Běžný den v kanceláři se promění v děsivý boj o přežití poté, co 80 zaměstnanců kolumbijské společnosti Belko v Bogotě zjistí, že jsou pěšáky ve smrtící hře. Zatímco jsou uvězněni v budově, hlas z interkomu vyděšeným pracovníkům oznámí, že musí být během třiceti minut dva z nich zavražděni. Poté následuje další ultimátum. Z přátel se stávají nepřátelé a vznikají nová spojenectví, neboť na konci zůstanou naživu jen ti nejsilnější. (Cinemax)

verbal

Byť notně omšelá, tak vynikající a prospěšná hra, kterou by měli pravidelně praktikovat ve všech zkurvených korporátech, aby se svět vyčistil od pokřivených kípsmajláků a dalších, zdegenerovaným pracovním prostředím pokroucených kreatur. Nekulturní a malformační klima, které pod pokryteckou maskou pseudopřátelství a kožených úsměvů dojí v oupnkravínech ze zmanipulovaných otroků to nejhorší, přičemž záměrně pěstuje stres, podlost a bezskrupulózní profesní řevnivost, pak nenapravitelně kurví i mimopracovní charaktery všech postižených, činí z dříve nezkažených dívek konformní upjaté piče a z panických chlapců arogantní napomádované čuráky. Pátá kolona exportní zaoceánské degenerace je velkohubě proklamována jako nejproduktivnější forma řízení lidských strojů, avšak nakonec stejně všechny přistihnete, jak na věčných, veledůležitých brejnstormových mítynzích po sobě akorát nesvébytně metají zkomolené anglicismy při mistrovství světa v mlácení prázdné slámy a chrlení ověřeně nefunkčních kýčovitých motivačních pouček, pejntují čárty o hovně, šérují nepotřebné, před chvíli z prstu vycucané, avšak nabubřele znějící bekfíty, velkohubě evaluují neexistující sórsy, bildují nefunkční týmy a jinak strengují korporátního spirita, aby z toho nakonec ten největší pičus udělal kontingenční slajdy v excelu, který snese všechno, šérholdři byli spokojeni s tou dokonale vybrejnstormovanou pseudovýkonností a přefouknutá bublina ještě chvíli udržela virtuální jmění na akciovém trhu, než splaskne. Každopádně skutečné ryzí charaktery plavou na povrch žumpy až v krizových situacích, a sledovat sice už tisíckrát omletou, ale slušně zdramatizovanou a solidně zahranou vybíjenou stáda těchto ubohých zmrdečků, byla opravdu kulantní a škodolibě povznášející zábava! ()

LIVINGDEAD

Už když jsem před 3 měsíci uviděl trailer, věděl jsem, že mne film zaujme. A opravdu je to film s dobrými hereckými výkony, s napětím a navíc, panelák byl parádní. Jak už bylo tady uvedeno, byla velká škoda, že se nezabíjelo jinak, více drasticky... Tak mne napadlo, kdyby se to stalo u nás v práci, asi bych je pozabíjel všechny :-) ()

EvilPhoEniX

Očekávaná novinka venku a ikdyž se z vynikajícího námětu dalo vytřískat mnohem více, přesto opatrný palec nahoru. První trailery na Belko Experiment byly velmi lákavé a film se tedy zařadil mezi nejočekávanější věci letošního roku. Co si budeme nalhávat uzavřená budova s 80 zaměstnanci, kteří mají za úkol se navzájem pozabíjet ( kamarád-nekamarád) je pro horor více než atraktivní látka, škoda, že tvůrci neměli odvahu více přiostřit. Ano vybouchne zde najednou asi nejvíce hlav v historii filmů, někteří zaměstnanci se ukážou jako správní hajzli ( Tony Goldwyn vládne a jeho selektivní výběr kdo má přežít a kdo ne patří k nejsilnějším momentům filmu). Trošku mě mrzelo, že se zde spíše střílelo sice docela nemilosrdné popravy, ale jakožto hororový fanoušek především násilí bych očekával více hrátky se sekerou,noži či jinými nástroji. Závěr sice očekávaný, přesto překvapil a pokud se někdy objeví sequel budu jej vyhlížet. 70% ()

