Renomovaný malíř Cary Grant proti své vůli randí s teprve sedmnáctiletou středoškolačkou Shirley Temple, zatímco její starší sestra, ctihodná soudkyně Myrna Loy, jim oběma drží palce…

Richard Nugent (Cary Grant) neprožívá teď zrovna šťastné období. Nejprve se připlete do barové rvačky, která skončí až verdiktem soudkyně Margaret Turner (Myrna Loy), potom se do něj během jeho přednášky na Sunset High zamiluje Margaretina mladší sestra Susan (Shirley Temple), a aby toho nebylo dost, stejná nedospělá dívka je policií a státním návladním objevena večer v jeho apartmá. Jenomže umělcovým uvězněním by utrpěla duše této nevinné, ale přitom beznadějně zamilované dívky, a tak soudcovský sbor rozhodne: Richard se musí Susan zprotivit! (dopitak)

KarelR

Od druhé poloviny čtyřicátých let se Carymu začali plést pod nohy slabší scénáře (tohle že má Oscara???) a na prvotřídní projekty začal narážet až v druhé půlce padesátých, takže je Bachelor and the Bobby-Soxer tak trochu jednookým mezi slepými (tedy až na pár výjimek). Ty slabší čtyři jsou hlavně za Caryho klasické "grantování" (Cary hraje teenagera, Cary se tváří zděšeně, Cary je v pozadí a snaží se urvat slovo...) a výbornou scénu v restauraci, protože jinak tahle komedie klesá do vod průměru. P.S. Pro fanynky nutnost, jinde Caryho jako rytíře v lesklé zbroji neuvidíte :) ()

IQ Tiqe

Další z veseloher, kde je po 10 minutách jasné, jak dopadne, ale vám to vůbec nevadí. Zápletka dobrá. Pravda, když se musel Cary "tahat" s nezletilou, působilo to kapku divně, bylo mi ho až líto, ale bylo to jen pár chvil. Myrna Loy je komediální herečka každým coulem, a nepotřebuje k tomu pitvoření ani jiné excesy. A s Cary si sedne stejně dobře jako s Powellem. Snímek, po kterém bych se nebál sáhnout znovu, protože to je hezká jednoduchá romantická komedie a kromě zábavy se mi líbil i jeden Déjà vu moment. # dobrá hláška z vězení: „- This cell comfortable?“ „-Well, I don't know. I haven't anything to compare it with. This is my first time.“ # [viděno: monitor, 2.0->5.1]# příběh 7 | hudba ? | humor 4 | akce 1 | napětí 0 | pustil bych si unovu 7 ()

Necrotongue

Tento film mi způsobil značné dilema. Dlouho jsem se rozhodoval mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, protože stejně jako The Bishop's Wife (1947) obsahoval snímek humorné scénky poplatné době vzniku, které mě příliš neberou, ale hlavně přinesl příběh, jemuž jsem jaksi nemohl věřit. Na to už byl příliš přitažený za pomyslný účes. No, jenže kromě těchto záporů měl film i své klady, a i když trpěl tou naivní zápletkou, neovlivnilo to skvělé herecké výkony, které se mi ve spojení s výbornými dialogy postaraly o dobrou zábavu. No, a včil babo raď. Film mě bavil, o tom žádná, ale ten podivný příběh mi to fakt kazil. Ale co už, člověk by měl mít úctu ke stáří, tak tedy tu čtvrtou slabší přiklepnu. / Poučení: Pokud se k tobě přiblíží žena a nejsi v doprovodu svého právníka, urychleně zvětši vzdálenost, aby ses v rozmezí týdne až dvaceti let nestal cílem žaloby. 4*- ()

Hollohlaway

Scénář trochu kostrbatý,ale Cary je velmi dobrý, Myrna Loy je vážně sympaťanda a odrostlejší Shirley Temple je překvapivě naivní křupinka k sežrání. Tempo a humor dost kolísá, ale například závody na pikniku jsou skvělé. Hlavní linka příběhu je ovšem hůř uvěřitelná, nemůžu si pomoct, a na klasický screwball je tu moc málo dialogů. ()

dopitak

RKO Radio Pictures.__ How would you like a cigarette?_ -I'm not allowed to smoke yet._ -Sorry I haven't any bubble gum._ Good night, Tommy._ By the way, we're having a little birthday party for my niece. We'd love to have you come. She'll be 6._ -How's your jaw?_ -Fine, why?_ Because the worst I can get is 90 days.____ Zdařilá konverzačka s roztomilou Shirley, někdejším dětským miláčkem Hollywoodu. Našlo by se pár scén, které jsou možná zbytečné, celkově se ale snímku snadno daří udržet v kategorii opravdových komedií. ()

• Myrna Loy byla o 22 let starší než její filmová sestra Shirley Temple. (IQ Tiqe)