Dekan Spanley

• Česko Děkan Spanley (viac)
všetky plagáty
TV spot

Horatio Fisk sa po ranách osudu zmenil na starého frfľoša. Jeho syn Henslowe, pre ktorého otec nemá žiadny cit ani porozumie, sa ho snaží všemožne rozptýliť, žiaľ s pramalým úspechom. Starec sa totiž nikdy nespamätal zo straty druhého syna v búrskej vojne ani zo smrti manželky. Jedného dňa syn zavedie otca na hinduistickú prednášku o reinkarnácii a putovaní duší medzi telami, kde do hry vstupuje dekan Spanley so svojou slabosťou pre pravé tokajské víno, ktoré ho privádza do stavu vytrženia podobnému tomu, aké zažívali veštkyne v antických Tébach. Fisk junior zabezpečí dostatočné množstvo tohto zázračného moku a dekan si v extáze začne spomínať na obdobie, kedy žil ako niekto celkom iný, kedy žil ako pes! A vtedy sa začína nový príbeh, ktorý by mohol znovu spojiť otca a syna. Obaja vykročia na cestu, ktorá pomôže starcovi nájsť svoje srdce aj stratenú lásku k vlastnému synovi. (TV JOJ)

TV spot

kolemjdouc

Famozní zpracování ,herecký koncert všech, opakuji všech, aktérů, včetně psů!!!!! Parádní kamera která zachytila edvardovskou Anglii do všech detailů.Včetně velice zdařilého českého dabingu kdy bylo zřetelné že děj pohltil i české herce.Kostýmy,maskéři...to vše bylo citlivě zpracované.Ten film musím vidět ještě jednou!!!!.Málokdy ve mě, ještě po odeznění poslední scény ,zůstane takový pocit spokojenosti ()

Malarkey

Na první pohled to vypadá tak zajímavě a hezky a ve skutečnosti je to hrozně divný a netypický. Už jenom nekonečný debaty nad dobrým Tokajským o kvalitním Tokajským mi lezli na nervy, ale celé to přesto mělo takové to osobité, britské kouzlo, že jsem to prostě musel dokoukat. A po shlédnutí jsem tátovi šlohnul flašku Tokajského a jal se ho vnitřně studovat. ()

Javert

Někdy hořce komický, jindy příjemně dojímavý Dean Spanley je filmem, který okouzluje zejména tím, s jakou lehkostí je schopen posunout se v hodině a půl od prvně zmíněné komiky (hlavně z úst Petera O'Toola) až ke konečné echt melancholii (v pozitivním slova smyslu). Potěšilo a dojalo. V době Vánoc to člověk ocení ještě o trošku víc. ()

Necrotongue

Vskutku podivný konverzační snímek s velmi kvalitním obsazením.Připadalo mi,že se první část trochu vleče,ale pak jsem chytil rytmus a ponořil se do poklidné atmosféry se zvláštními dialogy a neprvoplánovým jemným humorem.Film nenabízí žádnou akci a napětí,ale navodí pocit klidu a pohody,což není k zahození.Nemohu film doporučit lidem,kteří bojují se závislostí na alkoholu,protože se v něm Tokaj pije až příliš sugestivně. ()

plechulka

Zařazením tohoto filmu na ČT2 tentýž den jako jeden z dílů Konce přehlídky (Parade's End) je možno si udělat vlastní představu, jak to ve "staré dobré Anglii" chodilo, když to ještě fungovalo a kdy názor, že "volební právo pro ženy je totéž jako ovce se zbraní", byl pro většinu samozřejmý. Dnes příběh pohladí po duši diváky obého pohlaví, ale právě z Konce přehlídky je (mimo jiné samozřejmě) znát, že tenhle svět byl "ztracený ráj" převážně pro muže a ženy většinou mohly maximálně jen sdělovat své názory prázdným křeslům .... ()