Američanka Jane Hoyt (Susan Hayward) přijíždí do Hongkongu hledat svého pohřešovaného manžela Louise (Gene Barry). Ten přešel ilegálně do Číny, aby v ní nafotil reportáž pro časopis. Když je setkání s komisařem námořní policie Merryweatherem (Michael Rennie) bezvýsledné, obrátí se na místního amerického obchodníka s pochybnou pověstí Hanka Leeho (Clark Gable). (ilclassico)

majo25

V 50. rokoch bol Hongkong na rozdiel od dneška ešte exotika. Na jeho pozadí sa odohráva relatívne zaujímavý príbeh pátrania po osobe, ktorý dýcha nielen dobrodružnosťou, ale postupne aj napätím a v závere aj akciou. Dobré obsadenie a menej očakávaný koniec sa postarajú o zvyšok. Samozrejme, už postarší Gable sa do romantickej polohy hodí menej, ale na druhej strane, je dobrým ťahúňom filmu. Ten je občas príjemne drsný. Mne to aj s lepšiacim sa záverom celkovo sadlo. ()

Hollohlaway

Tak kromě obsazení a exotických destinací to moc nemá čím zaujmout. Scénář je nevýrazný a nenápaditý, celá akce je dost nezajímavá, nic moc  budované napětí a nakonec i provedení je prostě slabé. Navíc romantická linka je odlfáklá, na krátké stopáži to sice tolik nevadí a atmosféru to má dobrou, ale je to dobový průměr. ()