Robert Rath (Sylvester Stallone) je profesionálny zabijak. Keď dostane zaujímavý kšeft - zabiť mafiánskeho bossa Alana Brancha (Steve Kahan) - pri plnení zákazky narazí na mladého ambiciózneho zabijaka Miguela Baina (Antonio Banderas), ktorý má „záujem“ o tú istú obeť. Od tej chvíle sa s Bainom stretáva všade - akoby ho jeho mladý kolega vyzval na súboj o toho najlepšieho zabijaka! Ďalšou Rathovou zákazkou je mladá počítačová hackerka Electra (Julianne Moore), ktorá ukradla prísne tajné dáta a má v pláne ich výhodne predať. V hoteli, kde má dôjsť k transakcii, je ale opäť Bain, ktorý postrieľa nielen agentov Interpolu, ale aj všetkých štyroch obchodníkov. Electre sa podarí ujsť, no nie na dlho. Nájde ju totiž Rath, ktorý jej pomôže. Čoskoro ich vyhľadá i Bain, z prostého dôvodu - Rath sa má stať jeho ďalšou obeťou... (TV Markíza)

T2

Rozpočet $50miliónovTržby USA $30,303,072Tržby Celosvetovo $83,503,072║ Richard Donner pokiaľ má prsty v nejakom thrillery, či akčnom filme tak je precízny a šľape mu to na dobrých obrátkach aj v tomto prípade. Slušne vyhrotený thriller o nájomných likvidátoroch má šikovne vystavaný dej, plný dostatočne atmosféricky nabitých scén. Obsadenie slušne zahrá, Stallone v jednej z tých lepších úloh. /90%/ ()

kleopatra

Stallone jako nájemný vrah v pletené vestě a důchodem na krku, Moore jako hackerka nealergická na kočičí chlupy a Banderas coby pěkně nervozní ambiciozní vrahounek nastupující generace - pikantní kompozice v přesně tom druhu filmu, který si pustím, když potřebuju "vyfrešovat" mozek. ()

Lima

Na pozdní éru Stalloneho tvorby slušná zábava. Těch 132 minut uteče celkem rychle. Sly je tu opět takovej, jak ho máme rádi :o), tedy Mr.Stone-Face, Banderas naopak předvádí celou mimickou eskapádu, jeho nervní zabiják mně docela bavil. Ale celkově to na 4* není, ani kdyby si autoři odpustili ren připitomělý závěr. ()

Matty

Ve své době výborné obsazení a několik nervydrásajících scén navrch. 75% Zajímavé komentáře: Hal_Moore, Divočák ()

Tosim

Stallone se svým klasickým herectvím a Banderas s jakýmsi "přiteplalým přehráváním" mě opravdu nenadchli. Pro mě zklamání a průměrná režie průměrného vyprávění. ()

Cervenak

Prekvapivo civilný Stallone, ktorého nepreniknuteľný výraz je zámerným a veľmi dobre fungujúcim kontrastom k zbesilému Banderasovi. To najlepšie od Donnera, keď nie je poruke nejaká smrtonosná zbraň ;-). ()

Radyo

Stallone - obvyklá mimika (2-3 obličeje na celý film), Banderas - ukázkový zabiják, který naopak dokáže vyjádřit emoce pouhým pohledem očí. Celkově - průměrný thriller s tristním závěrem. ()

Djkoma

Jedno z toho lepšího co Sly natočil. Antonio je mu více než dostačujícím protivníkem. Film, který není úžasný, ale zajímavý. Setkání dvou zabijáků dvou generací, jejich metody, postupy, myšlenky, vše je jiné, ale přesto zůstává princip stejný. ()

gouryella

Stallone a Banderas jako ucitel a jeho zak, kteri jsou kazdy na opacne strane zakona. Stallone opet zcela gumovy a ani scenar nepatri mezi to nejlepsi co film muze nabidnout. ()

Anthony

Závěr se mi moc nelíbil, ale jinak je to celkem vydařený snímek. S některými scénami si Donner opravdu vyhrál. Výborný cholerický Banderas, ale výborný je i prkenný Stallone - protože jeho prkennost tu má svou funkci, právě pro ten skvělý kontrast obou hrdinů. ()

Superpero

Někdo nemá rád například tučná jídla, já nemám rád Juliane Moore. I kdyby v tomhle filmu hrála jiná herečka, tak by to byla chaotická sračka, ale z Juliane mi tu bylo fakt blivno. Fakt neuvěřitelně dlouhý a stupidní film. ()

Rob Roy

Jednoznačně nadprůměrný akčňák. Je to napínavé, Stallone a Mooreová sympatičtí, Banderas démonický. A ostřelovačské téma mám rád. ()

