Mladý lékař George Ferguson (Clark Gable) je hluboce oddaný své práci a po vzoru svého učitele Dr. Hochberga (Jean Hersholt) klade péči o pacienty nad vše ostatní. To těžce nese jeho snoubenka Laura Hudson (Myrna Loy), vadí jí neustálé služby, odjezdy za pacienty, dokonce i zkrácení svatebních příprav. Ráda by, aby si George otevřel soukromou praxi a vydělával peníze. Jednou po dlouhé službě, kdy zemře pacient, zavolá pozdě Lauře, ale ta mu vztekle zavěsí. Když do lékařského pokoje přijde mladá žákyňka Barbara Denham (Elizabeth Allan), kterou také trápí blízkost smrti, skončí jejich emocionální soulad objetím, polibkem a… střih (už platí cenzurní Haysův kodex a v tomto filmu se stříhaly nevhodné dialogy). O pár týdnů později přivezou Barbaru na operační sál pro problémy související pravděpodobně se zbabraným potratem. Bohužel je pozdě a dívka zemře. Laura pochopí, k čemu došlo a v jaké situaci, a když George odejde do Evropy, jede za ním a doufá, že se znovu sejdou. (Peabody)

Peabody

CG hraje kupodivu docela vážnou roli, bez úsměvů a žertíků, mám ho raději v jiných rolích,. ale je dobrý. Myrna hraje dost krávu, jako postavu ale slušně. Ta sestřička je hodně melodramatické, ale ne špatná. Kdyby to nebylo tak strašně vážné, dal bych víc bodů, ale film je to podle mne docela dobrý a kdo se zajímá o hvězdy předválečného filmu, je to skoro povinnost. Gable a Myrna Loy byly hvězdy první velikosti. ()