Stratená melódia

Rodinný / Hudobný
Československo, 1981, 3 h 8 min (Minutáž: 23–31 min)

Muzikantské rozprávky o dvoch súrodencoch na prázdninách u starých rodičov na Bojnickom zámku. (RTVS)

cure

Takéto dielka už teraz pre deti nevznikajú. Výborná záležitosť. Podobne ako Klúče od mesta zábavné a poučné zároveň. Pútavou formou deti spoznávajú hudobné nástroje v krásnom prostredí zámku a s peknou pesničkou ako bonusom. Pozývame Miška Peťka Zuzku Hanku na navštevu do starého zámku Takých zámkov dávno niet Kedysi bol slávnym sídlom kráľov Čo sa v ňom však toto leto stalo dozviete sa na koniec Kedysi bol slávnym sídlom kráľov Čo sa v ňom však toto leto stalo dozviete sa na koniec Dozviete sa na koniec. ()

Kri-kri

Holt už nepatřím k cílové skupině a nebo je to tím, že nehraji na žádný hudební nástroj, nicméně jsem se u tohoto seriálu docela nudil a často jsem ztrácel pozornost. Po sedm dílů sledovat, jak na zámku čtyři dospělí vymýšlejí pro dvě děti (ke všemu předabované) hru s hledáním hudebních nástrojů není nic pro mě. Navíc se tam často zpívá, což mi dost vadí. Sice jsem to poprvé shlédl až v sedmatřiceti, ale obávám se, že by mě to příliš nezaujalo ani v dětství. Předpokládám, že zdejší vysoká hodnocení jsou spíš dílem nostalgie než objektivity. 40% ()