Dever

Soundtrack Mark Mancina a John van Tongeren: 1. La Muerta¨Ouverture (02:08) ,2. Anna & Joseph (01:13) ,3. ¨La Muerta¨Ouverture (02:08) ,4. Rath´s Contract (01:33) ,5. The Mark Has Been Retired (02:11) ,6. Next Mark (00:51) ,7. Cemetary Scene (04:36) ,8. Miguel Escapes (01:10) ,9. Taxi Driver Trap (03:41) ,10. ¨Move¨! (00:48) ,11. First Copnfrontation (02:18) ,12. Tracking The Dutch Man - Part 1 (01:44) ,13. Tracking The Dutch Man - Part 2 (00:54) ,14. Room 718 (02:51) ,15. Room 542 (03:06) ,16. Elektra Is The Mark (02:01) ,17. Miguel Is On His Way (00:36) ,18. Miguel Enters (00:41) ,19. Second Copnfrontation (03:40) ,20. Elektra´s Breakdown (01:57) ,21. The Disc (01:51) ,22. Night Chat (01:38) ,23. The Trade (01:48) ,24. Out Of The Metro (00:18) ,25. Out Of The Metro - Alternate (00:21) ,26. The Suitcase Trap (00:35) ,27. The Port (00:44) ,28. The Price Has Changed (00:57) ,29. ¨Say Please¨/The Old Club (01:33) ,30. Rath´s Flashback (02:57) ,31. Going After Elektra (02:15) ,32. Miguel The Sniper (04:31) ,33. Time Is Money (03:47) ,34. Final Confrontation (06:16) ,35. Nicolai´s Ressurection (03:19) ()

EvilPhoEniX

Skvělá old school akční jízda se skvělými rivaly!! Tempo je dynamické, film se rychle sune dopředu, neustále se něco děje a to mě baví, to je přesně to, co od takových filmů očekávám. Banderas zde předvádí skvělý, psychopatický výkon s chladným srdcem a Stallone vynikající nájemný vrah se srdcem a duší. Nenudil jsem se ani chvíli. 75% ()

tron

Námet je fakt super. Citlivý (!) nájomný vrah má zabiť osobu X, ale natrafí pri tom na mladšieho, oveľa agresívnejšieho konkurenta z mladej, "neslušnej" generácie (Antonio Banderas s vyklbovacím palcom parafrázuje vyklbovacie rameno Mela Gibsona zo Smrtonosných zbraní od rovnakých tvorcov). Bohužiaľ, scenár je priemerný. Ostré hrany, ktoré mu Wachowskí darovali do vienka, sa (zrejme počas natáčania?) obrúsili, prípadne úplne vyhodili do koša. Zostal "len" solídny priemer s elegantnou kamerou a zaujímavým obsadením (aj keď Desperado to miestami predsa len už príliš afektuje, trocha ako Wesley Snipes v stalloneovka Demolátor). Donner predviedol v minulosti lepšie kotrmelce, ale ani Zabijaci sa v jeho filmografii nestratia. Možno sú príliš "pokojní" a "uhladení", ale napriek tomu dostatočne draví a originálni. ()

B!shop

I kdyz se tenhle film neradi mezi Donnerovo vrcholy, stejne to je perfektni akcni thriller. Ale popravde receno, film jsem videl uz nekolikrat a stejne si z nej vzdycky pamatuju jen zaverecnou pulhodinku s bankou. Nicmene ani dej predtim neni nijak spatnej, o akci neni nouze a filmu navic dost pomaha herecky obsazeni. Sly jako starsi zasadovej zabijak je v roli naprosto presnej, ale o tridu ho prekonava uzasne psychopatickej Banderas. Moore je sice fajn, ale tak trochu navic. Jediny, co me na filmu nastvalo, je zaverecnej super stupidni zvrat, kterej neni nastesti absolutne dulezitej a filmu tak nijak neublizi. Takze celkove paradni jizda za slusny 4*. ()

monolog

Po prvním shlédnutí to nebylo nic moc, ale po dalších už se mi to zalíbilo. Není to sice žádná úžasná bomba, ale neznudí a zabaví. Od celovečerního krimi thrilleru sice požaduju něco mnohem tíživějšího a atmosférou nabitějšího, než tento akčňák, ale i tak to celkem ujde. ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner

05.07.2021

Legendární režisér Supermana, Smrtonosné zbraně nebo Spiknutí Richard Donner zemřel ve věku 91 let. Smutnou zprávu přinesla jeho manželka, producentka Lauren Shuler Donner. Slavný tvůrce pocházel z… (viac)