Ghettem se šíří panika. Tajemný „Muž“ zásobuje místní sirotčinec heroinem a jím distribuovaný populární alkoholický nápoj způsobuje fatální vedlejší účinky. Poté, co „Muž“ vykoná pomstu na jednom ze svých dealerů, vstupuje na scénu bratr oběti, všemi obdivovaný a zároveň obávaný titulní hrdina. Na cestu za pomstou se vydává vybaven střelnými zbraněmi, nunčaky a neodolatelně břitkými hláškami. Tři desítky let po vzniku nejslavnějších blaxploitation filmů natočil Scott Sanders poctu žánru, jež je zároveň jeho mimořádně povedenou parodií. Tvůrci si utahují z nejednoho klišé, ovšem silný satirický podtón zaručuje, že o zábavu budou mít postaráno i ti, kterým tituly kultovních filmů Shaft nebo Sweet Sweetback’s Baadassss Song nic neříkají. V hlavní roli jednoho z největších diváckých hitů letošního festivalu Sundance se představí herec, scenárista a majitel černého pásu v sedmi bojových uměních Michael Jai White. (MFF Karlovy Vary)

Rocky88

Trošku ošoupané čtyři hvězdy, ke kterým mě nakonec přiměla nadupaná poslední půlhodinka. První dvě třetiny filmu si jen tak plynou a ukazujou, jakej je BD bourák - semtam vázne tempo, semtam dojde k pěkný bitce, ale stále tomu něco chybí. Až opravdu ta poslední třetina filmu je to, co jsem čekal od začátku do konce. Ale to nevadí, bavil jsem se i tak skoro celou dobu, takže nakonec ty 4 dám. PS: Jak už zde někdo napsal přede mnou, pointa je megalol. ()

SeBig

Na rozmezí 3-4 hvězdy, ale vzhledem k tomu, že je to věnovaný blaxploitation filmům, na který se rád podívám, ale žádnej me nikdy tak nechytne..tak je to dost dobrá ujetost. Chyběl mi tu ale např. Fred Wiliamson, kterej by byl ve svém živlu. Každopádně sem tam nějaká vtipná scéna, akce jak namrdano, vizual chválím snad nejvíc a celkově to bylo přehnaný jak Macheta, takže za me palec nahoru. ()

Marsik

Větší blbost jsem dlouho neviděl. Podle mě to byl stupidní film. Whiteovy filmy mám rád, ale tady přestřelil. Akce nic moc a humorná stránka tragická. No dobře, sem tam mini joke. Ještě, že to mělo jenom 70 minut. I tak jsem měl problém to dokoukat. Nikdy víc už film nechci vidět. Pouze kvůli Whiteovi dávám 35%. ()

Flipnic

Absolutně super - cool stylová pocta starým 70.kovým grindhousům a exploiťákům, zejména pak blackploiterům!!! Ale nejen z těch film čerpá, ten tobogán, kterým nás film proveze nám připomene mraky filmů spíše béčkových kategorií, ale i kultovek Bruce Leeho (např. Whiteův styl boje apod.), Sonnyho Chiby (brutalita, absurdní akční scény, ...) atd. Čekal sem na ten film snad 3/4 roku a sláva, ne že mne díky Bohu nezklamal, ale dostal mne a pobavil ještě víc, než jsem vůbec čekal!! Zahoďte mozek, vypněte intelekt, tohle je prostě naprosto dokonalá a špičková MEGA-AKČNÍ NÁLOŽ s neuvěřitelnejma hláškama, zpracováním připomínající staré nedotaženosti v technickém zpracování, prezentaci ... prostě absolutí BOMBA .. ne, tohle je prostě DYNAMIT!!! Michal Jai White je fakt borec a jeho jak herecký, tak fyzický výkon opět bere dech!! Špičkové hlášky, neuvěřitelné přehrávání herců, vystředění celého filmu na hlavní postavu tak, že z ní dělá největšího filmového tvrďáka a "maséra všech dob" ... Obrovská porce humoru a parodie na mraky filmů mne nutila se smát od začátku do konce ... Ten film prostě nemá chybu, v pohodě konkuruje "Tarantinovkám", pro mne osobně je to nejlepší parodie jakou znám ... Akční scény jsou naštěstí docela umírnné a vtip háží opravdu přesně tam, kde má být, ale nepřehánějí to ... dyž ale něco v soubojích vtipného příjde, tak je to doslova na posrání (např. Dynamitův tréning kung-fu ve svém bytě s bandou roztřesených asiatů atd. ..). Naprostá PECKA!!! I když ten film asi spousta lidí nepobere ... ()

Snorlax

Ani Jim Brown jako Bond by nedokázal tak krásně zlikvidovat doktora, který nebyl Who. Sanders vytvořil naprosto dokonalou sedmdesátkovou atmosféru, nenapadá mě nic, co bych jí mohla vytknout. Scénář má několik geniálních míst, naprosto nejbáječnější je debata Dynamita s bratry o starověkých dějinách. I díky vynikajícímu Jai Whiteovi se jedná o jednu z nejlepších parodií na akční snímky. ()

• Hlavním inspiračním zdrojem pro film byla píseň „Superbad“ od Jamese Browna. (nocojed)
  • Malý prostetický penis, co má Gunsmoke po zákeřném drinku, je ve skutečnosti obarvený dětský dudlík. (JayZak)
  • James McManus kvôli natáčaniu tohto filmu cvičil denne šesť hodín s nunčakami. (beso74)