Koktejl party je v plném proudu, když najednou proskleným stropem propadne do místnosti spoře oděná žena. Zděšení hosté objeví v jedné ruce oběti revolver a ve druhé zmuchlaný kousek papíru, na kterém jsou napsána další 4 ženská jména. Prach se ani nestihne usadit a vyšetřování začíná. Stan Lamerat, policejní důstojník vyšetřující tento případ, si zbylé tři ženy pozve k výslechu. Zdá se, že je nic nespojuje a ani nejeví známky toho, že by se navzájem znaly. Jednatřicetiletá Marina Devaux je žena v domácnosti. Devětatřicetiletá Claude je plastický chirurg a Julliette Valle, 25 let, teprve začíná pracovat v kosmetické firmě. Tyto tři ženy zdánlivě nemají nic společného, jen to, že je někdo chce zabít. Otázkou zůstává KDO a PROČ a kdo je tajemná čtvrtá žena ze seznamu? V osmi strhujících episodách, střídajících napětí a humor, objevíme temné tajemství, které navenek nesouvisí s jejich životem. (oficiálny text distribútora)

claudel

Já mám francouzské krimi mini-série docela rád, někdy jsem byl až příjemně překvapen, co se z některých vyklubalo. Tentokrát jsm však velmi rozpolcen a stále nevím, co si mám myslet. Připadá mi to jako výjimečná směsice vynikajících scén, nápadů a překvapení spolu s hluchými, nudnými či překombinovanými místy. Závěrečné rozuzlení mě teda odrovnala tak, že opravdu nevím, jestli je výtečné či naprosto příšerné. Čekal bych jej tak v Sherlocku Holmesovi nebo Fantomasovi, ale v naoko seriozním krimi seriálu? A Ingrid Chauvin na mě výjimečně zapůsobila nesmírně nesympaticky. A Olga Kurylenko by mohla začít dostávat pořádné role. ()