Film byl natočen na základě komiksů "TUROK". Během 20 let ve vyhnanství se stal Turok silným bojovníkem. Nyní se vrací a zjistí, že jeho vesnice byla zničena a jeho rodina byla zavražděna tyranem Chichaka. Muž se vypraví na dalekou cestu, aby pomstil smrt bližních. Hrdina bude muset bojovat s krvelačnými dinosaury, pravěkými ptáky, jeskynními zrůdami... (LIVINGDEAD)

LIVINGDEAD

Zvláštní animovaný film pro dospělé. Tedy podle mého názoru --->pro děti to asi nebude, když je tam krev a zabíjení.. :-) Zajímavá grafika, dobrý obsah, pro mne to byla oddychová podívaná. a pak : mé titulky :-) ()

Davies182

Že by Cameron při psaní scénáře k jeho světoznámému modrému dítku trochu (více) opisoval? Tenhle animovaný akční zázrak dokazuje, že existuje minimálně jedna další povedená výprava do světa podobného Pandoře, a je to skoro stejná zábava, jako když si Jake Sully poprvé osedlal létajícího ještěra. ()

cubajz

pěkně brutální komixový animák, který díky své krátké stopáži nestihne nudit a vy se můžete vydat do trochu drsnějšího světa svých dětských fantazií, plného dinosaurů a indiánů. A díky LIVINGDEAD za titulky!:) ()

LordSnape

Turok vás ve vteřině dokáže rozsekat tomahawkem. S Turokem není radno si zahrávat, jelikož si umí osedlat i tyranosaura. Turok dokáže lehce pobít i tlupu neandrtálců s velmi špičatými zuby. Pro Turoka není problém ani souboj pod hladinou s prehistorickým mořským hadem a dokáže ukrást vejce samici pterodaktyla. Turok je zkrátka správný komiksový hrdina, kterého není radno si znepřátelit! ()

Seti

I když by si Turok zasloužil spíš 3, tak dávám 4. 1) Mám rád dobrodružství. 2) Animace sice nebyla prvotřídní, ale atmosféru dokázala navodit velmi slušnou. 3) Příběh byl jednoduchý, ale za tu prodlouženou hoďku nestačil nudit ani chvíli a navíc se odehrával v nadmíru zajímavém prostředí. 4) A především KREV, KREV, KREV, jen víc takhle drsných animáků, které se nesnaží být "child friendly". Shrnutí : Turok dokazuje, že i klasická animace má v řádně drsném hávu rozhodně co nabídnout a já doufám, že podobné filmy pro odrostlejší budou vznikat i nadále. Po Tales of the Black Freighter další příjemné animované překvapení. ()

MnamBuchta

Velice osvěžující animák pro dospělé, který se nebojí vyzobrazit násilí na MAXIMALNÍM LEVELU. Líbila se mi velká rozmanitost prostředí a postav, které se za tak krátkou dobu stihli ve filmu objevit. Příběh a postavy jsou jedno velké klišé, ale já si to i tak velice užil a bavil se. DOPORUČUJI 7,5/10 ()

Axident

Velmi zvláštní, netradiční animák, který, jak divák rychle zjistí, skutečně není ani trochu pro děti. Poměrně brutalitní záležitost, která mě velmi bavila a nehraje si na nic víc, než je. Díky Livingdead za titulky. ()

tuwanakha

Výborný animovaný film o dvou indiánských kmenech, které nejdřív bojují mezi sebou na svých lovištích a později na fantastickém území "ztraceného světa" plného dinosaurů. Opravdu zážitek. Pro mě je velké překvapení, že to dabují přední indiánští herci (Beach, Bedard, Greene, Means). Stylem i animací mi to připomělo starší film Oheň a led (1982). ()

MJ

No v první chvíli sem si myslel, že se dívám na druhý díl Pocahontas. Ale pak se ti Indiáni nějak začli sekat na kusy a to mi už teda nesedělo... Pamatujete si někdo knihu nebo film Ztracený svět? Tam také vystupovali dinosauři a Indiáni. Třeba je tenhle film tak trochu o tom, co tam vlastně ti Indiáni dělaj. Turok je každopádně originální záležitost a ty komixy si prostě musím sehnat... Plus LIVINGDEAD, dík za titulky... ;-) ()

gpx

Ultra-mega-hyper naivní pohádka, kde vrcholem stupidity je hláška náčelnice "I fear nothing (but god and menstruation)!" Ale díky dostatku řezničiny a finálnímu "head-stompingu" ve stylu MortalKombatovského FINISH HIM! se to dalo vydržet. ()