tron

„Je to v ľudskej povahe. Nakoniec zostane každý sám za seba.“ Kokooos, akože sorry, ale tomuto ja menej, ako 80% veru nedám. Tak akurát dlhá šupa, ktorá už krátko po začiatku naberie spád a z provokatívnej otázky (zabili by ste niekoho, ak by to znamenalo vaše vlastné prežitie?) sa rýchlo zmení na nonstop brutálnu jazdu. Perfektné, hermeticky uzavreté prostredie, výrazné typy na dobrej aj zápornej strane (najviac ma zaujal Michael Rooker, s ktorým súvisí asi najintenzívnejšia scéna filmu), jednoduchý, ale o to funkčnejší ústredný nápad, brutálne efekty, vcelku výrazný koniec a nad (ne?)logikou toho všetkého pravdupovediac nemáte príliš šancu premýšľať, čo je asi dobre, pretože sa zdá, že vysvetlenie tvorcov príliš nezaujímalo a išlo im skôr o následky, než o ich ozrejmovanie. Som rád, že sa môj obľúbený austrálsky hororový režisér Greg McLean (Wolf Creek 1, Krokodíl: Návrat do krvavej lagúny) po pár zakopnutiach (Wolf Creek 2, The Darkness) vrátil tam, kam patrí – na trón s najperspektívnejšími žánrovými tvorcami. Tentokrát mu v návrate pomohol James Gunn ako scenárista a zároveň producent, pričom v snímke si výraznú vedľajšiu úlohu zahral aj jeho zábavne pošahaný brat Sean, vytvoriaci zábavnú dvojku so „sestričkou z Pohotovosti“, Abrahamom Benrubim. Títo dvaja sú mimochodom ukážkový príklad, kedy môžete do hororu vniesť humor bez toho, aby ste tým zničili vážnu hororovú atmosféru. ()

Bloody13

Dostatek napětí, solidní tempo, několik známých ksichtů, spousta vybuchujících hlav a do toho McGinley coby ukázkový psychopat se sekáčkem na maso. Tohle se hodně líbilo, McLeanova předchozí The Darkness budiž odpuštěna. ()

Psychor

Námět hororu Belko Experiment mi přišel poměrně atraktivní, jelikož na univerzitě patřila sociální psychologie k mým nejoblíbenějším předmětům a z mého semestrálního pojednání o Milgramově experimentu profesoři při přednáškách dosud stále citují. Když byl však scénář snímku přiklepnut autorovi marvelovských repetitivních výplachů, polil mě studený pot. James Gunn totiž považuje originalitu, kreativitu či sofistikovanost za sprostá slova, a tak se divák podle očekávání musí spokojit s generickou oddechovkou, u které mozek bezesporu není zapotřebí. V této interiérové adaptaci Battle Royale si zdejší jednorozměrné postavy hned v úvodu zvolí svůj černobílý tým a monotonní vybuchování hlav může vesele začít. Snímek postrádá nejen atmosféru, nýbrž i jakoukoliv tvůrčí invenci. Jakožto zdejší hororový expert hodnotím jednou silnější hvězdou a svéprávným hororovým divákům s projekcí rozhodně nedoporučuji experimentovat. ()

xxmartinxx

Mám rád podobné horory s výrazným setupem, ale chtělo by to lepší dialogy, lepší interakce postav. Všechno je tu uspěchané, nepřesvědčivě hysterické - těch pár skvělých momentů jen ukazuje promarněný potenciál. ()

Marceloo

V budove korporácie Belko sa počas obyčajného pracovného dňa ozve z mikrofónu zvláštny hlas, ktorý pracovníkov upozorní, že budú súčasťou experimentu. Normálne by sa väčšina zamestnancov potešila tomu, že nemusia pracovať, lenže tento experiment má náročné požiadavky a keď im hlas oznámi, že v priebehu ôsmich hodín bude väčšina zamestnancov mŕtvych, začína sa krutý boj o život. - Keď som videl na začiatku 80 ludí, ktorí sa stanú obeťami, tešil som sa na obrovský bodycount. Ten sa aj dostavil, ale na tomto projekte je jasne vidieť, že pán Greg McLean v USA postupne stráca všetko, na čom v Austrálii dlhé roky pracoval a začína ho ovládať tá nezmyselná americká produkcia. Mne osobne to najviac vadilo na strihu, pretože ten bol katastrofálny, a aj keď bolo gore vela a vyzeralo parádne, tie prestrihy boli v stotinách sekúnd a nebolo tam takmer nič vidieť, poprípade kamera išla mimo záber. Režijne a scenáristicky to je zvládnuté solídne, ale ovela radšej by som týchto tvorcov uvítal v nezávislom projekte, v ktorom by mali takpovediac slobodu prejavu. Najväčším negatívom je pre mňa herecké obsadenie. Nebola tam ani jedna sympatická postava a pozerať sa na Johna C. McGinleyho zo seriálu Stan Against Evil prezentovaného ako brutálneho vraha bolo skôr úsmevné. The Belko Experiment rozhodne nie je zlým hororom, ale je na ňom citelne vidieť úpadok jedného z najnádejnejších tvorcov moderného hororu, ktorý si však reputáciu môže zachrániť očakávaným Wolf Creek 3. Zamestnanci Belko Corporation by sa potrebovali trochu odreagovať a ja by som vedel o jednom mieste v švajčiarskych Alpách. Pomaly nám tu vzniká nový subžáner hororu z tohto pracovného prostredia korporácií, kedy v roku 2015 prišiel Bloodsucking Bastards, v 2016 The Belko Experiment a v 2017 prichádza ďalší brutálny kúsok s názvom Mayhem, na ktorý sa už teraz velmi teším. + herec z The Last House on the Left + herec z Identity a Stan Against Evil + herec z 10 Cloverfield Lane a Hush + herec z The Hive + herec z Scream Queens a The Lazarus Effect ()

