Skupinka studentů archeologie vedená profesorem E.A. Johnstonom (Billy Connolly), pracuje na vykopávkách hradu ve francouzském údolí Dordogne Valley. Vědci nečekaně najdou převratný objev - stroj času, který omylem dopraví jejich profesora do 14. století, konkrétněji do období Stoleté války mezi Francií a Anglií. Jeho jedinou nadějí na záchranu je syn Chris (Paul Walker), asistent André Marek (Gerard Butler) a několik studentů. Odvážní cestovatelé v čase jsou nuceni podniknout smrtelně nebezpečnou osmihodinovou výpravu do minulosti, aby na nepřátelském území našli profesora dřív, než ho navždy pohltí dějiny... (oficiálny text distribútora)

maverick10

Je vubec mozny, aby tohle natocil reziser Supermana? Ze by klesnul az na hranici podprumernych televiznich produkci?? Jako kdyby scenar napsali pres noc na koleni. S charaktery postav se taky pani moc nezabyvali, proste do toho skocili po hlave, bez premysleni, jen aby to bylo hotovy co nejdriv. Tak tohle ne!!! Divak neni debil pane Donner. ()

genetique

Fuuha, tak toto je na Donnera naozaj prieser! Veľmi zlé pojatie priestoru a hlavne situovanie historických scén, no hlavne herecké obsadenie! Myslím, že Donner si mohol vyberať, ale čo už! Absolútne nepochopiteľná nuda, ktorú má na svedomí vo veľkom meradle dĺžka filmu a debilné spracovanie. 45%. ()

J-o-k-e-r

Ach ta moje slabost pro M. Crichtona! Jeho knihy právě teď hltám jednu za druhou a jsem opravdu nadšen. Už jsem si ale zvykl, že jeho knihy jsou valnou většinou chváleny, ovšem filmy natočené dle jeho adaptací mají to hodnocení přesně opačné. Přiznám se, že mě zatím žádný takový nezklamal (Jurský park, Vikingové), a ani Proud času to nezměnil. Ano, kniha je lepší - bez debaty. Příběh je tam mírně odlišný a propracovanější, postavy více rozebrané a zde je to hodně okleštěné. Ale to je přece v případě každého zpracování knižní předlohy. Kostra samotného děje zůstává, a vzhledem k tomu, ze znám původní příběh, nevadí mi opomíjení některých momentů. Zejména výběr herců je zde výborný, a já si film po svém užil. ()

Sofia

Už je mi jasné, proč adaptace Crichtonových knížek jsou vždycky tak špatné...to, co na papíře vypadá ještě docela přijatelně, se na filmovém materiálu s živými postavami dokonale vybarví a hned je jasné, jaká je to vlastně kravina. Narozdíl od ostatních si nemyslím, že film zabil malý rozpočet a nezkušení herci, jen špatný příběh. ()

VanTom

Základní příběhová kostra z knižní předlohy je tím nejsvětlejším bodem snímku, jinak dialogy a chování postav už příliš logické nejsou a pokusy o nějakou psychologii či drama vyznívají vyloženě směšně. Ale celkově se nejedná o žádnou tragédii, film má slušné tempo a i když je celý o pobíhání v lese a malé středověké vesničce, závěrečné dobývání tvrze je na zvolené měřítko (tedy žádné digitální armády nebo dokreslovačky opevnění do podoby Helmova žlebu) i docela výpravné a dynamické, podpořené navíc perfektní hudbou. ()

• Testovacia projekcia filmu sa uskutočnila v apríli 2003, avšak po negatívnych ohlasoch divákov sa šéf štúdia Paramount Pictures, Sherry Lansing, rozhodol, že bude prestrihaný a koniec nahradený iným, alternatívnym koncom. (beso74)
  • Anna FrielDavid Thewlis byli spolu již dva roky, a to od roku 2001. Právě David Thewlis dostal v té době již svojí manželku Annu Friel do tohoto projektu. Původní Lady Claire měla být Uma Thurman, ale ta roli odmítla kvůli natáčení a přípravám filmu Kill Bill (2003). (PhoenixTears)
  • Natáčanie prebehlo v kanadskom meste Terrebonne, v Laurentinských horách a tiež vo východnej časti černošskej štvrte blízko Montrealu. (Greenpeacak)

Zemřel autor Jurského parku

Zemřel autor Jurského parku

05.11.2008

Je tomu tak – rok 2008 je mimořádně „bohatý“ na pády hvězd z filmového nebe. Ledger, Heston, Newman, Minghella... a teď Michael Crichton. Ten se proslavil hlavně jako bestsellerový spisovatel, ale… (viac)