Vánoční chaloupka

• USA Christmas Cottage (viac)
všetky plagáty

Vánoce jsou za dveřmi a Thomas Kinkade, nadějný student malířství, přijíždí domů, aby tu zjistil smutnou novinu - podnikání jeho matky zkrachovalo a možná přijde o jejich domek. Poslední nadějí na záchranu je zakázka na malbu obrazu jeho idylického rodného městečka. S pomocí slavného malíře Glena se Thomas pouští do práce a postupně odhaluje nejen tajemství malířského umění, ale také opravdového ducha Vánoc... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Shredder

Napriek slovu Christmas v nazve, vianocnu atmosferu a celkovo vianocne motivy vo filme nehladajte. Ano, objavia sa ale tvoria len krovie pre pribeh Thomasa Kinkada, jeho rodiny a mentora Glena. Komorny snimok natoceny televiznym sposobom ala Hallmark, ktoreho vacsia cast nenadchne, ale dokonale si to vynahradzuje dojimavym zaverom. ()

Ant

Nadějný začínající malíř, senilní učitel a vystěhování hrozící celé jeho rodině. Je jasné, že u TV filmu musí následovat srdcebolný příběh, který opravdu nepostrádá všechny žánrová klišé. Herci jsou standard a kostyméři se taky nepřetrhli, protože 70.léta z toho fakt nepoznáte. Ani Vánoce téhle ubulenosti nepomohly. ()

Dr.dogous

Vánoční domeček je sladkobolný příběh o jedné rozpadající se americké rodince v adventním čase příprav příchodu našeho Pána spasitele. Do chaloupky přijedou na vánoční prázdniny 2 študentíci navštívit svou stárnoucí matičku. Příběh se odehrává někde na Severozápadě. Mládenci se dozvědí jaké trable matička má. Ačkoliv se ještě stále angažuje v místním presbyteriánském kostele v přípravách na oslavu Vánoc, čas její svobody se krátí. Břímě dluhu jí chce zotročit a neúprosně drtí, svírá a mačká její dušičku. Matička nedává nic najevo, stydí se. Široké a rozdávačné srdce ji přivedlo na popraviště před exekutory. Přišla o práci, pár lidí jí nezaplatilo a šup bude podmostákem. Tu kde se vzal, tu se vzal její bývalý manžílek alkoholiček, který ji urobil 2 robátka, 2 krásné chlapečky a ztratil se kdysi jak pára nad hrncem v dálavách prérie. Manželka mu však odpustila a nic po něm nechce. Kajícící se manžílek, ale stejně tak její synáčci se snaží vytáhnout nebohou matku z bryndy. Jeden synek s uměleckými sklony malíře, maluje krajinky jako o závod, jen aby vykoupil matčiny dluhy. Nestačí to. Nestačí ani pomoc presbyteriánů. Nestačí pomoc sousedů, nestačí pomoc starosty. Sekera exekuce stále visí nad hlavou. Záchranu přinesl až umírající malíř, rodinný přítel, který téměř v agonickém vytržení namaluje úžasný, ale úžasný obraz a ten v předsmrtné křeči přinese na rodinný oltář. Obraz byl tak úžasný, že až zrak přechází a není divu, že se o něj poperou všechny národní galerie celého světa. Že to vynese balík peněz, to si pište! Inu , kdo umí, ten umí.65% ()

sofiapetra

Toto je přesně ten typ filmu, kdy trpím a kdy se mi během sledování zmenšuje IQ o polovinu. Tvůrci, zejména scénárista, by měli přehodnotit svá životní poslání a raději třeba prodávat preclíky - tam by byli možná užitečnější. Tolik nudného patosu a mudrování bez jakékoliv skutečné hloubky se jen tak nevidí. Proč v tom hrál Peter O'Toole, to ví snad jen on sám. ()

hellstruck odpad!

Možná je to mírně přehnané hodnocení, dokázala jsem přivřít oči i při větších koninách, ale tady bych dávala jednu hvězdičku skutečně jen ze soucitu. Chápu, že ten film má určité poselství a někoho možná i donutí přemýšlet nad vážnými věcmi, ale pro mne to bylo utrpení! Příběh by se dal nazvat originálním, ovšem je to takový podivný patos s Jaredem, který si po celou dobu drží ten svůj trpitelský výraz (už prosím ne!) a několika zbytečnými postavami, které odvádí pozornost od těch hlavních. Nemluvě o tom, že se mi díky tomu chce ve dvě odpoledne spát. ()