Producent Jerry Flynn (Cary Grant) je v tom až po krk. Buď sežene rychle 100 000 amerických dolarů, nebo přijde o svoji scénu na Broadwayi. Náhodou potká devítiletého Artura Thompsona (Ted Donaldson) a ten mu ukáže svoji housenku „Curly“, která se umí postavit a tančit, když jí chlapec (zvaný Pinky) hraje na harmoniku píseň „Yes Sir, That's My Baby“. Jerry cítí šanci a když Artur odmítne housenku prodat, stanou se z nich společníci. Jerry začne propagovat Curly jako národní senzaci, ale pak na něj jeho nepřítel novinář Brandt (William Demarest) pošle vědce, protože je přesvědčen, že jde o podvod. Ovšem to není pravda, výsledek testů posílí zájem veřejnosti. Když vědci chtějí housenku pitvat, vzedme se proti tomu vlna odporu. To Jerrymu vyhovuje a těší ho i oddanost chlapce a zájem jeho starší sestry Jeannie (Janet Blair). Tajně se pokusí prodat housenku studiu Walt Disney, které mu nabízí potřebných 100 000 dolarů. Pošle i svého asistenta, aby housenku v noci ukradl. Pak se ale zastydí a s chlapcem se smíří, jenže mezitím Curly zmizí. Všichni včetně mnohých příznivců po ní pátrají, ale zdá se, že nadarmo. (Peabody)

Hollohlaway

Je celkem pochopitelné, proč se tohle pohádkově laděné podobenství, které mělo v době války dodat národu krapet optimismu, stalo bohužel jedním z největších Caryho přešlapů. Střelená zápletka je prostě neuchopitelná, kromě solidního obsazení a snahy o zasněnou atmosféru to není ničím pozoruhodné. Janet Blair, tehdejší dětská hvězda Ted Donaldson a Cary Grant se celkem snaží, ale asi bych to skutečně označil za nejslabší film, co jsem s Carym viděl. ()

Flego

Krásna rozprávka pre dospelých a možno i deti si žiadalo skúsenejších tvorcov. Cary Grant je snaživý, viacej sa už nedalo. Tretia recenzia. ()

r007

Pohádka jak má být. Jeden dospělák, který se na chvíli stane dítětěm, jeden kluk, který po chvíli štěstí pozná svět dospělých, jedna tančící housenka a jako vždy okouzlijící a nenapodobitelný Cary Grant. Škoda, že dnešní děti by tuto nádhernou pohádku s půvabným koncem neocenili... Snad ...jednou...přijde čas, kdy děti omrzí virtuální svět a půjdou hledat opravdové kamarády , živou přírodu a krásy v ní... ()

• Cary Grant tento snímek natáčel současně s filmem Směr Tokio (1943), jehož natáčení se protáhlo přes původně plánovaných 6 týdnů. (Pavlínka9)
  • Příběh filmu byl původně napsaný a připravený pro rozhlas. (Pavlínka9)