici a Channning Tatum zase hraje, jak kdyby byl nejvypatlanější člověk na zemi. Prostě nuda a jestli chcete kvatlitní bitky, tak si radši pusťte nedávné Never back down. ()

Mahalik

Když se máte v životě na koho usmívat, pak vám to jako boj nepříjde. Prostě máte pro koho dejchat, tečka. Shawn někoho měl, ale stejně to byl debil. Pak se ptáte, proč lidi závislí na hip-hopu nosí řetězy. Aby je při běhu kastrovaly? Možná. Když už nic, tak se je alespoň čemu smát. A Tatum? Taky nosím kapucu, ale macho- divocha to ze mě rozhodně nedělá. Život je boj je možná o lásce, bitkách a hustejch řečích až za hrob, ale jelikož mě Bůh evidentně nevybavil schopností držet se při rozhovoru za koule, asi nejsem s to pochopit to. Nepomlouvám, konstatuju. Neodsuzuju, žiju. Peace ♥ ()

Xmilden

Moderní vykrádačka Van Dammova Lvího srdce. Hvězdička musí jít dolů, protože Jean Claudeovy kopačky tady nikde nevidím. Tvůrci tohoto filmu opravdu vzorně opisovali a tak těch podobností se starším bratříčkem není vůbec málo. Navíc Tatumovi těžko lze věřit tuto postavu, možná budu mít s tímto hercem do budoucna trošku problém. ()

The Rock a Hemsworth: Pro ranec dolarů

The Rock a Hemsworth: Pro ranec dolarů

06.01.2012

Akční hrdina minulého a podle traileru na G.I. Joe: Retaliation i tohoto roku Dwayne Johnson pokračuje v linii filmů, ve kterých spíš někdo dostane nakládačku, než objetí od šťastné rodiny.… (viac)