Když se v Londýně setmí, začínají pouliční představení. Vzdáleně od kin a divadel probíhají malá vystoupení různých spolků a jednotlivců. Jsou to buskeři, jak v Londýně nazývají pouliční umělce. Za pár mincí baví kolemjdoucí. Takový je i dobrosrdečný Charles Staggers (Charles Laughton), který přednáší dramatické monology. Potkává mladičkou kapsářku Libby (Vivien Leigh), kterou vezme pod svou ochranu. Když se ale o ni začne zajímat hudební skladatel Harley Prentiss (Rex Harrison), očarovaná Libby začne váhat mezi vděčností k svému dobrodinci a leskem nového, lákavého světa. (ilclassico)

IQ Tiqe

Takový jednoduchý, nepoutavý. Mělo to pár nadějných chvilek, ale jako komedie to nefunguje, téma je nezajímavý a byť to tak zpočátku nebylo, nakonec mi byly všechny postavy lhostejné. # příběh ** | humor * | akce – | napětí – | pustil bych si znovu * ()

Flego

Posledný film režiséra Tima Whelana je možno jeho najlepšou prácou. Určite mu pomohlo perfektné herecké obsadenie, keď dvojica Laughton - Leigh predvádzajú to najlepšie z hereckého arzenálu. Príbeh je jednoduchý, sledujeme pouličného londýnskeho herca, ktorý zoberie pod svoje krídla temperamentnú zlodejku a vytvoria umelecký pár. Tú si však všimne aj zámožný skladateľ a ponúkne jej viacej ako len vystupovanie na uliciach... Tretí komentár. ()

Martin741

Poulicny londynsky herec a jeho partnerka predvadzaju na londnyskych uliciach svoje umelecke vlohy a dramticke dialogy. Posledny film Tima Whelana, ktory umrel az  roku 1957 -  ale nie je jeho najlepsi- tym su jeho filmy z 20. rokov, ktore natocil spolu s Haroldom Lloydom. 76 % ()

marťan

Začínající garda anglických herců - Ch.Lauhton,V.Leigh, Rex Harrison a Helen Hayes dával už v roce 1938 tušit, že tento film bude i když lehčího žánru, divácky zajímavý. A je :o) ()