Na chovné stanici služebních psů polské milice se narodí přespočetné štěně, které má být podle zákona utraceno. Dobrosrdečnému seržantovi Walczakovi se ho zželí, tajně ho proto odnese, vychovává a cvičí. Psík je velmi inteligentní, i když trochu svéhlavý. Walczak je však přesvědčen, že z něj bude výborný policejní pes. Proto se s ním snaží složit služební zkoušky, ale naráží přitom na odpor svého nadřízeného. Nakonec je pes ke zkouškám připuštěn a s přehledem je složí. Získá jméno Civil a po boku svého milovaného pána se konečně zařadí mezi ochránce pořádku. Dokazuje, že si to opravdu zaslouží. Najde např. děti ztracené v bažinách. (ČSFD)

Flego

Určite je moje hodnotenie ovplyvnené vekom, kedy som s úžasom sledoval dobrodružné príbehy neohrozeného psa Civila. Bolo by zaujímavé si pozrieť seriál po toľkých rokoch. Nuž, v Poľsku mali na psov šťastie - Šarik, Civil...:) ()

roduch

Pěkný seriál, hlavně pro děti, dobrodružný i vtipný, škoda, že se zatím neobjevil v repríze (aspoň já o tom nevím). ()

• Civil sa pôvodne volal Bej, bol ale premenovaný proti vôli režiséra. (classic)
  • Nakrúcanie trvalo päť mesiacov v roku 1970 a bola pri ňom prekročená spotreba filmového materiálu. Tvorcovia museli úradníkom zložito vysvetľovať, aké ťažké je nakrúcať so zvieratami. (classic)
  • Režisér seriálu strávil počas príprav dlhý čas na cestách po Poľsku a zbieral príbehy o dobrodružstvách služobných psov. (classic)