choze

Pokud čekáte hlubokou psychologickou sondu, něco existenciálního, rafinovaný nebo šokujicí thriller s shyamalanovskou pointou, jste na špatné adrese. Pokud vám stačí béčková vyvražďovačka, kde krev utěšeně stříká, tu a tam se cynicky pomrkne a divák se ani nestihne moc nudit, jste na správné adrese. ()

Gilmour93

Battle Royale inkoustů. Humorná nálada na pracovišti připomínala upírský teambuilding v Bloodsucking Bastards a paradoxně filmu ublížila. Vezměte si třeba silnou scénu výběru a následné exekuce s doprovodem španělského „California dreamin´“ a musíte uznat, že trochu vážnosti a psychologické hloubky na úkor hulení slabé panamské trávy by této krvavé kancelářské vybíjené jenom prospělo (stejně jako propracovanější pointa). Co si budeme nalhávat, úlisný John C.McGinley by byl se svým sekáčkem na ouřednické maso ideálním manažerem pro snižování firemních nákladů za outplacement.. ()

sniper18

Nikdy nepohrdnem takýmito filmami, v ktorých sa musí skupina ľudí navzájom pozabíjať v uzavretom prostredí, keďže na rozdiel od väčšiny krvákov v nich ide aj o morálnu otázku, kedy je zaujímavé sledovať, ako sa pri civilizovaných ľuďoch postupne mení pohľad na celú situáciu, ale vždy sa teším aj na odhaľovanie tajomstva, čo za tým celým stojí, preto som sa tešil aj na Belko experiment, ktorý má navyše výhodu v tom, že v problémoch sú celé desiatky zamestnancov jednej firmy a z výsledku síce nie som sklamaný, ale určite sa nejedná ani o nič výraznejšie zaujímavé. Aj napriek množstvu ľudí sa rozhodne nejedná o nejakú dynamickú krvavú jazdu, ale film na to ide pomaly, s čím síce nemám problém, ale neponúkne nič, čo by mohlo skutočne upútať, skôr si len splní potrebný štandard, takže ponúkne pár zaujímavejších charakterov a výraznejších momentov, inak je to len priemer. Ale časom sa to predsa len trochu rozbehne a hlavne posledná tretina je už dosť dynamická a akčná, ale ani tu sa nenájde nič, čo by dokázalo nadchnúť a ani finále nie je ničím originálne alebo prekvapivé, jednoducho len jedna z tých možných point, ktoré toho aj tak moc nepovedia a už boli použité viackrát. Po akčnej stránke sa tiež dalo ešte pritvrdiť, nájdu sa tu asi dva slušné drsné momenty, hlavne rozsekanie hlavy sekerou alebo zabitie výťahom a viacero prestrelených hláv, pričom technicky s tým nemám žiadny problém, ale inak akcia mohla byť aj podstatne nápaditejšia, obsahovo zaujímavejšia a celkovo drsnejšia. Trochu sklamaním je aj obsadenie, potešia veteráni John C. McGinley a Michael Rooker, ktorý ale mohol dostať aj výraznejšiu postavu a viac priestoru, inak nie je moc o čo stáť a ani hlavný hrdina ma takmer vôbec nezaujímal. Technicky k filmu nemám žiadne výhrady, kamera aj efekty sú v poriadku, ale o nejakej atmosfére alebo napätí nemôže byť ani reči. Takže ako žánrová oddychovka na jedno pozretie môže byť, ale určite som čakal viac, chcelo by to lepší scenár, postavy a aj akciu. 59% ()

