Mianhada, saranghanda

• Južná Kórea 미안하다, 사랑한다 (viac)

Cha Moo Hyuk byl adoptován australskou rodinou, která ho však v dětství nechala na ulici. Vyroste z něj člen gangu, který okrádá asijské turistky. Moo Hyuk je na svatbě své bývalé přítelkyně postřelen do hlavy. Kulka bohužel nejde vyoperovat a jemu zbývají jen dva měsíce života. Rozhodne se proto vrátit se do Koreje a najít svou biologickou matku. Zde ho čeká nejedno překvapení. (Pethushka)

Zíza

Nejsem si jistá, jak mám tohle dorama ohodnotit. Na začátku mi připomínalo o šest let mladšího bratříčka Bad Guy. Trochu muzikou, trochu příběhem. Ale pak se to změnilo. Myslím, že tohle je v některých aspektech mnohem lepší, bohužel v jiných mnohem horší. V jádru to má vlastně dobrý příběh a není to procházka růžovou zahradou. Jenomže ten velmi dobrý dojem z kvalitního příběhu a vcelku dobrého hudebného pozadí kazilo občasné nelogické chování postav, zbytečná rozplácanost, protahování (což u korejských dorama je vlastně zvykem) a mikrofony. Cože, jaký mikrofony, říkáš si? Ty v obrazu. Nespočetněkrát mě tam otravovali. Jednou dvakrát to lze prominout, stane se, ale tolikrát? Schválně si to někdo čárkujte, až budete koukat. Zeshora, zespoda dělaly na mě kuk. Nemůžu si pomoct, ale působí to na mě trochu jako amatérský seriál s dobrým námětem, který je schovaný za občasnou a zbytečnou omáčkou neduhů korejských dorama. Rozhoduji se mezi 3 a 4*. Snad se někdy rozhodnu. Možná s odstupem. Po 15 měsících jsem se rozhodla tomu tedy udělit 3*. Samozřejmě Lepší. Přeloženo. ()

Ceres

Kvalitní seriál, a to hlavně díky obsazení (Im Su-jeong speciálně), kvůli kterému jsem se na tento seriál začal vůbec dívat. Celkové hodnocení ale trošku přestřeluje, pro mě to byl dobrý seriál s dobrým soundtrackem, který dokázal vždy v pravý čas pěkně podbarvit scény, zvláště klavírní část titulní skladby. Plusem je i občas dobrý příběh, ale i "dobrý" konec. Jediné co seriálu ubírá je občasné amatérství (kamera, i když... a již zmiňované mikrofony v jednom z komentářů). Jak tohle ohodnotit? Je to bohužel přesně mezi 3 a 4. Jelikož jsem viděl už lepší kousky, nebudu vyloženě přestřelovat a dám za velmi dobrých 65 %. ()

mi0

"Surová" ľudská dráma, kde sa postavy na seba stále neusmievajú, vtáci neštebocú ani počasie nie je stále príjemne slnečné. Oproti iným seriálom niečo nové, ešte neopozerané. Jediné, čo by som mohol vytknúť je pri niektorých postavách ich až prehnaná vyhrotenosť charakterových čŕt (a teda ich správania sa). (update: trochu som z hodnotenia ubral... už som mal možnosť vidieť kvalitnejšie seriály :) ()

Pirkaf

Prozatímní hodnocení po 8mi dílech, čili po polovině: Dramata z prostředí asijských celebrit příliš neprožívám a i tady byl začátek velmi, velmi vlažný. Po pár dílech skoro až na odpis. Nicméně po těch několika dílech se tento seriál dost výrazně zlepšil, jak už to tak bývá, takže to vypadá, že to bude po Snow Queen (jejíchž kvalit ovšem nedosahuje) druhý korejský seriál ze současnosti, který dám až do konce... držím si palce... už kvůli Su-yeong Lim, která je jako vždy neodolatelná... ....ufff, tak už to mám za sebou a ani to moc nebolelo... na rozdíl od herců, které to bolet muselo, protože neustále někde omdlévali a nechali se vozit do nemocnice... škoda že není seriál kratší, takhle to opravdu hodně dlouho trvá, než se proberou všechny možné i nemožné situace ve vztazích zúčastněných osob... on je to mrcha seriál, díly většinou končí neuvěřitelně napínavě, takže se nedá nepustit zase další... přiznávám, že v některých dost hluchých místech jsem skákal malinko dopředu... unylá nasládlá muzika mě uspávala, takže jsem musel trošku popojet... hvězdičku jsem přidal za Su-yeong Lim, nebýt jí tak nevím nevím... ()