Strašidelné Vánoce

Frank Cross není dobrý člověk. Je to bezcharakterní elitář, který nemá rád Vánoce. Vánoční pohoda v něm vyvolává dávivý komplex a představa bodrého Santy Clause se mu hnusí více než modelka s chlupatýma nohama. Je to prostě parchant, který bude muset dojít ke své nápravě. A kdy jindy než o vánocích. Ono totiž na pravdě: "Čím člověk zachází, tím taky schází." něco je. Vítejte tedy ve filmu na téma: Jak parchant díky vánočním duchům k nápravě došel. A nebojte se. I přes zmíněné duchy se nebudete bát, ale bavit. (oficiálny text distribútora)

Sdoom

Tak skvěle našlápnutý a zábavný film totálně zabít klišoidním patetickým závěrem, to se jen tak nevidí. A je to velká škoda, protože Bill Murray si svoji postavu pěknýho hajzla Franka Crosse užívá od A až do Z. Neřikám, že tomu happy end nutně musel uškodit, ale tohle bylo fakt moc, moc, moc...bohužel tím hodnocení jde minimálně o 1,5 hvězdy dolů. (HD, orig.) ()

Othello

"We wrote a fucking masterpiece. We wrote It Happened One Night. We wrote a story that could make you laugh and cry. You would have wanted to share it with your grandchildren every fucking Christmas for the next 100 years. The finished film was a piece of unadulterated, unmitigated shit." Tak pravil spoluautor scénáře Michael O'Donoghue. A já jsem asi rád, že ten jeho zkurvenej masterpís dopadl takhle, protože jestli Scrooged kvůli něčemu funguje, je to ono cartoonově brutální a maniakální vrstvení epizod a podzápletek, jejichž charakter vlastně nedává v celkovém kontextu žádný smysl a zjevně vznikly dost neotesaným kucháním scénáře a jeho kombinováním s potřebou všemožných cameí a improvizací. Mimochodem téhle vánoční rodinné komedii jsem napočítal 163 mluvících postav (sem doma nemocnej, co chcete). Konec je sice fakt příšernej, ale když já čekal, že to takhle bude příšerný celý, pak že to takhle příšerný bude od půlky, pak od poslední třetiny... no a nakonec je to jenom konec. ()

P1tr

Moderní variace na Dickensovu klasiku začíná velice nadějně a zpočátku jde o kreativní a neotřelou zábavu, ovšem okolo poloviny stopáže se to zlomí a jako by došly dobré nápady i dobrý vkus a kvalita jde sešupem dolů. Leccos zachrání jako vždy spolehlivý Bill Murray, ale ani on není tak geniální, aby pomohl filmu posunout se více do nadprůměru. ()

Han22

Docela s tím filmem mám problém - na jednu stranu je skvělý vtipy sršící vtipem Murray a skvělé fantaskní nápady s cestováním do minulosti, přítomnost i budoucnosti, víla, taxikář i smrtka jsou přímo fantastičtí. Na druhou stranu je to vlastně příšerná sentimentální sračka, kterou bych z principu nejradši dal do odpadu. Nesnáším takový to americký jsou Vánoce, všichni musíte být šťastní, hodní a mít se rádi, všichni se musíte bavit, i když nemáte chuť nebo náladu a závěrečná řeč je něco strašného. Takže celkově docela průměr. ()

misterz

Všetko tu stojí na famóznom B. Murray, ktorý si tu strihol postavičku mizantropického držgroša Franka Crossa a bol jednoducho famózny... Príbeh podľa Dickensovej Vianočnej koledy v modernejšom šate a so špecifickým humorom, ktorý na mňa účinkoval hlavne zo začiatku. Potom to celé upadlo do šedivého priemeru, pričom koniec už zaváňal fraškovitosťou, čo moc nemusím. Priemer. 60/100 ()

• Vo filme si zahrali malé úlohy aj John Murray, Joel Murray a Brian Doyle-Murray - bratia Billa Murraya, ktorí sú tiež herci. (m.a.t.o.)
  • Pri natáčaní jednej scény chytil ”duch vianočného darčeka” (Carol Kane) Frankovi Crossovi (Bill Murray) peru tak silno až mu ju natrhol. Natáčanie tak bolo na niekoľko dní prerušené. (Raccoon.city)
  • Hlavný kameraman Conrad L. Hall bol vyhodený päť dní pred začiatkom natáčania. (m.a.t.o.)