Michael Hamilton (Clark Gable) pri vybavovaní posmrtných záležitostí svojho brata zistí, že na Capri má nezaopatreného 8-ročného synovca Nanda (Paolo Carlini). Jeho rodičia zahynuli pri nehode na mori a o chlapca sa stará jeho teta Lucia Curciová (Sophia Loren). Michael sa chce dozvedieť viac o posledných rokoch svojho brata, postupne spoznáva prostredie, v ktorom vyrastá Nando, no chce mu zabezpečiť lepšiu budúcnosť v Amerike. A tak začína boj o chlapca medzi strýkom a tetou (v romantickom prímorskom mestečku). (wewerička)

Mol

HOW ARE PEOPLE SUPPOSED TO SLEEP ON THIS ISLAND? TOGETHER! Průměrný film s nadprůměrnými herci. Gable si jede to svoje, ale Sophia to je radost pohledět. Byl to kus ženské a její Italské rysi s Italskými nadávkami jsou naprosto výborné. Nic víc vám k tomu asi neřeknu, protože to je ta esence celého filmu. ()

JohnSmith

Clarka Gablea jsem nikdy moc nemusel, ale vůbec jsem se mu nedivil, že zůstal s božskou Sophií. Komedie je to lehce nadprůměrná. Sophie Loren výborná jako vždy a prostředí italského ostrova a nátury jeho obyvatel bylo fajn. Výborná hláška, když se Gable ptá vrchního "To tu hrajou celou noc? Vždyť je jedna ráno, jak tu spíte?" " Společně". ()

Oskar

"You wanna be Americano, Americano, Americano, but you was born in Napoli...," Ano, tento slavný song zpívá Sophia Lorenová právě zde. Jednou dryáčnicky v baru, podruhé ironicky soukromě. :-) Dobový trailer hlásal: "Londýn je mužské město. Paříž je ženské město. Ale město, kde se pohlaví setkávají, je NEAPOL!" Zvláštní myšlenka, ale opravdu by byla chyba krásu místa děje patřičně neprodat, protože zachraňuje kvalitativní výkyvy filmu. Kdybych to hodnotil jen jako romantickou komedii, jednu z mnoha vzájemně si podobných, neměl by film na víc než 50%. Začalo to v Neapoli totiž důsledně dodržuje romanticko-komediální křivku "nenáviděli se-zamilovali-se-nepohodli se" atd., aniž by postavám k takovým duševním zkratům dal vždy přesvědčivé důvody. ;-) Proč tedy čtyři hvězdičky? Sophia Lorenová často trpěla v Hollywoodu nevhodným obsazením, ale tady je do té míry na svém místě, že by Luciu jiná herečka snad ani hrát nemohla. Nevídaně autenticky působí ten kluk, který je předmětem sporů hlavních hrdinů. Film obsahuje několik opravdu vynikajících scén. Za všechny musím jmenovat soudní divadélko, dirigované obhájcem Clarka Gablea Vittoriem de Sicou, který nadržuje protistraně. A právě ta hudební čísla a dokonale výtvarně vytěžené exteriéry způsobují, že se do Neapole budu asi pravidelně vracet za smutných deštivých odpolední. 70% ()

farfalino

Michael Hamilton přijíždi z Philadelphie do Neapola a pak na ostrov Capri, kde zemřel jeho bratr i se svojí přítelkyni a zanechal po sobě syna o kterého se stará jeho švagrová - nešvagrová v podání Sophie Loren, která dělá vše, jen né se správně starat o svého svěřence, tak se to alespoň zdá Michaelovi.Jelikož každý má o výchově malého své představy začína boj o osvojení. Jak to dopadne? Uvidíte sami. Film na nedělné odpoledne od kterého pokud nebudete nic očekávat , tak přinese pohodu a příjemnou atmosféru z Capri až do vaších domovů. ()

MarekT

Pro mě jeden z těch filmů, u kterých veškeré sympatie k čemukoliv okolnímu mě nutí zapomenout na znatelné chyby, které snímek má. Uvedení do příběhu je poměrně odbyté a nedá se tak více vžít do úvodní verbální oslavy Neapole, stejně tak důvody, proč Gable musí stále přebývat na Capri, nesvědčí o zrovna výrazném pisatelském talentu. Herecké výkony hlavních rolí jsou ale tak nevídaně příjemné, že z celkem průměrné romantické story se stává ukázkový evergreen - již zmíněný Clark Gable je i po dvaceti letech od své obecně nejslavnější role příkladný hrdina, navíc se mi líbil jeho styl humoru a'la Walter Matthau (opravdu silná podobnost, nedivil bych se případné inspiraci), neméně dobře ho doplňuje známý neorealistický režisér Vittorio de Sica, jenž pro mě byl po stránce herecké neznámou (kromě vtipného camea v Honu na lišku) a podle očekávání se opět vytáhla čím dál v oblíbenosti stoupající Sophia Loren (ač je opakování matkou moudrosti, nebudu se tentokrát předhánět v co nejvznešenějších odách na jejích sex-appeal). Zmíněné trio a okolní prostředí italských ostrovů dokonce mě nutí odpustit jednu v jiných případech neodpustitelnou věc - v jedné chvíli se jakoby probudilo mé paranoidnější já a namlouvalo mi, že mám před sebou metaforu kontrastu spořádaného zámoří kontra neučesaným Jihoevropanům... Na druhou stranu je nejen v této neshodě polehčující okolností, že takto famózní multikulturní filmy se dnes oproti době, kdy Hollywood byl tvořen silnou komunitou imigrantů, již stěží natočí. 70% ()