Trojice mistrů asijské kinematografie spojila své síly a natočila dokonalý nadpřirozený thriller. Režie americké verze japonského hororu Hidea Nakaty (Ring, Ring 2, Temná voda) se ujal proslulý Fruit Chan (Gaau ji, Sseuri... monseuteo), za kamerou stál vizionář Hang-Sang Poon (Kung-fu mela a Obávaný bojovník) a speciální efekty pocházejí z dílny Creature FX (300: Bitva u Thermopyl a Já, legenda). Nedívej se nahoru vypráví děsivý příběh režiséra Marcuse Reeda, který se rozhodl natočit remake prokletého hororu. Brzy po začátku natáčení se ale na filmovém materiálu objevuje rozmazaný obraz podivné postavy a samotného režiséra přepadají zlověstné vize. Natáčení filmu ohrožuje jedna tajemná událost za druhou a Marcus v sobě začíná pociťovat zuřivou nadpřirozenou touhu po nových obětech. (oficiálny text distribútora)

corpsy

Keďže mi japonský originál od Hidea Nakaty uniká, zvolil som tento remake. Neviem, v akom ´´stave´´ sa nachádza pôvodný film, ale tento má dosť ázijského hororového štýlu, trošku však s nejakým tým ľahkým západným kabátikom na prechodné obdobie. Posledná polhodinka, je presne to, čo by som od takto motivovaného filmu čakal, ale je škoda, že ide až o poslednú tretinu. To pred tým mi ako hororovému fanúšikovi dušičku teda nepolahodilo. ()

Morholt odpad!

Chtěl bych alespoň napsat, že film měl něčím našlápnuto k tomu, aby nebyl úplnou sračkou, ale bohužel. Už sám námět na téma cikánské kletby a prokletého filmu je natolik provařený, že by se ho musel chopit žánrový mistr, aby z toho něco bylo. A to Fruit Chan není. Absolutní absence všeho, co dělá horor hororem, neskutečně špatní herci a zmatená režie. Nakatův originál jsem neviděl, ale vzhledem k jeho tvorbě si ho dokážu celkem živě představit, takže se odvážím říci, že tohle je jeden z nejhorších remaků vůbec. ()

MM_Ramone

Dostal som chuť na nejaký horror. Zalovil som teda vo svojom archíve a vytiahol som snímok "Don´t Look Up". Vôbec som netušil, čo to bude. Nič mi to nehovorilo. No ale veľmi rýchlo som zistil, že som šliapol do poriadneho hovna. Nudil som sa od začiatku až do konca. Keby som si to bol predom prelustroval a zistil, že sa jedná o hlúpy príbeh o cigánskej legende, z lacnej juhoafrickej produkcie, ktorý bol natočený niekde v Rumunsku a režíroval ho Číňan, tak by som s tým nestrácal čas. Tento brak sa volá "Nepozeraj sa hore" a ja vám radím, nepozerajte sa na to vôbec. Je to nesmierna blbosť. * ()

Dellamorte

X-krát spracovaná téma rómskeho "počarovania " v ktorom je možné skoro všetko , vrátane zmŕtvychvstatnia , prevtelenia , či folklórneho špiritizmu - celé to vyvolané stádovitým vidieckym " zavrhnutím " - tak to je téma potencionálne hodná spracovania skúseným rejžom . No na vymaľovanie peripetií režiséra , ktorý celú tu kalváriu postupného zbavovania sa zmyslov a smrteľných náhod počas filmovania takejto témy, chce vrhnúť na plátno ...to potrebuje viac talentu , akým disponoval Fruit. Špekulatívna účasť Eliho , dávala nádej na prízemne krvavé spracovanie , zbavené režisérskych ambícií. Nestalo sa. Ja som sa ale nenudila , spracovanie Mi pripadalo filmovo umiernené a celkový dojem Mi spríjemnil večer. Seriózna 3ka. ()

cariada

Čekal jsem lecos, ale to jsem dostal byla hrůza a nuda. Filmaři jedou někam do Rumunska točit remake filmu , který nebyl ještě v němé éře dotočen. Už sám námět a děj mě strašně nebaví, nemám rád filmy v níž se natáčí náký film. Za zmínku stojí pár nápaditých vražd či rodící scéna, ale to je to jediný co to zachránilo od odpadu. Herci děsný děj ještě horší , takovýhle horory ať se radši netočí. ()