Fanatický, drsný a nekompromisný policajt Mike Fletcher (John Cusack) so svojou partnerkou Kelsey Walkerovou (Jennifer Carpenterová) pátrajú po sériovom vrahovi, ktorý uprostred najtuhšej zimy v uliciach Buffala v štáte New York zabíja miestne prostitútky. Vo chvíli, keď psychopat unesie Fletcherovu problémovú dospievajúcu dcéru, ktorú omylom považuje za šľapku, detektív stráca všetok profesionálny odstup a úctu k zákonom. Urobí všetko, aby ju zachránil a vraha zastavil, aj keď mu na to zostáva len 48 hodín. (TV JOJ)

Ouwen

Do hajzlu! Zatímco hrál Cusack zápalného hrdinu, já byl zapálený do celého filmu. Akční to fakt není, jednou John někoho málem zmlátí v nemocniční kanceláři, ke konci padne pár výstřelů. Ale ta zápletka! Ty vole. "Co mi uniká!? Mám tu pravdu před očima a přesto jí nevidím!" Ten konec je úplně k posrání, vůbec jsem to nečekal. Člověk neví na čem je a i když si v závěru myslí, že to dopadne klasicky, splete se. Není to klasický happyend, to fakt ne. A nejlepší na tom je, že to celé dává smysl a zapadá to do sebe jako puzzle. Trošku bych přidal víc akce, jinak celý film je dynamický, zajímavý a soustředí se na příběh. Máme tu dvě strany. Život záporné postavy a nemilosrdné pátrání hrdiny, který smete každého kdo se mu postaví do cesty. Trošku mne mrzelo, že jedna ze záporných postav je známá od počátku, ale ve finále mi to nevadilo. Neskutečný thriller! 10/10 ()

bourec

Tenhle film znovu potvrdil,jak děsně vyzní film na malý obrazovce,a jaká změna ho čeká na velký s domácím kinem.Napínavý hledání ůnosce a šílence,kde Cusack,ač ho moc nemusim,hraje jak o život,film pracuje s jednim velkym překvapenim,který sem ani já nepostřehnul,ale je to asi dobře,že neumim číst mezi řádky,alespoň mě ve filmu kdeco překvapí.Fakt to vodsejpá,a nechápu to slabý hodnocení.70%. ()

Morholt

Factory se může pyšnit mrazivou zimní atmosférou, slušným castingem a především vynikajícím koncem, který mě dostal. Jinak se povětšinu filmu vlastně neděje nic, co by člověk neznal. Máme tu prostitutky mizející beze stopy, policistu s lehce rozhašenou rodinou a psychopata, pro kterého se vše začne komplikovat ve chvíli, kdy si víceméně omylem vyhlédne policistovu dceru. Pravda, to co hlavní záporák se svými obětmi provádí zase tak obvyklé není, ale i něco podobného už to bylo. Nicméně, jak už jsem psal výše, atmosféra a pomalu se stupňující tempo dělají své a celkový výsledný dojem je nadprůměrný. Cusack ukázal, že ještě není na odpis a Jennifer Carpenter také umí. Celkem neprávem opomíjený thriller. 80% ()

Xanthe

Ukázka Stockholmského syndromu v průměrném thrilleru se zdánlivě nesouvisejícím názvem. Závěrečné sekvence snímku působí trochu přemrštěně, nicméně přisuzuju kladné body za to, že pointu lze předem prohlídnout opravdu těžko, i když celý film poněkud devalvuje. Vážně by mě zajímalo, nakolik byl film "inspired by actual events". ()

MickeyStuma

A tak tu máme dalšího pošuka, který se rozhodl udělat u sebe doma ve sklepě svoji vlastní továrnu na děti a to tím, že unese mladé holky a bude je přivádět do jiného stavu. A to by bylo, aby také neunesl i dceru policajta, který půjde okamžitě po něm. Velice známý námět bohužel místy způsobuje předvídavost, ale jinak ten konec opravdu překvapil. Tvůrci se snažili o temnou až mrazivou atmosféru, jenomže to nějak zůstalo na půl cesty. Snaha však je velice znát. John Cusack ve své roli dělá seč může, ale jakoby tomu pořád něco chybělo. Charakter padoucha sice je zajímavý, ale ne zase až tak, že vzbudil v divákovi nenávist. Tempo se drží poklidně a příběh jako takový se zdá být jinak bez chybičky. V konkurenci s obdobnými snímky tedy obstojí, ale bude se spíše držet vzadu. ()

• Aj napriek tomu, že film bol natočený v roku 2008, k divákom sa dostal až v roku 2012. (Real Tom Hardy)
  • Film sa natáčal v kanadskom meste Montreal, aj keď sa odohráva v americkom meste Buffalo. (Laslo)