Nesmělý námořník Casey Kirby (William Holden) se odváží proniknout do zákulisí a požádá o autogram herečku Dianu Golden (Betty Jane Rhodes). K tomu se nachomýtne fotograf a Casey je nucen políbit hvězdu pro reklamní fotku. Brání se, ale marně, dostane i autogram, ale hlavně je druhý den na titulní stránce novin. Získá tím obdiv, závist i reputaci svůdce. Posádka dostane 4 dny dovolené v San Franciscu, kde obdivují slavnou zpěvačku klubu Swingland. Vystupuje zde jako Hraběnka (Dorothy Lamour) a Casey je donucen k sázce, že ji políbí také. Setká se s ní v klubu, zamiluje se do ní a mladý námořník není ani zpěvačce nesympatický. Jenže vtipálek námořník Barney Waters (Eddie Bracken) jí vykecá, že byla uzavřena sázka, takže ona se domnívá, že on lásku k ní jen předstírá. On zase nechápe, proč najednou viditelně ochladla a je otázkou, zda se jejich vztah šťastně urovná. (Peabody)

Bubble74

Naivní romantická komedie se spoustou swingových melodií není zrovna můj šálek kávy, ale mlaďounký William Holden je neodolatelný jako nesmělý námořník, který je shodou náhod svými kumpány považován za protřelého svůdníka. ()

Peabody

Neznal jsem, ale dobré, mladý Holden má takovou telecí roli, ale Dorothy Lamour vypadá výborně a zpívá taky velmi dobře,  solidní je i debutující Betty Hutton jako její spolubydlící, nejsem velký fanda muzikálů, ale všechno zaklapává dobře. ()