Kiba

Japonsko, (2006–2007), 20 h 24 min (Minutáž: 24 min)

Zed je teprve patnáctiletý, a přesto je nespokojený. Cítí totiž, že nepatří do tohoto světa. Stále si připadá opuštěný. Proto se rozhodl, že využije i sebemenší příležitost a uteče. Taková příležitost se mu také naskytne v podobě víru, do kterého je nalákán andělem Amilem Gaoulem. V nové vysněné zemi zjišťuje, že tohle je jeho domov. K tomu získá ve spojení s andělem neobyčejnou sílu. (Lulubell)

Terezinka198

Více těch politických šarvátek a užila bych si ten příběh s radostí... a taky kdyby mi nezabili mou jedinou oblíbenou postavu, bishes... opakovaný námět ve formě soubojů-soutěží-turnajů-whatever...ale celkově povedené anime. Za mě vítězí Hugh-sama, toho bych s radostí následovala. ()

Monoxid

Wooow! Začíná to jako celkem prostoduchá puberťácká zábava. Jenže! Ani se nerozkoukáte a je to plné dětí posedlých duchy, vraždících pomstychtivých slečen, intrikářských uzurpátorů, pacifistů i krvežíznivců, hromady dalších nečernobílých postav, vraždění neviňátek i králů, pokřivených, ne-li zvrácených ideologií, smutných konců... a taky různých konstatování jako že není mocichtivost jako mocichtivost, že za chyby se platí, jak je to s milosrdnou lží a podobně... A ta hudba... ! Nejdřív mi přišla dost zvláštní, ale nějak jsem jí přišla na chuť a pak jsem ji začala úplně žrát... Pro ukázku: http://www.youtube.com/watch?v=9ywbl1n1FCE&feature=related Myslím, že tohle s radostí dokoukám! . . . . . . . . . . . . . . . . . Edit: Myslím, že závěr seriálu si se slovem klišé kvalitně vytřel zadek. Konec vám nedá odpověď. Konec vám dá další otázku. A tak se mi to líbí! (A zůstává mi další nezodpovězená otázka: Proč proboha Roya nenosí rozpuštěný vlasy?!) ()

• Země Tempura, Jimoto, Neotopia, Tusk, Ulbaks, Kalab-fu a Calm nejsou místa v jedné sféře, fyzicky spolu nehraničí a cestování mezi nimi je umožněno pouze pomocí magických krystalů zvaných Shards. Proces cestování, během kterého se vytvoří portál a dotyčný je přenesen, se nazývá shifting. (Monoxid)
  • Doslovný překlad názvu Kiba je tesák. Při rozložení slova na Ki-Ba však nese význam duchovního místa. (Monoxid)