Na jedné japonské škole se její ředitel snaží ukončit dlouhý boj mezi lidmi a upíry, za pomocí tzv. krevních tablet. Na této škole vedle lidí studují i upíři. Nikdo z lidí neví, že studenti z noční třídy jsou upíři, až na dva prefekty, kteří mají za úkol uhlídat, aby se obyčejní studenti v noci nestřetli se studenty z noční třídy. Mezi studenty noční třídy je i čistokrevný upír, který zachránil ředitelovu dceru před útokem hladového upíra. Ředitelova dcera se do něho zamiluje. (artuš)

WildevilCZ

Značně předymenzované anime, kdybych bral všechno to co je tam smutné skutečně vážně, tak by mi asi puklo srdce => značná nereálnost. V Druhé sérii se více kouzli a už to není taká zábava jak v prvné. Kouzla vypadají pěkně, ale je snima zacházeno jako s toaletním papírem, postavy mají celkem dementní proslovy...Takové podprůměrné anime,mé nejhorší 4* ()

Natascha

Na Animefestu jsem tenhle kousek se znechucením odsoudila jako přitroublou záležitost pro 13tileté dívčiny (což Vampire Knight samozřejmě je). Jenže i na mě občas přijde období, kdy se chci dojímat nad jednoduchými instantními emocemi mezi krásnými mladými lidmi (v tomto případě animovanými). Vztahy jsou tu vskutku podány na úrovni, jak je chápou odrostlejší děti na základní škole, okořeněné poměrně vzrušujícími scénami hryzání do krčku (a kdo četl mangu, ten ví, že se časem dočkáme i incestu...). Navíc Zero, Yuuki a Kaname se při každé alespoň trochu vhodné příležitosti ochmatávají (všichni tři navzájem:-). Hlavní postavy tady všechny strašně trpí, procházejí neřešitelnými dilematy a neví si rady se svými evidentně velmi složitými city a myšlenkami, trápí je jejich tragická minulost, popřípadě absence vzpomínek na ni. Prostě melodrama jak vyšité. Některé okamžiky mě vyloženě vytáčely - např. sobeckost Zera (kterého evidentně musí všichni politovat, protože má toho utrpení předepsaného nejvíc) neznající mezí - vrazit dívce svých snů speciální upírobijeckou zbraň s tím, ať ho zabije, to už chce sakra vypatlanou hlavu. Avšak při pohledu na tesáky sličného chlapce zařezávající se do krční tepny ztepilé slečny jsou všechny námitky umlčeny. Tvůrci prostě ví, že upíři jsou sexy. Kdybych tohle sledovala ve věku, dejme tomu sladkých 15 let, tak u toho asi umřu blahem, pro dívky daného věku je to rozhodně zajímavá věc, navíc jedoucí na populární gothic vlně. A hlavní hrdina má zdravý chrup, bílé vlasy, šedivé oči, tetování na krku, padnoucí školní uniformu a velkou bouchačku... No řekněte, co víc si holka může přát? Mé osobní guilty pleasure. (Cítím se velmi guilty, že se mi tahle slátanina vlastně dost líbila.) Když už jsme u toho slova guilty - pokračování Vampire Knight Guilty jede úplně na stejné vlně, jako první série. 5.1.2009 doplnění: VKG jede sice stále na stejné vlně, ale začíná to být pekelná nuda a pochybuju, že se z toho ten seriál vylíže. Opadlo prvotní nadšení z hezkých chlapců a krvavých kousanců a víc už Vampire Knight bohužel nemá co nabídnout. ()

skretik

U mňa je to 4+... Začiatok bol zaujímavý a začalo sa to aj zaujímavo vyvíjať (občas som sa aj s chuti zasmiala :) ). V strede to bolo trápne a neviem, celkovo mi to nesadlo, ale nejako som to pretrpela :D. A koniec 1. série bol fakt pútavý a zase sa to začalo s mojím dojmom vylepovať. Veľmi zaujímavo a dobre končí 1. séria. Teraz je pár dielov z druhej (Vampire Knght Guilty), tak som zvedavá ako sa to rozvinie. 4- / 3+ po odsledovaní celého seriálu... ()

Hees

Vampire Knight sa tu pravdepodobne len rozbieha ale príbeh je vtipný a postavy premyslené.Prekvapujúcich momentov je pomenej povedal by som, že len jeden. Animácia a hudobný podklad sú na dobrej úrovni. Pochutná si hlavne človek, ktorý má náladu na menej bojové anime a viac zamilované. Uvidíme čo druhá séria. ()

Zíza

Pvní série je takový velmi příjemný rozjezd. Sledujete, sledujete a náhle je konec, aniž by jste se dozvěděli něco podstaného, jen vám události zamotají hlavu, když dedukujete "vo co go". Jenomže druhá série na vás ze začátku pořádně zatlačí, vlastně se nic neděje, teoreticky vše při starém a náhle! zvrat. Koukáte, koukáte a všechno vám do sebe začne zapadat. Úžasné! Jo, s tímhle anime jsem velmi spokojená. Mám tu vše - nějaký příběh, upíry, Kurana Kaname ;-) a navíc některé gagy ředitele Crosse jsou výborné, hlavně ve druhé sérii, plus - byla by chyba ho nezmínit - Zero není nula :-) Beru, beru, a klidně to můžu jít zkouknout znovu, což se mi zase tak často nestává, abych měla chuť se na něco koukat dvakrát. Ale tady... proč ne? =o) /// No, zřejmě se má hladina hormoná od té doby zase trošku změnila, a když se na to dívám znovu po delší době, fakt jen sem tam si pustím nějaký díl, zavzpomínám, říkám si: "Jo, jo, pěkně nakreslené, pěkná muzika, bišíci, bišinky, bože, ale ono je to otravné!" :-D Nedá se nic dělat, mé hodnocení musí jít trochu níž, takže z původních 4* dávám ucházející 3* :-) ()

• Tak ako i pri prvej sérii, i tu naspievala úvodnú pieseň "Rondo" skupina ON/OFF a záverečnú "Suna no Oshiro" speváčka Kanon Wakeshima. (Carol Pifková)
  • Úvodná hudobná téma od skupiny ON/OFF nesie názov "Futatsu no Kodou to Akai Tsumi" a záverečnú s názvom "Still doll" naspievala Kanon Wakeshima. (Carol Pifková)