V této krimikomedii z roku 1936 honí policista Danny Barr (Cary Grant) bandu lupičů šperků. Eva Fallonová (Joan Bennett) je novinářka, s Dannym spolupracuje, sice neustále mají drobné rozepře, nicméně směřování jejich vztahu je jasné. Danny se dostane na stopu Cortigovi, členovi gangu, při pronásledování ale padouchova zbloudilá kulka zabije v parku dítě. Za pomoci křivého právníka a zastrašení očitého svědka ale Cortig unikne spravedlnosti, Danny odejde od policie a Eva se z redakce vrátí ke své původní profesi manikýrky, oba jsou výsledkem naprosto zhnuseni. V salonu ale Eva jednou vyslechne důležitou informaci a Danny se opět dostane na horkou stopu. Podaří se dvojici dosáhnout nakonec přece jen spravedlnosti? Dobová typická komedie, vše je jak má být, hašteřící se dvojice se ve skutečnosti miluje, blondýna má žvýkačku a vtipné poznámky, Cary Grant je mladý a krásný, s dobrými to dopadne dobře a se špatnými špatně. (Peabody)

Wiliem

Docela svižná, značně ukecaná detektivní komedie, která stojí především na trefných dialozích a vzájemném popichování C.Granta a J.Bennett. 65%. ()

Flego

Vcelku zábavná krimi-komédia, kde v podstate predmet lúpeže nie je dôležitý, dej je založený predovšetkým na dialógoch medzi hlavnou dvojicou. A tie sú vtipné a temperamentné, hlavne kvôli Joan Bennett, ktorá je ako živel. Druhý komentár. ()

Hollohlaway

Dialogově slušné, scénaristicky slabé. Začínající Cary Grant není zlý, zápletka je ovšem slabá a v druhé půli je tam pár vyslovených nesmyslů. Ale má to typické kulometné tempo a vtip. ()

honajz

Škoda, že si tvůrci nevybrali, jaký žánr vlastně točí - jestli komedii, nebo detektivku či temný thriller - ode všeho je tu něco. Dialogy se snaží být tak vtipné, až jsou převtipné. prostě přehnané, postavám nic moc nevěřím, každou chvíli se někdo chová nějak divně, a to dokonce i Cary Grant, a děj jede jak z rychlíku, přičemž moderní filmař by z tohoto námětu udělal vcelku jednoduše roztahané a nudné dvě a půl hodiny. Vlastně se mi to ani nelíbilo, a přes svou krátkost mi přišlo, že se občas vaří z vody (většina scén po soudu). Jo a ty pokusy o nahnutou kameru a umění, ty mne tedy taky nebraly, holt ne každý je Orson Welles. ... Heh, třetí komentář, když už se s tím někdo počítá. ()