Eliott

Perfektně zvládnutý film o experimentu ohledně lidského chování v krizi. Atmosféra a akční scény zde byly velice dobře provedené. Vztahový propletenec zaměstnanců již o něco méně a trochu mne mrzelo, že vyřídili tolik lidí za pomocí výbušnin a nedali volný průchod jejich vlastní kreativitě. Na závěr to ještě mohla být solidní řežba, ale i tak jsem poměrně spokojený a finální scéna mě dokonce překvapila. PS: Jednou bych si docela rád zahrál počítačovou hru v tomto duchu. 72% ()

Le_Chuck

Korporátny Battle Royale. Stačilo málo a mohol to byť malý žánrový kult, ale hŕŕŕ systém z toho spravil "iba" nadpriemernú oddychovku. 70% ()

*CARNIFEX*

Jednou (určite), hádam aj dvomi hviezdami - nedocenený "exploiďák". Je pravdou, že mohlo byť pri toľkom počte obetí, prezentovanie násilia prinajmenšom originálnejšie. Taktiež gore, i keď sa objavilo, mohlo ho byť rapídne viac. No táto, povedzme extrémnejšia varianta "The Stanford Prison Experiment-u" doktora Philipa Zimbarda určite stojí za pozornosť. Očakával som viac, no nenudil som sa, natočené je to kvalitne, postavy sú sympatické, tak načo hundrať - 60% ()

Dan9K

Mám pro tenhle typ extrémně vykonstruovaných námětů slabost. Problém je, že je to jen americkokolumbijská variace na Battle Royale. Štvalo mě, že organizátoři vůbec nehráli fér (jak k té smrti přišli ti první čtyři? Proč říkali, že se může všechno, krom dvou věcí, aby si pak vymysleli, že se nesmí něco dalšího?) a samozřejmě mě neuvěřitelně vytáčel charakter Leandry, jednak proto, že je to typická iracionální pizda a také proto, že je to bohužel vlastně docela realistický charakter. Problém je, když mě tvůrci tlačí k tomu, že bych ji snad měl fandit. Postavy jsou v podstatě jednorozměrné, psychologická rovina jde jen hodně po povrchu a celé je to moc uspěchané. Možná by to bylo lepší jako seriál. Divák dostane přesně to, co se dozví z námětu a vlastně to ani není potřeba vidět a ví vše. Ale jako King of the Hill deathmatch s permanentní smrtí dobrý. Líbil se mi šéf. Přišel mi logický fakt, že aby se někdo dostal na pozici ředitele v podobném korporátu, musí jít přes "mrtvoly" i v tom reálném životě, takže to teoreticky člověk má v sobě, stačí jen přehodit výhybku. Předzávěr s kuličkami mě moc potěšil, samotný závěr s obrazovkami už moc ne. V tomto typu filmů je něco takového už stejně otravné jako happyendy Stevena Spielberga. Každopádně souhlas s Mr. Apache. ()

Davies182

James Gunn je magor na svém místě! Nejsrandovnější hollywoodské vraždění za hodně dlouhou dobu a bezodkladná nutnost pro všechny filmové maniaky, kteří mají tu smůlu, že se mohou nazývat kancelářskými krysami. ()

darkrobyk

Panelák v pustině, patřící společnosti Belko, uvězní vybrané zaměstnance. Chvilka napětí - a pak nastane vyvražďovačka. A jelikož má každý v hlavě čip s bombou, vyhlídky na život se ztrácejí jak pára nad hrncem. Musím říci, že proslulé hlavy ve Scanners (1981) od D.Cronenberga vybuchovaly efektněji, tohle bylo spíše jak zásah kulkou, ale nezůstalo jen u nich. Slušná práce s kancelářskou sešívačkou, sekerou i sekáčkem na maso. Našinec jistě ocení Rusalku od A.Dvořáka (árie Měsíčku na nebi hlubokém), zazní i P.I.Čajkovskij (nějak se mi k té vážné hudbě vybavil Mechanický pomeranč) a na závěr California Dreamin ve španělštině. Postavy umírají, než si stihnou získat vaše sympatie. Prostě takový Experiment. Tedy nic nového, ale dostatečně napínavého určitě. Ke konci se zbytky přeživších brodí v potocích krve. Škoda, že poslední hlava nakonec nevybuchla....spíše 3*, jenže za místy dobré napětí a malý roztomilý masomlejn jednu přidám. Ovšem více jak na jedno podívání tohle není. ()

Hrabka

Za nápad dávám palec nahoru, dějově to bohužel pokulhává. Mohl z toho být opravdu moc povedený thriller, bohužel to dost často nabírá takový komický nádech a chování postav je rovněž dost zvláštní. Konec je potom taky trochu úlet. 55% ()