Králíkova pomsta

(festivalový názov)
  • Holandsko Big Buck Bunny
Krátkometrážny / Animovaný / Komédia
Holandsko, 2008, 10 min

Jednoho krásného rána se Velký Buck (králíček) probudí. Jde se podívat ven, kde potká tři poťouchlé veverky. Jedna z nich (poletucha) zabíjí motýlky a hází po ostatních zvířátkách šišky a další plody stromů. Trojice si troufne dokonce i na Bucka. Toho to ale dopálí a tak vymyslí pomstu. (Fary)

petaspur

Vypasený králík vyleze ráno z nory a už si to panáčkuje kochat se rozkvetlou přírodou. Bylo by mu na světě krásně, kdyby tři zákeřné veverky nechtěly ovládnout území a po zlikvidování malých cílů neplánovaly útok na králíka. Králíkovi však po mnoha úderech do hlavy začíná docházet, že je jeho srst v ohrožení. Okamžitě začíná rockyovsky trénovat a rambovsky vyrábět pasti, aby se mohl trojnásobně hbité přesile statečně postavit. ()

Jezinka.Jezinka

Bílý králík je bílý králík, sice tady takový moc VELKÝ, ale pořád bílý králík. Tvůrci tu nejapně porušili první přikázání, že veverky jsou hodné a dokonce vyvrátili nevyvratitelnou domněnku, že činčily jsou heboučké a milé. Jenže ten králík to, i při své škaredosti, tak převálcuje, že ta svatokrádež vlastně ani nevadí. ()

Petrus1

Je zajímavé, na co člověk může narazit, když hledá něco úplně jiného! A musím se přiznat, že u téhle náhody jsem se celkem dobře bavila. Souboj opravdu velkého králíka, který si zahraje tak trochu na Ramba a třech prapodivných veverek -jedna tlustá nešika, druhá vyhublá a švidrající s každým okem jiné barvy a třetí létající veverka, která je jako správnej kápo, ta nejdrsnější. Veverky jsou pěkný svině! Nejenže zabíjí nebohý motýlky, ale troufnou si provokovat i přerostlého králíka. A to neměly dělat… ()

Zbyisek

O něco zábavnější a příjemnější než Elephants Dream. Přesto ani Big Buck Bunny neoplývá nějak zvlášť geniální myšlenkou a příběhem. Snímek je ale pěknou ukázkou toho, co se dá zadarmo vytvořit. Kvalitní technické zpracování a příjemné a hezké ztvárnění slabší příběh trochu dohání, přesto jsou to takové lepší 3 hvězdičky. ()

otík

Viděl jsem tento kratičký snímek v polském Dream Park ve městě Ochaby ve speciálním vydání 6D. Bylo vidět, že animace už má to nejlepší za sebou, ovšem příběhově je to ještě horší. Obzvlášť, když na začátku příběhu vyleze na plátno příšerně vypasený králík alá Shrek. A i zbytek je zcela padlý na hlavu, obrovský králík se nechá doslova terorizovat nechutnou trojicí prťavých zvířátek, aby jim ke konci nachystal past, za kterou by se nemusel stydět John Rambo z jeho posledního masakru Poslední krev. Sice trojice despotů nedopadne jako mexičtí mafiáni a trojky vidle jim hlavní hrdina neprožene hrudníkem, ale i tak je pomsta drsná.  Animovaná jednohubka, která má to nejlepší za sebou, přičemž toho nejlepšího nikdy nedosáhla. ()

• K rozprávke bola nepriamo vydaná freeware počítačová hra "Yo Frankie!", v ktorej bol hráč v úlohe veverice Frankieho, ktorá sa takto volá aj v snímke a znepríjemnuje život zvieratám v lese. (PATWIST)
  • Rozprávka je open source, čo znamená, že na základe verejnej licencie sú všetky súbory k vytvoreniu voľne dostupné k stiahnutiu, rovnako ako aj samotný film. Taktiež sa rozprávka často uvádza ako príklad open source tvorby a neskôr vyšla aj v 3D verzii. (PATWIST)
  • K vytvoření filmu byl použit freeware 3D editor Blender. (Sharky95)