Vykopávači mŕtvol

• Česko Vzkříšení (viac)

Dej drsného trileru sa odohráva v roku 1975. V uliciach to len tak vrie, a tam, kde si teroristi označujú hranice svojho územia krvou, je vražda denným javom. Lenže boj medzi katolíkmi a protestantmi môže slúžiť aj ako zámienka k omnoho horším skutkom. O nadvládu nad mestom sa snaží gang, ktorého členovia sa neštítia ničoho. Patrí k nemu i Viktor Kelly, na prvý pohľad charizmatický mladík s príťažlivým pohľadom, na ktorého jeho matka nedá dopustiť. Pre ňu je milujúcim synom, dobrým občanom a vlastencom. Je presvedčená o tom, že by sa nedopustil žiadneho trestného činu. Lenže Viktor je v skutočnosti krvilačný vrah, vo svojom okolí prezývaný Zjazvená tvár. Šéfuje skupine bezcitných zabijakov, nazývaných aj Vykopávači mŕtvol. Svoje obete nelikviduje kvôli peniazom, ale pre potešenie. Victorova krutosť sa stane dokonca hrôzostrašnou legendou obávanou, ale i uctievanou. Vyšetrovateľ Herby a jeho tím si spočiatku s príšernými zločinmi nevedia dať rady. Lepšie na tom nie je ani miestny reportér Ryan, ktorý v prípade tiež len tápe. Vďaka Viktorovej milenke Heather postupne začne chápať súvislosti. Zistí pravdu. Tá je však priveľmi nebezpečná... (oficiálny text distribútora)

LiVentura

Strašný snímek z prostředí neutěšených let "irské doby", kdy se na ulicích britských a irských měst odehrávalo něco, co dnes existuje jen v zemích "třetího světa".!!! Townsendovi každý asi přeje v tomto filmu smrt co nejdřív a ona nakonec příchází, leč spožděná o celý tento film. Co dokáže z lidí dělat demagogie jednotlivých sociálních skupin. Fuj. ()

gudaulin

Z mého pohledu nedoceněný film, byť je nutné uznat, že pokud ho bereme z hlediska kriminálního žánru, příliš nefunguje a stejně tak selhává jako osobní příběh hlavního hrdiny už z toho důvodu, že nám o něm scénárista a režisér moc neprozrazuje. Výborně ale funguje jako snímek, který zkoumá fenomén násilí, jeho kořeny, jeho podporu v rámci systému a selhávání represivních složek. V téhle poloze mi sedí mnohem líp než nedávno zhlédnuté Cronenbergovy Dějiny násilí. Děj je zasazený do Severního Irska zmítaného sektářským násilím mezi protestanty a katolíky. Partička testosteronem poněkud nadvybavených mladíků by se nejspíš za normálních okolností vyřádila při hospodských rvačkách nebo na fotbalových stadionech, ale za daných podmínek můžou chlapci přejít k opravdu maximálnímu uspokojení svých agresivních choutek při únosech a mučení příslušníků druhé komunity. Film je cenný právě z hlediska zobrazení alibismu okolí a rodinných příslušníků. Z výpovědi matky, která nekriticky svého syna obdivuje, mrazí. A stejně tak je dobře ukázaná příčina zvláštní brutality hlavního hrdiny. Ten si musí utvrzovat postavení ve skupině, protože má závažný škraloup. Jeho otec je vyznavačem opačného náboženství a vlastně patří k nepřátelům. Celkový dojem: 70 %. ()

kleopatra

Viktor Kelly Stuarta Townsenda je nahony vzdálený jeho okouzlujícímu zlatíčku z Vše o Adamovi. Je to krvelačné psychopatické prase, které strhává svým charisma všechny okolo na svou stranu a je naprosto nedotknutelný. Oběti si vybírá formou hry a v každé zabíjí tak trochu svého otce. Bohužel film je velmi stručný a kdyby se jeho myšlenka důkladněji rozvedla a motivace nebyly tak zkratkovité a povrchně nadhozené (pokřivení Viktora, kterého otec tahal na filmy se slovy "synku dívej se, život je tvrdej" - to jako kořeny jeho brutality neberu), byl by to dost dobrý film. Takhle je to především o skvělých hercích - vedle dokonalého Stuarta James Nesbitt jako novinář téměř u dna nebo Brenda Fricker v roli zaslepeně milující matky- a výsledek, bohužel, zůstal na půl cesty mezi sociální kritikou a detektivkou o novodobém Jacku Rozparovači. 3,5 *. ()

Tiiso

Po shlédnutí tohoto filmu mě nenapadají žádné hluboké myšlenky, které by potřebovali sáhodlouhé vysvětlování. Film je natočen dost brakově. Pouze popisuje obrazem donekonečna vyšinutost hlavní postavy. Nejzajímavější byli spíše scény a dialogy ve kterých se objevovala jeho matka. Mě film neřekl nic zajímavého. Ani z té doby nebo místa, ani kloudně o lidech co se pohybovali přede mnou na obrazovce. ()

Themyth

Mimoriadne brutálny film, dôkladne sa zaoberajúci vraždami mladého psychopata. Na divákov urobí toto drsné a ponure dielko určite dojem, ale pozorný a chytrý divák medzi tou krutosťou nájde vážne trhliny. Vraždy sú tu sebaúčelné. Mierne vysvetľujú pozadie ich realizácie, ale tam to aj končí. Nikam to nevedie. Žiadne širšie vykreslenie postáv, sociálna štúdia, interakcie medzi protagonistami iba slúžiace účelu. Ale aj tak to v človeku zanechá stopu. Solídny snímok. ()