Tři agenti Mossadu měli v roce 1964 za úkol zajmout nacistického válečného zločince, který v Osvětimi pracoval jako lékař a v té době pracoval jako gynekolog v jedné berlínské ordinaci. Po splnění mise se agenti vrátili jako hrdinové. Jenže v roce 1997 se objeví článek v novinách, že tento doktor stále žije. Co se tedy ve skutečnosti stalo v roce 1964 a dokáže někdo z bývalých agentů napravit svůj omyl? (Kryšpín)

sochoking

Až ma srdce bolí, dať tomu iba dve hviezdičky. Celý film mal namakanú atmosféru až do chvíle, kedˇ prišiel koniec. To som naozaj nepochopil! Teraz som naozaj na vážkach, či mám ísť do tej americkej verzie? ()

Kryšpín

"You Jews never knew how to kill, but you always knew how to die." Izraelská kinematografie jde mimo mě, ale když už vidím film z této země, tak jsem vždy překvapen. Naposledy to byl film Život podle Agfy. Životní příběhy, které nenechají nikoho v klidu. Izraelský Dluh vypráví o lovu nacistiického doktora pracujícího za války v Osvětimi. Milostný trojúhelník agentů z Mossadu se ujal této role a podařilo se jim ho chytit. Příběh doprovází skvěle napsané dialogy (mrazivé scény na gynegologické židli), které právě udržují kvalitu filmu nahoře, jinak by se jednalo o obyčejnou telenovelu ze špionážního prostředí. Teď se spíš obávám, co z toho udělá americký remake. ()

Big Bear

Zprvu jsem si myslel, že sleduji něco podobného ve stylu Spielbergova Mnichova. Nechci tu spoilerovat a tak ani nemohu pořádně komentovat dějovou linii filmu. Ta část co se odehrává v roce 1964 byla skvělá včetně nejsilnějšího dialogu při holení břitvou, příběh odehrávající se v současnosti byl jak z kosmu... Dávám tři hvězdy, protože Mossad má u mne velký respekt a fandím mu. Každá země má své agenty a tajné služby, ale na Mossadu se mi líbí, že když je třeba přijdou si pro toho svého člověka (ať už je to rukojmí či válečný zločinec) kamkoliv. Každá z jeho akcí o nichž jsem něco četl je dechberoucí. Je zajímavá shoda s Mnichovem v tom, jak se nasazení mladých lidí na tyto operace i přes dokonalý výcvik a testy na nich psychicky podepisovalo. Škoda, mělo to potenciál, ale ten konec to zazdil. * * * ()

Morholt

Remake byl výborný, ale tohle je ještě o fous lepší. U Izraelců a vůbec u Židů je šoa stále živým kusem historie a pokud se pustí do filmu s podobnou tématikou, je to z celkové atmosféry cítit. Kor když je k ruce vynikající scénář. Nouze není ani o několik tísnivých a napínavých scén, přičemž k těm nejlepším patří asi prohlídka u gynekologa. Dojem na mě udělal i dialog mezi doktorem a agentem, či monolog agentky a to i přesto, že jsem v obou případech něco podobného slyšel ve filmech o holocaustu už mnohokrát. Jenže v podání Izraelců to prostě nepůsobí tak naučeně. K hercům nemám nejmenších výhrad a asi nejvíc zaujala Neta Garty v roli mladé příslušnice Mossadu. 90% ()

Volodimir2

Konečne som sa dostal k pôvodnému izraelskému filmu Nesplatený dlh (Ha –Hov), 2007 a ako prvé som pred dvoma rokmi videl americké remaké pod názvom Dlh z roku 2010, ktoré ma vôbec nenadchlo a tak som ho aj ohodnotil. Samozrejme, že v americkom je vsunutý milostný románik medzi agentmi a patrične film sa aj natiahol až na 114 minút. Izraelský je skôr bližší k realite. Samotná zápletka je síce triviálna, ale agenti Mossadu sa radili medzi najlepších na svete. Ale ten záver v americkom ale aj v izraelskom filme je zbytočne nereálny a idealistický. Film nám predkladá že aj v takejto spravodajskej službe sa prejavovali etické problémy, klamstvá ale tie sú vo filme iba naznačené. Aj napriek tomu vo svete sa Mossad prejavoval ako neporaziteľný a ako najspravodlivejší, veď sa prejavoval chytaním vojnových zločincov a tak ten izraelský je postavený hlavne na psychológii postáv. Ale v konečnom dôsledku doporučujem vidieť obidva filmy. ()

NinonL

Líbilo se mi to. V rozhovorech s doktorem agenti trochu moc tlačili na pilu, resp. divákovi na city, ale celkový dojem je nadprůměrný. ()

veertiik

Film staví především na vynikajícím scénáři. Navíc trvá hodinu a půl, takže nemá výrazná hluchá místa. Milé překvapení... ()

wader

Silně atmosferické, skvělý scénář, ideální stopáž, a chvílemi opravdu dost napínavé. Možná mi k zážitku pomohla tématika, do které je děj zasazen, ale tohle si rozhodně nenechejte ujít. ()

magu

Trochu sa čudujem, že remake má podstatne viac videní, pretože tento izraelský originál je o niečo lepší. Kým pri sledovaní americkej verzie som len krútil hlavou nad niektorým nelogickým správaním agentov, pri tomto filme som žiaden taký pocit nemal. Ukrajinské (naozaj ukrajinské) reálie taktiež pridali na hodnovernosti, na rozdiel od maďarského vlaku v remaku, ktorý sa tváril ako berlínsky S-Bahn. ()

Muž s obrovskou budoucností...

Muž s obrovskou budoucností...

18.11.2008

...pronásleduje muže s temnou minulostí. Ale pěkně po pořádku. Dvě slova: Sam Worthington. Ještě před několika měsíci to jméno nikdo neznal. Dnes jde o zřejmě nejžádanějšího herce v Hollywoodu. Pokud… (viac)

„Náckové! Jak já je nesnáším!“

„Náckové! Jak já je nesnáším!“

06.07.2008

To je samozřejmě Indyho hláška z Poslední křížové výpravy, ale klidně může být i heslem tří protagonistů thrilleru Johna Maddena The Dept. Ten bude předělávkou izraelského filmu Ha-hov (který měl… (viac)